Presunúť na hlavný obsah

Vedci zistili, že krajší ľudia sú v živote úspešnejší a šťastnejší

Krása

Pekní ľudia to majú v živote jednoduchšie. Štúdie dokazujú, že príťažliví ľudia majú vyšší príjem, jednoduchšie získajú hypotéku a dokonca atraktívnejší odsúdení dostávajú nižšie tresty. Čím to je a ako si udržať prirodzenú krásu aj po 30-tke?

Vzťah medzi krásou a úspechom v živote

Po prvýkrát túto koreláciu popísal americký psychológ Edward Lee Thorndike v článku „Chyba v psychologických hodnoteniach“ (angl. A Constant Error in Psychological Ratings). Sledoval zaujatosť ľudí v justičnom a vzdelávacom systéme a zistil, že ľudia prisudzovali krajším ľuďom vyššiu inteligenciu, zodpovednosť a schopnosť správne sa rozhodovať. Tento efekt nazval „efekt svätožiare“ (angl. Halo Effect).

V roku 2012 Sean Salter, profesor financií na Middle Tennessee štátnej univerzite, na základe výskumu zistil, že atraktívnejší realitní makléri majú vyššie výplaty. Profesor Markus Mobius na Michiganskej univerzite identifikoval 3 dôvody, prečo sú krajší ľudia úspešnejší:

 1. atraktívnejší zamestnanci sú sebavedomejší a vyššie sebavedomie zvyšuje šancu dohodnúť si lepšiu výplatu;
 2. fyzicky atraktívnejší zamestnanci vzbudzujú u zamestnávateľov vyššiu úroveň dôvery;
 3. vyššie sebavedomie u atraktívnejších zamestnancov vedie k lepším verbálnym komunikačným schopnostiam.

Žiaľ, zodpovednosť za vzhľad a krásu vo veľkej miere nesie genetika, na ktorú v dnešnej dobe ešte nemáme vplyv. Počas života však môžeme pracovať s tým, čo nám súčasná medicína a kozmetický priemysel ponúka - make-up, invazívnejšie zákroky ako plastické operácie, ... Určite sa však zhodneme na tom, že najdôležitejšia je krása, ktorá vyžaruje zvnútra.

Časovaná bomba v našom tele

Príroda však nastavila v našom tele časovanú bombu, ktorá rozhoduje o tom, do kedy budeme vyžarovať prirodzenú krásu a zdravie. Na svedomí to má kolagén. V našom tele je prítomný od narodenia a telo si ho do 25. roku života dokáže vytvárať samo. Bohužiaľ, po 25 rokoch začne naše telo tvoriť kolagénu menej a okolo 40-tky si ho nevytvára takmer vôbec.

Kolagén má vplyv na kvalitu našej pleti, zdravie našich vlasov, kĺbov, svalov, kostí a šliach. Po 40-tke si ho musíme dopĺňať z externých zdrojov. Vyhľadať potraviny, ktoré ho dokážu do nášho tela dostať, je takmer nemožné. Z toho dôvodu existujú rôzne doplnky výživy s obsahom kolagénu.

Na trhu je množstvo rôznych typov a značiek. Podstatným parametrom je zdroj kolagénu. Hovädzie a prasacie kolagény sa získavajú jednoduchšie, preto sú lacnejšie. Tie sú však pre ľudské telo ťažšie vstrebateľné. Najkvalitnejší kolagén je z morských rýb vo forme hydrolyzovaného prášku. To znamená, že vlákno morského kolagénu je enzymaticky za studena štiepené na menšie častice, tzv. peptidy. Veľkosť týchto častíc sa udáva v molekulovej hmotnosti. Čím je ich hmotnosť nižšia, tým je vstrebateľnosť cez stenu tenkého čreva väčšia. Stena čreva funguje ako sitko. Čím sú častice menšie, tým viac sa ich do tela vstrebe.

Udržme si prirodzenú krásu aj po 30-tke

Momentálne najkvalitnejším morským kolagénom na našom trhu je kolagén Bionutrian švajčiarskej výroby. Vyrábaný je z rýb rodu Tilapia, ktoré sú zdrojom najkvalitnejšieho kolagénu a zároveň je výroba z týchto rýb šetrná k životnému prostrediu. Bionutrian obsahuje vysokú dávku kolagénu (až 5 000 mg v  dennej dávke) a má najnižšiu molekulovú hmotnosť peptidov na slovenskom trhu, a to len 2000 Daltonov. Pridaný vitamín C podporuje jeho vstrebateľnosť a distribúciu do krvného riečiska. Na slovenskom trhu to nie je samozrejmosťou.

Vďaka týmto vlastnostiam morský kolagén Bionutrian účinkuje mimoriadne rýchlo. Pre dosiahnutie čo najlepšieho výsledku odporúčame 3-mesačnú kúru, kedy zmeny spozorujete nielen vy, ale aj vaše okolie.  

Morský kolagén Bionutrian nemá žiadne prísady, príchute, arómy či sladidlá. Práve vďaka kvalitnému zdroju a procesu spracovania za dodržania prísnych švajčiarskych noriem je oveľa menej aromatický ako iné značky. Po jeho rozmiešaní vo vode zostáva voda číra. Kolagén si môžete zamiešať aj do smoothie, citronády či džúsu (okrem grapefruitového).

Je teda kolagén všeliek?

To určite povedať nemôžeme. Čo však povedať môžeme je, že má vplyv na široké spektrum zdravia a krásy:

 • spomaľuje starnutie;
 • posilňuje vlasy, nechty, zuby, ďasná;
 • zlepšuje pleť a redukuje vrásky;
 • zmierňuje celulitídu a strie;
 • zlepšuje činnosť kĺbov a zmierňuje ich bolesť;
 • dodáva výživu chrupavkám, svalom, šľachám a spojivovým tkanivám;
 • pomáha predchádzať osteoporóze;
 • zlepšuje trávenie;
 • vo vode rozpustný hydrolyzovaný  prášok podporuje v tele prirodzenú tvorbu kolagénu.

Pokiaľ teda máte po 30-tke a chcete sa udržať vo forme dlhé roky, určite by ste mali pridať do svojej životosprávy aj morský kolagén. Teraz môžete získať kolagén Bionutrian v predvianočnej zvýhodnenej akcii -20 %. Od 2 ks doprava zadarmo. Objednávajte na www.bionutrian.com. Akcia platí do 21/11/2019.

- reklamná správa -

- Najčítanejšie -