Presunúť na hlavný obsah

Schwarzkopf Elite Model Look 2019 pre ČR a SR: O budúcich modelkách sa rozhodne už čoskoro

Móda a krása

Španielska sála Pražského hradu bude v utorok 27. augusta od 20:30 hostiť 23 finalistiek a finalistov súťaže Schwarzkopf Elite Model Look 2019 pre Českú a Slovenskú republiku. Súťaž Elite Model Look je najprestížnejšou modelingovou súťažou na svete, do ktorej sa každý rok prihlási stotisíce záujemcov z viac než 30 krajín.

O budúcich modelkách bude rozhodovať porota zložená z odborníkov z oblasti módy, kultúry a médií, partnerov projektu a zahraničných modelingových agentov. V porote zasadnú napríklad CEO Elite World Julia Haart, prezident Elite Model Management Vick Mihaci, prezident Women Management Piero Piazzi, či spolumajiteľ agentúr Elite Prague a Elite Bratislava, riaditeľ súťaže pre Českú a Slovenskú republiku, Sáša Jány.„Som hrdý na to, že sa projekt Schwarzkopf Elite Model Look  stal najúspešnejšou platformou hľadania nových modelingových talentov v Čechách a na Slovensku. Svedčí o tom i 22% nárast účasti v rámci tohtoročnej castingovej tour v obchodných centrách,“ hovorí k vzrastajúcemu záujmu Saša Jány.

Čestnou predsedkyňou poroty 28. ročníka súťaže Schwarzkopf Elite Model Look pre ČR a SR sa stala supermodelka a podporovateľka nadácie Alsa, Daniela Peštová: „Som rada, že môžem v roli čestnej predsedkyne poroty podporiť nádejné talenty na začiatku ich modelingovej kariéry,  dôležitú rolu hrá charizma, energia, profesionalita, ale dnes aj ich prezentácia na sociálnych sieťach.“

I tento rok sa v exkluzívnej prehliadke predstavia topmodelky agentúr Elite Prague a Elite Bratislava, napríklad ambasádorky projektu Schwarzkopf Elite Model Look ČR a SR 2018, Denisa Dvořáková a Michaela Kocianová, víťazka svetového finále EML 2013 Eva Klímková, české a slovenské topmodelky Daniela Kociánová, Linda Nývltová, Barbora Brušková, Sasha Gachulincová a víťazky svetového finále EML 2014 Bára Podzimková či EML 2016 Jana Tvrdíková. 

Hlavným módnym partnerom fináloveho večera je spoločnosť Luxury Brand Management. Tá má vo svojom portfóliu viac než dve desiatky luxusných značiek, ako napríklad Bottega Veneta, Valentino, Saint Laurent, Givenchy, Alexander McQueen, Dior Homme, Versace, Balmain, Ermenegildo Zegna, či v poslednej dobe veľmi populárne značky Balenciaga, Off White a Vetements. Svoje butiky prevádzkuje na poprednej pražskej adrese – Parížskej ulici.
V rámci večera bude prezentovaná i kolekcia úspešného českého návrhára Lukáša Macháčka, ktorú prináša spoločnosť Finin Group.

Agentúra Elite sa i tento rok spojila s úspešnou značkou vlasovej kozmetiky Schwarzkopf, ktorá sa stala hlavným partnerom a spoluorganizátorom súťaže. Vlasová kozmetika Schwarzkopf v minulosti dlhodobo spolupracovala so svetovo známymi celebritami, vrátane topmodeliek ako napr. Claudia Schiffer a Heidi Klum a už po niekoľký krát sa stala súčasťou jedinečného projektu objavujúceho budúce hviezdy modelingového priemyslu.

„Značka Schwarzkopf je synonymom pre krásne a zdravé vlasy už viac než 120 rokov. Jej dlhodobý úspech tkvie i v spojení s radou osobností zo sveta modelingu. Preto nás teší, že pokračujeme v spolupráci s najprestížnejšou modelingovou súťažou v Čechách a na Slovensku i tento rok. Pevne verím, že naša spolupráca s Elite Model Look pomôže ďalším talentovaným modelkám a modelom presadiť sa vo svetovom merítku“, hovorí k projektovému partnerstvu Aleš Malenka, generálny riaditeľ spoločnosti Henkel ČR a riaditeľ divízie Beauty Care ČR a SR.

Dlhoročným partnerom súťaže je značka Rowenta, ktorá v spolupráci s agentúrou Elite vyvíja už niekoľko rokov produkty pre starostlivosť o vlasy a telo rady Rowenta for Elite Model Look. Oficiálnym kozmetickým partnerom je značka Profiskin.cz/sk, predajca niekoľkých kozmetických značiek ako napr. ARTDECO, MineTan a ďalší. Ďalšími partnermi sú klenotnícka značka ALO diamonds a lifestylový magazín FEMINITY. 

V priebehu apríla a mája sa uskutočnilo v obchodných centrách po celej Českej a Slovenskej republike celkom 25 castingov, ktoré prilákali pozornosť veľkého množstva mladých žien a mužov. Sústredenie pred samotným finále prebehne od 22. augusta v pražskom hoteli Ambassador Zlatá Husa, kde budú zároveň finalistky a finalisti ubytovaní. Pred zahájením galavečera budú mať hostia možnosť vychutnať si exkluzívne šampanské G.H.Mumm. Po slávnostnom finále sa hostia presunú na afterparty do Art Restaurant Mánes spoločnosti Mánes Group.

„Som rád, že finálový galavečer Schwarzkopf Elite Model Look ČR a SR otvorí dvere do profesionálneho modelingu novej generácii mladých modeliek a modelov. Tento rok sme koncepčne poňali inak než minulé ročníky a verím, že hostí poteší tento kvalitný hudobný zážitok v nádherných priestoroch Španielskej sály Pražského hradu“, dodáva Sáša Jány, riaditeľ súťaže.

- Najčítanejšie -