Presunúť na hlavný obsah

Poznáme ideálny darček pre každú ženu: Tu sú dôvody!

Móda

Aj vy sa rady pristavíte pri výklade so šperkami a nechávate fantáziu pracovať naplno? Vzťah žena – šperk pretrváva už celé tisícročia, a hoci trendy sa menia, jeho intenzita zostáva takmer bez zmeny. Poznáme niekoľko dôvodov, prečo ženy šperky jednoducho milujú. Nájdete sa v nich?

Sú symbolom lásky

Šperk zväčša dostávame od najbližších ľudí, ktorých na tomto svete máme. Nový šál či fľašu drahého vína nám môže dať aj kamarátka či obchodný partner. Šperk sa takmer bez výnimky viaže na ľudí, ktorí nás milujú – partnera, rodičov, deti. „Každý šperk, ktorý nosím, je pre mňa symbolom človeka, ktorý ma ľúbi a ktorého ľúbim ja,“ hovorí Janka (27). Zlatý náhrdelník so srdiečkom je ideálny darček aj pre mladé dievča (Klenoty Aurum, od 225 eur), retiazka z bieleho zlata s briliantovým príveskom poteší asi každú dámu (Klenoty Aurum, 799 eur).

Zlatý náhrdelník so srdiečkom je ideálny darček aj pre mladé dievča (Klenoty Aurum, od 225 eur). retiazka z bieleho zlata s briliantovým príveskom poteší asi každú dámu (Klenoty Aurum, 799 eur).

Prinášajú nám šťastie

„So svojou šťastnou retiazkou sa cítim silnejšie. Dostala som ju od rodičov na Vianoce. Naše prepojenie trvá už dlhé roky, a vždy keď ma niečo dôležité čaká, dotknem sa jej. Viem, že mi dodá odvahu,“ hovorí Marcela (29). Amuletom šťastia môže byť vlastne hocičo, ale často ide práve o šperky. A keďže neraz pomáha na ceste k úspechu už len samotná viera, môžu naozaj fungovať.

Ostávajú krásne – a vzácne

Keď dostanete na narodeniny drahý kabát či kabelku, už dnes viete, že roky používania sa na ich výzore a hodnote nepekne podpíšu. So šperkami je to inak, a aj preto oslovujú i racionálne zmýšľajúce ženy. „Kdesi som čítala, že kedysi si rodina šetrila na horšie časy aj prostredníctvom šperkov, ktorými sa pravidelne obdarovávali jej členovia. Tá myšlienka sa mi zapáčila a manželovi tiež. Preto vždy aspoň raz do roka dostanem zlatý šperk,“ hovorí Erika (42). Takúto službu určite spravia topásové náušnice či zlatý náramok Persephona (Klenoty Aurum, 2 545 eur).

Dodávajú nám štýl

Už malé dievčatá s očarením skúmajú šperkovnicu svojej mamy a obzerajú sa v zrkadle. Šperky dokážu oživiť aj nudný outfit, rozžiariť oči, pritiahnuť pohľady a obdiv okolia. Pracujem v banke a náš dress code je presne stanovený. Šperky sa preto stali mojou srdcovkou a možnosťou, ako sa jemne a elegantne odlíšiť. V tej záplave sivých farieb zbožňujem pohľad na svoje prstene a hodinky,“ hovorí Janka z Bratislavy (27).

Sú zhmotnené spomienky

Promócie, zásnuby, svadba, narodenie dieťaťa, okrúhle narodeniny – tie najkrajšie okamihy života nám neraz pripomína práve šperk. Každý z nich má schopnosť rozprávať príbeh. „Jeden z najcennejších kúskov je pre mňa zlatý prsteň s veľkým kameňom po starej mame. Ako malá som sa hrávala, že patrí Arabele a má zázračnú moc. Vždy keď ho vezmem do rúk, vrátim sa o 30 rokov späť,“ hovorí Ela (40). Briliantový prsteň ocení žena dnes, ale aj jej potomkovia o niekoľko desaťročí (Klenoty Aurum, 399 eur) alebo (Klenoty Aurum, 799 eur).

Briliantový prsteň je stávkou na istotu. Je len na vás, či akému dizajnu dáte prednosť (Klenoty Aurum, 399 a 799 eur)

Vždy sedia

Zlato a diamanty sú skvelí spoločníci aj vďaka univerzálnosti. „Moje šperky mám rada preto, že mi vždy pristanú. Bez ohľadu na ročné obdobie, alebo či mám o 5 kíl viac alebo menej. Môžem sa spoľahnúť, že vždy keď otvorím šperkovnicu, nájdem tam svoje malé radosti, s ktorými zažiarim,“ hovorí Nikola (36). Aj preto sú vďačným darčekom – málokedy sa stane, že by niekomu nevyhovovala veľkosť zlatého prívesku či náramku. A keby sa aj stalo, vždy bude mať hodnotu pre materiál, z ktorého je vypracovaný.

Kde vybrať tie naj?

Pri výbere toho správneho šperku sa treba spoľahnúť na profesionálov, ktorí vám vedia aj poradiť. Stávkou na istotu je nákup v obchode Klenoty Aurum. Táto značka totiž funguje na trhu od roku 1956 a v internetovom aj kamennom obchode nájdete širokú ponuku šperkov v modernom aj klasickom štýle. Vyberie si teda naozaj každý, a ak by ste mali otázky, ochotný a fundovaný personál vám určite dokáže odpovedať a poradiť. Navyše vďaka vianočnej akcii získate pri nákupe nad 79 eur značkový šperk Berucci podľa vlastného výberu.

OBJAVTE CELÚ PONUKU KLENOTOV AURUM

Advertoriál pripravený v spolupráci s Klenotmi Aurum.

- Najčítanejšie -