Presunúť na hlavný obsah

Alergény na nás útočia najmä doma. Zbavte sa ich a dýchajte príjemný vzduch

Kariéra

Kýchanie, škrabanie v hrdle, slzenie očí. Vedeli ste, že až 20 percent ľudskej populácie trpí alergickými ochoreniami a že plesne, prach, roztoče, peľ, baktérie, vírusy a iné nečistoty na nás útočia prevažne v interiéri? Na rozdiel od vonkajšieho prostredia zostávajú znečisťujúce častice vo vnútri uzatvorené a vdychujeme ich tak neustále, keď sme doma.

Účinným riešením nevyhovujúcej kvality vzduchu v interiéri je čistička. Na trhu je dnes k dispozícii množstvo modelov s rôznymi parametrami, vďaka čomu si môžete vybrať pre seba to najlepšie riešenie aj s ohľadom na veľkosť interiéru. Úplnou novinkou sú tzv. vzduchové práčky, ktoré vzduch nielen prečisťujú, ale aj zvlhčujú. Na veľtrhu nábytku MODDOM od 16. do 20. októbra nájdete hneď niekoľko noviniek, ktoré vám doma či na cestách zabezpečia perfektný vzduch.  Či už to bude vzduchová práčka, prvý cestovný zvlhčovač ovzdušia alebo niektorá z ďalších technologických noviniek, vďaka exkluzívnemu dizajnu navrhnutému svetovými dizajnérmi budú dokonalou súčasťou vášho domova.

Zlepšiť vzduch v interiéri vám pomôžu aj izbové rastliny. V prípade, že patríte k alergikom, dávajte si pozor na to, aby ste si nevybrali rastlinu, ktorá bude vaše dýchacie cesty dráždiť ešte viac. Ekologické a veľmi príjemné sú napríklad steny dekorované prírodným machom, ktoré sa stanú aj výnimočným a nadčasovým doplnkom vašej domácnosti. Zelené steny majú navyše hneď niekoľko benefitov na naše zdravie – pôsobia pozitívne a upokojujúco, znižujú napätie a stres a vzduch v domácnosti zvlhčujú a prevoniavajú. Netrúfate si machom vyzdobiť celé steny? Skúste machové obrazy, ktoré si získavajú čoraz väčšiu obľubu. Na veľtrhu MODDOM si budete môcť vybrať zo širokej ponuky a poradiť sa, aké riešenie je najvhodnejšie do vášho interiéru.

Máte radi príjemne prevoňaný domov? Vôňa je jedným z najsilnejších tvorcov atmosféry; spríjemní interiér, zakryje pachy napríklad z varenia a zlepší nám náladu. Kým kedysi sme sa uspokojili s vonnými sviečkami či tyčinkami, dnes sú na trhu k dispozícii omnoho sofistikovanejšie riešenia. Veľtrh MODDOM predstaví napríklad novinku, ktorá má hneď niekoľko svetových patentov – značkový vonný difuzér, ktorý šíri vôňu do priestoru formou atomizácie parfémovaného oleja. Keďže atómy oleja sú ľahšie ako vzduch, vôňa sa vznáša vo vzduchu a preto je táto metóda najúčinnejšia a zároveň najúspornejšia na svete.

Olejové náplne do difuzérov sú vysokokvalitné a najmä – úplne zdraviu nezávadné. V ponuke nájdete tradičné vône, ale aj vône inšpirované parfumami tých najluxusnejších značiek.

Veľtrh nábytku MODDOM môžete navštíviť od 16. do 20. októbra v bratislavskej Inchebe. Množstvo slovenských i zahraničných výrobcov a predajcov nábytku prinesie nové značky, aktuálne trendy a technologické novinky do domácnosti. Využite príležitosť, inšpirujte sa tým najlepším a poraďte sa s odborníkmi. Vstupenky na veľtrh si môžete pohodlne kúpiť cez Predpredaj.sk.

-reklamná správa-

- Najčítanejšie -