Presunúť na hlavný obsah

Prečo by ste mali doplniť kolagén práve na jeseň?

Zdravie

Leto a s ním spojené nadmerné vystavovanie sa slnečným lúčom, trávenie času v chlórovej vode v bazénoch, športové aktivity, turistika v horách, pobyt pri mori, to všetko prináša nielen potešenie, ale aj problémy, ktoré sa ukážu až časom. Dopriali ste svojmu telu potrebnú regeneráciu po horúcom lete?

Prišla jeseň a aj keď je toto obdobie pre mnohých spojené s farebnými stromami, s našou pleťou, vlasmi či pohybovým ústrojenstvom to tak farebné po dovolenkovom období zaručene nie je.

Jesenné obdobie by ste mali venovať regenerácii, ktorú si po náročnom období vaše telo určite zaslúži. Veľkým pomocníkom v boji proti vysušeným vlasom či dehydrovanej pokožke je hydrolyzovaný morský kolagén. Pomôže aj pohybovému ústrojenstvu, ktoré v lete namáhame o čosi viac ako počas zimných mesiacov. Možno je to tou jesennou únavou alebo tým, že vonku sa športuje o čosi lepšie.

Viete čo je to kolagén a načo ho vaše telo potrebuje?

Kolagén prestáva telo tvoriť v pomerne mladom veku

Kolagén pozná väčšina z nás len od starých rodičov, ktorí ho užívajú kvôli kĺbom. Vedeli ste však, že vaše telo prestáva produkovať kolagén v pomerne mladom veku? Preto by nemal byť len doplnkom stravy pre seniorov.

Kolagén si tvorí telo samo, ale iba do určitého veku, už ako 25-ročným nám jeho produkcia klesá a po tom, čo sfúkneme na narodeninovej torte 40 sviečok,  prichádzame o kolagén úplne.

Ide o dôležitú stavebnú bielkovinu, ktorá sa nachádza vo väčšine tkanív. Nájdete ho v pokožke, v chrupavkách, kostiach, kĺboch. Veľmi veľký vplyv má aj na vlasy, nechty a kvalitu zubov.

Jesenná obnovovacia kúra s kolagénom

Leto je pre každú ženu obdobím, kedy sú naše  vlasy a pokožka vystavované nadmernému slnečnému žiareniu a chemickým prípravkom na ochranu pred ním. Čo vytvorí jednu veľkú katastrofu ku koncu leta. A to je jeden z dôvodov, prečo by ste kolagén mali zaviesť do vášho jedálnička ako doplnok stravy práve na jeseň.  To je čas, kedy vaše vlasy zničené od slnka potrebujú regeneráciu a vaša pokožka po lete prosí o vzpruženie a hydratáciu.

Kolagén by ste mali dopriať aj vášmu pohybovému ústrojenstvu, aby sa dokázalo rýchlejšie regenerovať. Tie hodiny plávania, bicyklovania a ranného behu si tiež berú svoju daň a raz sa sami sebe poďakujete, že ste na to mysleli už dopredu.

Ak vás po lete trápia pigmentové škvrny či slnkom zvýraznené strie a celulitída hydrolyzovaný morský kolagén vám pomôže zmierniť tieto nedokonalosti pleti, ktoré sú veľkým strašiakom každej ženy a po lete sú, bohužiaľ, o čosi výraznejšie.

Kolagén môže pomôcť nielen zlepšiť kvalitu vlasov, hydratovať a vzpružiť pleť, pouvažovať nad jeho užívaním by mali aj ženy, ktoré bojujú s popraskanými perami, začervenanou pokožkou či vypadávaním vlasov.

Vybrať si správny kolagén nie je jednoduché

Na trhu nájdete kolagén určený na podporu vašej krásy, a teda zdravšiu pokožku, vlasy či nechty, alebo kolagén určený pre regeneráciu a starostlivosť o pohybové ústrojenstvo.

Pri Zeen Collagen  si nemusíte vyberať medzi tým či podporíte svoju krásu, alebo prospejete svojmu zdraviu. Vďaka obsahu troch najdôležitejších typov kolagénu môžete mať oboje. Kolagén typu I a III dodá pleti pružnosť a hydratáciu a spevní vaše vlasy a nechty. Kolagén typu II napomáha pri regenerácii kostí, kĺbov, chrupaviek, či svalov.

Zeen Collagen je v práškovej forme, čo je najúčinnejšia a najrýchlejšia forma pre vstrebávanie kolagénu do tela.

S kolagénom je vhodné užívať aj vitamín C, ktorý podporuje jeho vstrebávanie. Zároveň je vždy dobrým pomocníkom pri podpore imunity, čo sa v období chorôb po lete vždy hodí.  Pri kúpe akéhokoľvek kolagénu Zeen Collagen navyše ušetríte niekoľko eur, pretože Vitamín C už obsahujú.

Tak čo? Presvedčili sme vás, že kolagén nie je len pre seniorov?

- reklamná správa - 

- Najčítanejšie -