Presunúť na hlavný obsah

Symboly, ktoré dodajú odvahu, vieru či lásku: Ktorý by ste mali nosiť práve vy?

Móda

Chcete novú lásku? Alebo túžite skôr po úspechu v práci či založení rodiny? Inšpirujte sa významom symbolov, ktoré sa na šperkoch perfektne vynímajú a nielenže dodajú šmrnc, ale môžu ovplyvniť aj váš život.

Šperkom sa v minulosti pripisoval aj ochranný a magický význam. Ľudia verili, že malé amulety, prívesky alebo rytiny dokážu posilniť ducha a nasmerovať ich správnou cestou. Vyskúšajte vplyv symboliky na vlastnej koži.

Privolajte si do života trvalú lásku

Srdce je už roky univerzálnym symbolom lásky. Môže byť aj skvelou pozornosťou tak od rodičov, ako aj od kamarátky či partnera. Ak cítite, že vo vašom živote práve kus tohto citu chýba, privolajte si ho nosením šperku s týmto symbolom. Pre ženy, ktoré si chcú cit vo vzťahu udržať aj po rokoch, je výbornou voľbou symbol uzla – reprezentuje večnú lásku, spojitosť a prepojenosť duší.

Naše tipy: Hodinky s náramkami z ušľachtilej ocele, symbol srdiečok (Klenoty Aurum, 159 eur) alebo prsteň s uzlom v striebornom vyhotovení (Klenoty Aurum, 119 eur).

Dodajte si odvahu na zmeny

Chcete zmenu, ale neviete sa odhodlať na vykročenie zo svojej komfortnej zóny? Potrebujete krídla, napríklad krídla motýľa. Ten v šperkoch symbolizuje nový život, znovuzrodenie či transformáciu. Naberiete vďaka nemu odvahu odpútať sa od starého života a ísť za svojimi snami. Podobnú silu získate aj s efektným príveskom so symbolom kľúča. Otvorí pomyselné dvere k novým príležitostiam. Je silným reprezentantom zvedavosti a nových skúseností.

Naše tipy: Dvojitý náhrdelník so symbolom kľúča (Klenoty Aurum, 119 eur) alebo strieborný prsteň s pestrofarebnými motýľmi (Klenoty Aurum, 45 eur). 

Objavte v sebe úspešnú ženu

Patrí k nej určite upravený vzhľad, štýl a sebavedomie. Ak sa chystáte na dôležité pracovné stretnutie alebo pohovor, zabudnite na chvíľu na romantické kvietky alebo boho trendy s pierkami. Sebaisto sa budete cítiť s hodinkami na zápästí v tradičných odtieňoch drahých kovov. Aj ostatné šperky by sa mali pridŕžať nadčasových geometrických tvarov. Exceluje najmä kruh, ktorý symbolizuje silu a úplnosť a perfektne sa vyníma na decentných šperkoch.

Naše tipy: Set hodiniek a náramkov v nadčasovom zlato-čiernom vyhotovení (Klenoty Aurum, 196 eur) či kruhové náušnice zo zlata (Klenoty Aurum, 295 eur). 

Chráňte sa pred zlými energiami

Jedným z hlavných dôvodov, pre ktorý naši predkovia nosili šperky, bola viera v ich ochrannú silu. Pre našu kultúru je najmocnejším symbolom znak kríža, ktorý sa spája najmä s kresťanstvom. Má chrániť pred zlom a hriechom, symbolizuje však aj utrpenie a nádej. Patrí k tradičným a aj dlhodobo najpredávanejším symbolom. Ak sa chcete vo svojom živote vybrať na správne cesty a mať nad sebou ochrannú ruku, vaša duša isto pookreje pri symboloch anjela alebo anjelského krídla.

Naše tipy: Zlatý prívesok anjela (Klenoty Aurum, 109 eur) alebo zlatá retiazka so znakom kríža (Klenoty Aurum, 259 eur). 

Podporte svoju jemnosť a ženskosť

Ženy sa potrebujú obklopovať peknými a jemnými vecami. Nežná labuť na príveskoch náhrdelníkov reprezentuje krásu, pôvab, eleganciu a silu ženskej intuície. V rímskej mytológii bola labuť symbolom Venuše – bohyne lásky. Z opačnej strany je výrazný prevrátený trojuholník, ktorý okrem toho, že symbolizuje ženské lono, svojej nositeľke dodáva silnú ženskú energiu. Tri strany reprezentujú minulosť, prítomnosť aj budúcnosť prepojené v jeden celok. 

Naše tipy: Strieborný prívesok ružovo-zlatej farby – labuť (Klenoty Aurum, 19 eur) a zlatý náhrdelník s briliantmi so symbolom trojuholníka (Klenoty Aurum, 399 eur). 

Pre založenie rodiny

Mimoriadne obľúbeným symbolom posledných rokov je strom života. Tento dominantný a pútavý prvok sa krásne vyníma na retiazkach a symbolizuje dobré zdravie, pozitívnu energiu a spokojnú budúcnosť. Zároveň je aj silným symbolom rodiny a plodnosti a hodí sa pre ženy, ktoré chcú otehotnieť. Podobné vlastnosti sa pripisujú aj kvetom, najmä symbolu lotosu. V starovekom Egypte amulety so symbolom lotosu znázorňovali Heket – bohyňu plodnosti a pôrodu.

Naše tipy: Zlatý prívesok stromu života – bicolor (Klenoty Aurum, 149 eur) či set troch nežných náramkov so symbolmi stromu života a lotosu (Klenoty Aurum, 79 eur).

Vyberajte u odborníkov

Našli ste sa v niektorom zo symbolov, alebo ešte len hľadáte ten naj? Bohatú dávku inšpirácie a skvelých cien nájdete v predajniach Klenoty Aurum, v ktorých nájdete výnimočné ponuky na široký výber šperkov, hodiniek aj bižutérie. Vyberajte podľa svojho cítenia a správny šperk si nájde cestu k vám.

Pozrite si ďalšie krásne šperky

Advertoriál pripravený v spolupráci s Klenoty Aurum.

- Najčítanejšie -