Presunúť na hlavný obsah

Chcete vedieť, čo robia influencerky, keď ich pozvú do diamantového neba? Robia

Zábava

Sú krásne a obdivované. Fotia sa v prestížnych reštauráciách, cestujú po svete a vždy sú upravené. Influencerky, čiže dievčatá a mladé ženy, ktoré majú profily na sociálnych sieťach, píšu o móde, kozmetike, voľnom čase a občas aj o láske a priateľstvách. A čo všetko je za dokonalými fotkami?

Dostali sme príležitosť sledovať to z druhej strany. Značka ALO diamonds predstavila v predpremiére jesennú kolekciu šperkov priamo v kreatívnom ateliéri v Prahe. Boli sme tam a sledovali sme, ako pracujú slovenské influencerky z Instagramu. Vyberáme si Martinu Grešovú, krásavicu z východného Slovenska, ktorá je čoraz viacej známa ako módna návrhárka so značkou BelvoirBoutique. Aktuálne má vyše 60-tisíc followerov, stále jej pribúdajú a nájdete ju pod rozprávkovým hashtagom #kdebolotambolo.

Už pri príchode bolo vidieť, že Martina nenecháva nič na náhodu. Prišla dokonalo upravená a s posilou. Akoby ste videli dvojmo – krásne sestry Grešové. Pripravené fotiť, pýtať sa a opäť fotiť. Pohár sektu iba na fotenie do ruky, inak čistá voda a zákusky v žiadnom prípade! Ide sa pracovať.

Keď dá Martina dole kabát, prítomným sa až zatají dych. Úchvatné šaty! Jednoduché, aby vynikla pokožka a zároveň všetky diamantové šperky na skúšanie. Ako hovorí Martina: „Navrhujem aj šijem šaty, ktoré ženy vidia vo svete a zároveň si ich môžu finančne dovoliť. Milujem módu minulých rokov a priznávam, že môj obľúbený film je Angelika.“

Takže ako prvý sa začal fotiť prsteň s modrým diamantom, ktorý je podľa Martiny „old fashion“ tak trochu ako ona.

Na druhý fotogenický kúsok sme ju nahovorili, keďže v ALO diamonds je v ponuke prsteň s ružovým diamantom vážiacim 3,27 karátu. Obkolesený bielymi diamantmi vyniká farbou a sýtosťou, ktorá z neho robí výnimočný kúsok. Ružový diamant? Tak fotíme s fialovým pozadím.

Všade, kam sa pozriete, žiaria šperky a drahokamy pre moderné princezné aj tie, ktoré si šperky kupujú samy. Ani Martina neodolala hlavnému lákadlu novej kolekcie, unikátnemu prsteňu s päťkarátovým diamantom, ktorý svojou majestátnosťou vyrazí dych každému, kto si ho nastokne.

Martina sa fotí mobilom, Mária ju občas upraví, potom sa obe dorozumievajú pohľadmi a odfotia sa spolu. Ako skutočné princezné sa cítili sestry Grešové vďaka úchvatným diamantovým prsteňom. Jagavé kvety posiate čiernymi a bielymi diamantmi osadenými do prsteňa učarovali Márii. Martina si vyberá šperky so smaragdami a skúša, či jej idú k očiam.

Byť v Prahe v ALO diamonds a nestretnúť sa s Alojzom Ryšavým? V rohu na piatom poschodí je kancelária, kde je na stene kvetinová mozaika, obrazovka v oranžovom plyši a v rohu zbierka slonov. Tam sa dostane iba občas pár ľudí, dokonca ešte menej ako do showroomu. Martina vstupuje do kancelárie a po pozdrave má jedinú otázku: „Môžem sa s Vami odfotiť?“

Pán Ryšavý je taký zaskočený, že aj napriek svojej povestnej nechuti k foteniu si stane k stene a zdráhavo sa usmieva. Martina je nadšená slovnou hračkou, keďže známa klenotnícka značka má názov podľa mena jeho zakladateľa. Alo. „Odteraz, vždy keď budem vidieť šperk, spomeniem si na Vás,“ sľubuje pánovi Ryšavému a v živej slovenčine preberajú spoločných známych a udalosti v krajine.

Slovenská skupina novinárok a influnceriek sa lúči s pražským kreatívnym ateliérom. Idú z práce do práce, vyberajú a upravujú fotky, ladia texty a posielajú zážitok do sveta medzi nás. Suma sumárum? Desať hodín práce, päť postov. Veľa či málo?

Krásu šperkov aj oboch sestier zachytila talentovaná fotografka Nina Skalíková.

- reklamná správa -

- Najčítanejšie -