Presunúť na hlavný obsah

Influencerka Martina Grešová má tajomstvo!

Móda

Sama o sebe píše „trochu princezná, trochu zbojník, trochu viac dobrá, trochu menej zlá, trochu vtipná, trochu tichá... taká #kdebolotambolo“. Krásavica z východu, ktorá reprezentovala na medzinárodných mólach, a predsa občas sadne k šijaciemu stroju a dá to. Taká je módna návrhárka a influencerka Martina Grešová.

Pre všetky tieto vlastnosti si ju dala do hľadáčika aj originálna prestína značka ALO diamonds a pozvali ju do kreatívneho ateliéru do Prahy. A do dielne, prosím!

Martina absolvovala exkurziu aj stretnutie s Alojzom Ryšavým. Sledovali sme ju, a tak sa môže podeliť o zážitky s vami. Takmer o všetky.

Aký je rozdiel medzi diamantom a briliantom?

Diamanty sú surové aj opracované kamene. Medzi základné výbrusy patria Princess, Ovál, Markíza, Hruška, Srdce, Smaragd a okrúhly diamant. Briliant jediamant s okrúhlym výbrusom – má 56 trojuholníkových faziet, vrchnú osemuhlovú tabuľovú fazetu a spodný hrot. Spolu 58 plôšok dokonalo odráža svetlo.

Ako je možné, že diamant v šperku drží a nevypadne? Lepí sa?

Nie, je to práca faséra, ktorý vyrobí lôžko a drahokam doň zapasuje. 

Koľko gramov je presne jeden karát?

1 karát = 0,2 gramu.

Ako ste sa stali šperkárom, klenotníkom? Je na to škola?

Stredné odborné školy vychovávajú klenotníkov, šperkárov alebo zlatníkov. Odbor umelecké remeslo sa dá študovať v dennom aj externom štúdiu.

Je to všetko ručná práca?

Rozhodne. Každý šperk ALO diamonds je originál.

Koľko stojí tento prsteň?

330-tisíc.

Českých korún, že?

Nie, eur. To je najväčší ružový diamant v strednej Európe.

(Iba tiché želanie a tajomný úsmev)

To je prsteň pre princeznú?

To je Delicia. Je z bieleho 18-karátového zlata, centrálny drahokam je ametyst african fialovej farby, celková váha 39,85 ct. Doplnený o 409 ks bielych diamantov v celkovej hmotnosti 3,65 ct. Cena 19 138,8 eur.

A najčastejšia otázka: Môžem si to vyskúšať? 

Áno, prosím!

- reklamná správa -

- Najčítanejšie -