Presunúť na hlavný obsah

Buďte ako Vikingovia

Zdravie

Vikingovia boli prví Európania, ktorí doplávali do Ameriky, boli postrachom veľkej časti kontinentálnej Európy a prosperovali aj v nehostinných severských podmienkach. Dôležitú úlohu pri ich úspechoch zohrali aj ryby.

Ľudia potrebujú veľa slnečného svetla kvôli vitamínu D. Ten podporuje imunitu, zdravie mozgu či pomáha regulovať produkciu inzulínu. Takisto je v rannom detstve zodpovedný za normálny a zdravý rast kostí. Jeho nedostatok môže spôsobovať chorobu zvanú krivica alebo rachitídia.

Dnes už našťastie toto ochorenie prakticky neexistuje, ale v stredovekej Európe bolo veľkým problémom. Krivica sa prejavuje tak, že kosti postihnutých ostávajú mäkké, neunesú hmotnosť tela a deformujú sa. Deti s krivicou mávajú dlhé a skrivené kosti dolných končatín, ale aj krivú chrbticu, rebrá či deformovanú lebku a panvu.

Vikingov však akoby toto ochorenie obchádzalo. A to aj napriek tomu, že žili na severe Európy, kde hlavne počas zimných mesiacov neboli vystavovaní skoro žiadnemu slnečnému svetlu. Jedna z teórií hovorí, že od nedostatku vitamínu D ich uchránil rybolov. Veľkou súčasťou ich diéty bola treska a z nej získavali potrebný vitamín D a iné zdraviu prospešné látky. Už jedna porcia tresky dodá telu zásoby vitamínu D až na celý mesiac. 

Tento zvyk severským národom vydržal až do dnes. Priemerný Nór zje 4 – krát viac rýb ako priemerný Slovák. Inšpirujte sa preto Vikingami a doprajte si ryby aj vy. Okrem vitamínu D sú aj výborným zdrojom omega-3 mastných kyselín, ktoré pomáhajú udržiavať naše srdce zdravé. 

Ak vám však ryby nie sú po chuti, vyskúšajte výživový doplnok OmegaMarine Forte+ od NaturaMed Pharmaceuticals. Vyrába sa z kvalitného oleja z nórskych lososov, vďaka čomu je bohatý na vitamín D a omega-3 mastné kyseliny. Tie okrem posilňovania imunity napomáhajú aj zdraviu ciev, srdca a mozgu.

Mesačné balenie OmegaMarine Forte+ teraz môžete vyskúšať zadarmo, len za cenu poštovného a balného. Viac informácií o produkte aj aktuálnej akcii získate na bezplatnej linke 0800 444 204 alebo na webovej stránke www.omegamarineforte.sk.

- reklamná správa -

- Najčítanejšie -