Presunúť na hlavný obsah

6 milých nápadov na nevšednú dekoráciu steny

Bývanie

Nemá váš domov dostatok nálady a štýlu? Potom ste zrejme zabudli na steny. Zdobenie interiéru dekoratívnymi prvkami ešte nie je všetko. Aj dekorácia stien je úžasný spôsob, ako pretransformovať miestnosť na niečo úplne iné a naplniť ju osobitnou atmosférou. Ak si vyberiete jeden alebo viac z našich nápadov, ktoré vás obklopia KRÁSOU, nebude si to z vašej strany vyžadovať toľko námahy a úsilia.

„Krása má tú silu a schopnosť, že vnáša mier do ľudských sŕdc.“

(Miguel de Cervantes)

1. Obrazy na stenu

Ideálnou voľbou na zdobenie stien v každej jednej miestnosti sú maľby. Samozrejme, nemusíte byť maliarom, aby ste mali nad svojou sedačkou v obývačke originál od Rembrandta.

Dnes si môžete kúpiť pekné reprodukcie a zaujímavé obrazy na stenu za veľmi rozumnú cenu. Ešte predtým, než si vyberiete najlepší model, premyslite si, kde a ako by mali byť obrazy umiestnené. Dá sa, a je možné vytvoriť si s nimi dobrú kompozíciu na jednu tému, alebo rozdeliť obraz na niekoľko častí. Nič viac a nič menej potom už celý priestor na dekoráciu nepotrebuje!

2. Poličky

Tradičnou verziou nástennej výzdoby sú aj police rôznych tvarov a veľkostí. Môžete si ich kúpiť alebo vyrobiť sami, prípadne objednať v špecializovaných dielňach. Správne vybrané police nielen harmonicky doplnia váš interiér, ale sa tiež stanú ideálnym "kontajnerom" na potrebné veci, pre ktoré predtým nebolo nikde vhodné miesto.

3. Hodiny

Mať svoj ČAS pod kontrolou je na nezaplatenie.

„Stále hovoríme, že máme málo času, ale žijeme tak, akoby sme ho mohli rozdávať.“

(Seneca)

A práve nástenné hodiny sa o tento fakt postarajú najlepšie. Hodinky boli  k dizajnu miestnosti vždy vhodným doplnkom. A platí to aj dnes! S kreatívnym prístupom sa môžu stať originálnymi dekoráciami na stene.

Veľmi obľúbené a trendy sú hodiny s objemným ciferníkom, so základňou pozostávajúcou z vlastných portrétov alebo tematických obrázkov, starožitných hodiniek a ďalších zaujímavých možností.Tak si na ich výber nájdite svoj čas aj vy a uvidíte, že váš život s nimi bude omnoho ľahší.

4. Zrkadlá

Áno, aj zrkadlá sa môžu stať veľmi originálnym doplnkom dizajnu miestnosti. Venujte osobitnú pozornosť ich rámu, ktorý by sa mal kombinovať s celkovým štýlom interiéru. Zrkadlá môžu byť buď obrovské, na celej stene alebo malé, zoskupené v kompaktnom zložení.

5. Fotografie

Steny domu, v ktorých žije vaša rodina, sa dajú ľahko ozdobiť foto kolážami alebo panelmi, ktoré zachytávajú šťastné chvíle všetkých obyvateľov domu, ich vzťahy a pocity. Pre zaujímavý dekor sú vhodné aj detské kresby alebo aplikácie plné tepla a lásky. Takéto dekorovanie je veľmi milé a zároveň aj osobné!

6. 3D tapety

Ohromujúci efekt sa dá dosiahnuť aj vďaka tak skvelému vynálezu, ako sú 3D alebo fototapety. Na  stenách sa tak môžu objaviť exotické krajiny, maľby a zvieratá, čím sa miestnosť zmení na úplne inú realitu. Je však dobré, ak takto špecifické tapety, vzhľadom na všeobecný štýl interiéru, zdobia iba jednu alebo dve steny v miestnosti.

Ako vidíte, dekorácií stien je naozaj veľa, všetko záleží na vašich preferenciách, vkuse a dizajne miestnosti. Ak však do tejto snahy vložíte aj svoje srdce a dušu, váš domov bude umeleckým dielom, ktoré vo vás vyvoláva tie najkrajšie pocity!

- reklamná správa -

- Najčítanejšie -