Presunúť na hlavný obsah

Na modriny, bolesti hlavy či chrbta: Zázrak našich mám funguje aj dnes

Zdravie

Je na trhu už neuveriteľných 106 rokov a napriek tomu nestratila nič zo svojej popularity. Vďačí za ňu najmä svojim jedinečným účinkom a širokému využitiu. Ikonická Alpa bola súčasťou domácností našich mám a babičiek, rovnako však pomáha aj dnes. Siahajú po nej športovci, mamičky s deťmi, zamestnaní ľudia aj seniori.

Malý zázrak

Presne tak sa označuje prírodná zmes alkoholu, éterických olejov, rôznych byliniek, silíc a aromatických, väčšinou mentolových látok. Značka Alpa sa na trhu prvýkrát objavila v roku 1913, keď bola zaregistrovaná aj jej ochranná známka. Hoci väčšina z nás pozná najmä klasickú francovku, na trhu dnes môžeme nájsť viac druhov Alpy. Liehový bylinný roztok a masážne gély a krémy kúpime v obchodoch, drogériách alebo lekárňach. V čom všetkom teda zázračné účinky tejto legendy spočívajú?

Úľava od bolesti

Ak vás trápia bolesti kĺbov a svalov alebo vám ide prasknúť hlava a nechcete hneď siahať po tabletke, rada je jednoduchá: vyskúšajte Alpu. Tá totiž slúži v prvom rade na to, aby zbavila bolesti. Jemná masáž bolestivých miest prináša úľavu takmer okamžite.

Na modriny, pomliaždeniny, výrony, zlomeniny a preležaniny je ideálna napríklad Alpa s obsahom kostihoja, pri reumatických bolestiach kĺbov, svalov a chrbta vám uľaví masáž gélom s obsahom klinčeka. V prípade bolesti hlavy stačí francovku Alpa nakvapkať na záhlavie či na spánky a votrieť do pokožky, prípadne si urobiť obklad. Na masáž spánkov sa výborne hodí aj gél a krém Lesana.  

Studené a ťažké nohy či kŕčové žily

Mať stále studené nohy a fialové ruky nie je nič príjemné. Ak trpíte poruchami prekrvenia, skúste Alpu s blahodarnými účinkami gaštanu. Ten pôsobí protizápalovo na cievny systém, predovšetkým na žily, odstraňuje opuchy a priaznivo ovplyvňuje pružnosť a pevnosť cievnych stien. Rovnako dobre jeho silu využijete aj pri kŕčových žilách či po celodennom státí na odstránenie pocitu „ťažkých“ nôh. 

Ekzémy a akné

Ak trpíte kožnými problémami, ako sú ekzémy či akné, nemusíte hneď kupovať drahé krémy. Pri liečbe vám pomôže aj Alpa s obsahom arniky, ktorá sa vyznačuje veľmi dobrými hojivými účinkami. Arnika pôsobí liečivo prakticky na všetky rany a je vhodná aj na citlivú pokožku.

Únava po práci a športe

Máte za sebou náročný deň? Doprajte si masáž Alpou, alebo si nalejte za štamperlík do kúpeľa. Na regeneráciu svalov po fyzickej únave je skvelý napríklad gél a krém Lesana, regeneračné účinky však oceníte aj pri masáži gélom s obsahom klinčeka. Za vyskúšanie určite stojí aj francovkový gél, ktorého bylinné silice prinášajú úľavu po športovom výkone a fyzickej námahe.

Ďalšie využitie

Výpočet problémov a situácií, pri ktorých Alpa funguje ako záchrana a prvá pomoc, je, samozrejme, oveľa širší. Už celé generácie preverili jej dezinfekčné účinky pri odretých a rozbitých kolenách, bolestivých štípancoch od komárov, popraskaných pätách či kurích okách. Kúpeľ v teplej vode s prídavkom Alpy pomôže pri potení nôh a potretie spánkov a zátylku niekoľkými kvapkami francovky zasa prinesie potrebné osvieženie vodičom pri dlhej ceste autom.

Spoznajte všetky účinky ALPY

Advertoriál pripravený v spolupráci s Alpou.

- Najčítanejšie -

Diskusia k článku

comments powered by Disqus