Presunúť na hlavný obsah

Viete, prečo nakupovať sortiment zo Slovenska?

Zábava

Lebo čím viac nakupujeme slovenské výrobky, tým viac podporujeme slovenskú ekonomiku a okrem iného znižujeme aj uhlíkovú stopu. Ale kde nájsť slovenský sortiment?

O podpore domácej produkcie sa toho nahovorí mnoho. Je to však naozaj tak? Dávajú obchodné reťazce priestor slovenským producentom? Poznáme jeden reťazec, ktorý už dlhé roky podporuje a rozvíja spoluprácu s domácimi dodávateľmi. Potvrdzujú to aj prieskumy GfK, z ktorých vyšiel tento reťazec ako jasný líder s najvyšším priemerným počtom vystavených slovenských výrobkov – takmer 6 000.

Je to Kaufland. Ako reťazec so stabilným postavením na trhu chce mať na svojich pultoch kvalitné produkty od domácich dodávateľov. Uviedol na trh čisto slovenský produktový rad Z lásky k tradícii, vyrobený podľa tradičných receptúr z domácich surovín. Ponúka v ňom najmä mliečne a kyslomliečne výrobky od slovenských farmárov z horských a podhorských oblastí podtatranského regiónu a tradičné údenárske výrobky.

Nielen veľkí dodávatelia sa však môžu v Kauflande rozvíjať a prosperovať. Reťazec pred tromi rokmi spustil projekt na podporu malých regionálnych dodávateľov, ktorí z dôvodu menších kapacít môžu dodávať svoje špeciality len do niektorých predajní v ich regióne. Aj preto je na 65 predajniach Kauflandu k dispozícii vždy iná lokálna ponuka v špeciálne označených regáloch „Z našich regiónov“.

Ďalším pekným príkladom je úspešná spolupráca medzi Kauflandom a pestovateľmi ovocia a zeleniny trvajúca od roku 2002. Vďaka nej môže reťazec ponúknuť svojim zákazníkom široký výber domácich produktov a aj zaujímavé odrody, ako sú fialové zemiaky či cuketa guľatá od domácich pestovateľov. Veď len za minulý rok predal desiatky tisíc ton domácej produkcie.

Pri ovocí a zelenine sa to však nekončí. Zamysleli ste sa niekedy, odkiaľ pochádza mäso, ktoré máte na tanieri? Akú dlhú cestu muselo prejsť až k vám? Kaufland má na to riešenie – 100% slovenské mäso ako od mäsiara. Toto označenie garantuje, že ide o mäso zo zvierat, ktoré sa narodili, boli chované, porazené a spracované výlučne na území Slovenska. Vyberie si každý – milovník hovädziny či bravčoviny.

Je teda jasné, že reťazec to s podporou slovenských výrobcov myslí vážne. Každý nadšenec domácej produkcie si dokáže vybrať zo širokého sortimentu slovenských produktov. Navyše vďaka podpore domácich dodávateľov a garantovanému stabilnému odberu okrem slovenskej ekonomiky rastie aj zamestnanosť v regiónoch. Aj sami si môžete skontrolovať výsledky tejto podpory – pri vstupe do každej predajne sú umiestnené tabule s počtom predaných slovenských výrobkov za predchádzajúci mesiac!

-Reklamná správa- 

- Najčítanejšie -