Presunúť na hlavný obsah

Viete, na ktorej ruke sa nosí snubný prsteň?

Móda

Nosíte snubný prsteň na ľavej alebo pravej ruke? A na ktorom prste? Či veríte, alebo nie, je to jedna z najviac vyhľadávaných tém na Slovensku. Najviac sa o to zaujímajú Slováci na jar a pred koncom roka. Sezóna sa blíži, nemusíte klikať, pomôžeme.

Mýty a legendy: Prstenník na ľavej ruke

Tradícia nosenia snubného prsteňa na prstenníku na ľavej ruke je romantická, avšak jej význam nie je pravdivý. Rimania verili, že z tohto prsta vedie priamo do srdca „žilka lásky“. Podľa toho by mali zamilované páry nosiť symbol svojej lásky na tomto pomyselnom záchrannom lane. Dnes vieme, že žiadna taká žilka neexistuje, ale príbeh Rimanov stále milujeme.

Kruh večnosti

Snubné prstene sú krásnym symbolom lásky. Ľudia veria, že kruh predstavuje večnosť – bez začiatku a konca. Môžete sa rozhodnúť pre jednoduché alebo prepracovanejšie kúsky s kameňmi či rôzne netradičné tvary. A ak láska navždy, tak aj drahokamy, ktoré sú navždy. Diamant je najtvrdšia prírodne sa vyskytujúca látka na Zemi, vďaka čomu je ideálnou voľbou pre prísľub lásky.

Ako spoznáte, že prsteň je snubný?

  1. Tradícia je biely diamant, v ostatnom čase však prekvapujú farebné diamanty.
  2. Prsteň má centrálny kameň, na obrúčke malé diamanty.
  3. Jeho majiteľka je šťastná a muž, ktorý ho kúpil, je hrdý.

Angel Ray. Dych berúci centrálny diamant je dominantou celého šperku a výsledný efekt dopĺňa zástup menších diamantov na krúžku z bieleho zlata. Tento snubný prsteň pôsobí jednoducho neprehliadnuteľne.

Diamanty či iné drahokamy?

Vojvodkyňa z Cambridgeu Kate Middleton má modrý zafír a Jessica Simpson červený rubín. Pre efekt sa však naozaj oplatí spojiť diamanty a iné drahé kamene. 

Space Sin sa krásne vyníma na ruke. Predstavte si to. Oslnivý modrý zafír olemovaný žiarivými diamantmi usadenými v bielom zlate dáva vyniknúť kráľovskému vzhľadu a precíznej práci klenotníkov. Elegantný luxusný prsteň je ideálny na všetky príležitosti (hlavne zásnuby!).

Red Kiss je z bieleho zlata s diamantmi a rubínom. Intenzívna červená farba kameňa pôsobí ako ten najsladší bozk.

A ako to je potom so svadobnou obrúčkou?

Manželia obvykle nosia svadobné prstene bližšie k srdcu – pod zásnubným prsteňom. Ak už plánujete svadbu, pravdepodobne rozmýšľate, ako budete nosiť svoj dokonalý snubný prsteň vo svadobný deň. Najobľúbenejším spôsobom je presunúť snubák na pravú ruku, tak môže váš snúbenec nasunúť obrúčku na vašu ľavačku a neskôr si na ňu môžete opäť nasadiť aj zásnubný prsteň. Novým trendom sú zásnubné prstene a vykrojené obrúčky, ktoré do seba perfektne zapadnú, aby všetko nasvedčovalo tomu, že patria k sebe ako vy so svojou polovičkou.

- reklamná správa -

- Najčítanejšie -