Presunúť na hlavný obsah

Priemerná dĺžka sexu v Turecku je len 4 minúty, v Mexiku naopak až 16. Ako ste na tom vy?

Sex

Nie, že by čas milovania súvisel s jeho kvalitou, ale každý extrém škodí. Ženám vadí nielen dlhý sex, ktorý nikam nevedie, ale aj to, ak ich partner dosiahne orgazmus príliš skoro.

Niekomu vyhovuje najviac rýchlovka do pár minút, niekto má naopak rád dlhší a pomalší sex s maximálnym vychutnávaním si jeho priebehu. Kým oboma partnerom dané tempo vyhovuje, nie je treba nič zásadného meniť. Sú však prípady, ktoré sú už na prvý pohľad problémom a ten treba riešiť.

Iný kraj, iný mrav

Tak, ako existujú rozdiely v dĺžke mužského penisu podľa krajín či kontinentov, niečo podobné platí aj v prípade dĺžky sexuálneho styku. Rekordérmi, ktorí obľubujú pokiaľ možno čo najkratšie milovanie, sú obyvatelia Turecka, kde je priemerná doba sexu necelé 4 minúty.

Na opačnom konci sú milenci z Mexika, kde trvá sex priemerne 16 minút. Vo vyspelom svete, čiže v západnej Európe alebo v USA, je to od 5 do 6 minút. Slovensko sa nachádza tiež v tejto kategórii, celosvetovým priemerom je doba milovania 7 minút.

Tieto čísla pochádzajú z jedného výskumu univerzity v austrálskom Queenslande, kde najkratšia uvedená dĺžka bola len 33 sekúnd, tá najdlhšia až 44 minút. Je teda evidentné, že rozdiely sú obrovské a dĺžka sexu je veľmi individuálna.

Ako zistíte, že máte problém

Napriek veľkým rozdielom aj osobitostiam existuje situácia, kedy je zrejmé, že niečo nie je v poriadku. Máme na mysli stav nazývaný aj skorá alebo predčasná ejakulácia, keď príde k vyvrcholeniu do 1 až 2 minút od začiatku sexu.

Takto rýchle dosiahnutie orgazmu môže byť prirodzené len ojedinele a to u mužov, ktorí majú nedostatok sexuálnych skúseností alebo príliš vysoké libido v dôsledku dlhšej prestávky od milovania. Nesmie ísť v žiadnom prípade o opakovaný stav.

Ak sa tomu však deje, treba sa bližšie pozrieť na tento problém a predovšetkým na jeho príčinu. Medzi tie najčastejšie patria nervozita, stres, vysoká vzrušivosť, príliš krátka uzdička alebo zápal žaluďa.

Domáce rady aj chirurgický zákrok

Podľa príčiny príliš skorej ejakulácie sa potom hľadá riešenie. Na internete môžete naraziť na pestrú paletu rozličných návrhov, od „babských receptov“ až po hrôzostrašné predstavy spojené s chirurgickými zákrokmi.

Medzi tie „nevinnejšie“ návrhy patrí pohár vína, použitie dvoch kondómov alebo masturbácia pred sexom na zníženie vzrušenia. Mnoho mužov má zas skúsenosti so znecitlivejúcimi sprejmi či prezervatívmi napustenými benzokaínom, ktoré by tiež mali znížiť vnímanie sexuálnej stimulácie.

V prípade najvážnejších stavov s extrémne krátkou uzdičkou sa potom odporúča operačné riešenie, kedy príde k chirurgickému narezaniu uzdičky a k uvoľneniu napätia. Väčšina mužov s príliš skorým vyvrcholením ale potrebuje niečo úplne iné.

Prirodzené riešenie s najlepším pomerom ceny, účinku a pohodlia

Najčastejším dôvodom príliš krátkeho sexu je nedostatočný pokoj, stres, nervozita a zvýšené sexuálne napätie. Riešenie pre tieto prípady ponúka osvedčená značka eJoy®, ktorá presne na problém s príliš skorým vyvrcholením uviedla na trh svoju novinku eJoy® Long.

Cieľom prípravku je prirodzenou formou pomocou rastlinných extraktov a výťažkov pôsobiť na predĺženie erekcie, normalizáciu libida a predovšetkým na upokojenie nervovej sústavy a zníženie vzrušivosti.

To, že sa to týmto voľne dostupným tabletkám bez predpisu a vyšetrenia u lekára darí, svedčiapozitívne skúsenosti ostatných mužov. Ak teda v poslednej dobe prekonávate „negatívny rekord“ tureckých mužov a váš sex skončí skôr, než vlastne začne, presne po eJoy® Long by ste mali čo najskôr siahnuť.

- reklamná správa -