Presunúť na hlavný obsah

Najväčšie chyby pri starostlivosti o vlasy: Robíte ich aj vy?

Poradňa krásy

My ženy túžime vždy po tom, čo nemáme. Blondínky chcú byť brunetami, divošky s kučeravou hrivou snívajú o uhladených rovných vlasoch. V honbe za dokonalým účesom sa však často dopúšťame chýb, ktoré naša koruna krásy strpí len ťažko.

Nech už máte náladu na romantické vlny alebo zapletaný vrkoč, jedno by malo platiť vždy: K svojmu zovňajšku pristupujte s láskou. Len zdravé vlasy môžu totiž skutočne zažiariť a podčiarknuť vašu krásu. Spoznajte najčastejšie prešľapy, ktorými vlasom (ne)vedome škodíme, a zistite, ako sa im vyhnúť.

Nepravidelné podstrihávanie

Mnohé z nás pri pohľade na rozštiepené končeky tajne dúfajú, že „sa to nejako spraví“, a nie a nie sa dať podstrihnúť. Lenže vlas, ktorý je zničený a suchý, sa bude štiepiť ešte viac, až sa napokon zlomí. Ak budeme návštevu kaderníka odkladať, dlhé a zdravé vlasy nám nenarastú. Lepšiu službu im urobíte, ak si v salóne rezervujete svoj termín každý mesiac. Ten jeden centimeter si ani len nevšimnete, a čoskoro sa samy presvedčíte, že vaše kadere sú skutočne krajšie, hustejšie a dlhšie.

Náš tip: Máte problém pravidelne chodiť do kaderníctva? Poproste o jemné podstrihnutie šikovnú kamarátku. Ak nemáte priveľmi zložitý účes, mala by to zvládnuť.

Časté fénovanie, kulmovanie či žehlenie

Rovné, vlnité, zapletané či uhladené. Účesov je neúrekom a my chceme vyskúšať všetky. Pamätajte však na niekoľko pravidiel. Alfou a omegou je ochranný prípravok. Umývanie vlasov si v ideálnom prípade naplánujte tak, aby aspoň 10-15 minút mohli vlasy schnúť prirodzene – najmä ak ich máte dlhé. Po tomto čase budú stále vlhké a tvárne, ale nebudete ich musieť vystavovať teplu taký dlhý čas. Pri fénovaní je lepšie zvoliť chladnejší vzduch, a to aj za cenu, že sušenie bude trvať dlhšie.

Náš tip: Vyskúšajte pre-stylingový sprej TRESemmé Repair & Protect 7, ktorý vaše vlasy ochráni až do teploty 230 °C. Vďaka nemu budú vaše vlasy zdravšie a lesklejšie.

Umývanie vlasov horúcou vodou

Po dlhom a náročnom dni neexistuje hádam nič lepšie než sa ponoriť do prúdu horúcej sprchy. Uzimené telo si razom odpočinie a vy načerpáte stratenú energiu. Komu by v tom momente napadlo umývať si vlasy studenou vodou? Za vyskúšanie to však určite stojí a z výsledku budete prekvapené už po pár umytiach. Horúca voda totiž vlas poškodzuje rovnako ako horúci vzduch z fénu. V lete stavte na osviežujúcu studenú, v zime postačí vlažná. Vlasy budú lesklejšie a poddajné.

Náš tip: Vlasy si umývajte samostatne, napríklad nad vaňou alebo umývadlom. Tak znesiete aj nižšiu teplotu a vaše vlasy sa vám poďakujú.

Používanie nesprávnych prípravkov

Výber prípravkov prispôsobte svojim vlasom, a ak si nie ste isté, poraďte sa so svojou kaderníčkou. Problémom môže byť napríklad, keď sa vám pri korienkoch vlasy rýchlo mastia, ale konce máte suché. V tomto prípade je pre vás lepší šampón na mastiace sa vlasy s tým, že na konce použijete ošetrujúci balzam. Vyživujúce oleje je celkovo vhodné používať najmä na končeky vlasov. Nepreháňajte to ani so stylingovými prípravkami – priveľa tužidla či laku vlasom neprospieva.

Náš tip: Na čo občas, naopak, zabúdame, sú vlasové masky. Doprajte ju svojej hrive aspoň raz za dva týždne. Vyskúšať môžete napríklad TRESemmé Repair & Protect 7.

Rýchle česanie

Ruku hore všetky, ktoré venujete česaniu len minimálnu pozornosť. Hádame, že by sa nás nazbieral nemalý počet. Robíme však chybu. Rovnako ako umývaniu či sušeniu, aj tejto starostlivosti treba venovať čas. Vlasy rozdeľte do niekoľkých sekcií, češte od končekov, ktoré bývajú najviac zauzlené. Robte to pomaly a s citom. Až keď budú dĺžky rozčesané, prejdite kefou ku korienkom.

Náš tip: Pri česaní si zúbkami kefy doprajte masáž. Príjemne sa zrelaxujete a navyše prekrvíte pokožku, čo vám zaručí rýchlejší rast vlasov.

Spanie s mokrými vlasmi

Keď sú vlasy mokré, sú najzraniteľnejšie a rastie riziko ich polámania. Práve z toho dôvodu by sme sa mali vyhýbať aj „šúchavému“ sušeniu uterákom. Pokiaľ si ľahnete s mokrou hrivou, vlasy sa budú pri spánku trieť o vankúš podobne ako o uterák a hrozí ich poškodenie. Navyše, s vlhkým prostredím sa zvyšuje aj možnosť vzniku plesňovej infekcie či podráždenia pokožky hlavy. Dôsledkom toho bývajú lupiny alebo nepríjemné svrbenie.

Náš tip: Ak si občas neviete pomôcť a chodievate spať s vlhkými vlasmi, zaobstarajte si saténovú obliečku na vankúš. Vďaka hladkému materiálu vlasy trpia menej.

Vlasy ako supermodelka

Ak túžite po vlasoch ako z titulky magazínu, máme pre vás skvelý tip. V rade produktov Repair & Protect 7 nájdete všetko potrebné – šampón, kondicionér, masku aj ochranný pre-stylingový sprej. Ide o produkty, ktoré používajú aj profesionáli, a po ich použití budú vaše vlasy, akoby ste práve vyšli z kaderníctva – lesklé, uhladené, jemné na dotyk a budú sa aj ľahšie rozčesávať. Produkty TRESemmé nájdete v bežných drogériách, nemusíte si ich kupovať v drahých salónoch. Táto značka je, mimochodom, už roky partnerom New York Fashion Weeku, kde jej prípravky používajú špičkoví stylisti a kaderníci. Túžite zažiť neopakovateľnú atmosféru americkej metropoly a prehliadkových mól? Zapojte sa do súťaže a hrajte o výlet svojho života!

ZISTITE O TRESEMMÉ VIAC

Advertoriál pripravený v spolupráci s TRESemmé.

- Najčítanejšie -

Diskusia k článku

comments powered by Disqus