Presunúť na hlavný obsah

Ako sa starať o pleť v zime a na jar? Dôležitá je hydratácia, výživa aj ochrana proti slnečným lúčom

Móda a krása

Mať peknú, pevnú, čistú a zdravú pleť nemusí byť výsada vyvolených. Treba len vedieť, ako na to a dopriať svojej pokožke to, čo potrebuje. Najmä v zime naša pleť trpí vplyvom chladného počasia, striedaním teplôt medzi vonkajším prostredím a interiérom, a nesprávnej starostlivosti. Ak chcete zistiť, či sa o svoju pleť staráte správne, čítajte ďalej.

Alebo príďte na kozmetický veľtrh INTERBEAUTY do bratislavskej Incheby už 7. a 8. februára, porozprávajte sa s odborníkmi, využite bezplatné vlasové poradenstvo, nechajte si zadarmo urobiť manikúru, inšpirujte sa aj líčením profesionálov a nevynechajte Svadobný veľtrh a výstavu Gentleman Expo.

Aké sú hlavné zásady starostlivosti o pleť v zime a na jar?

1. Dôkladné čistenie

Choďte na to ako Aziatky, ktoré svojej pleti venujú dostatok času a neuberajú z neho ani pri čistení pleti. Vyskúšajte niekoľkofázové čistenie, teda čistenie v niekoľkých krokoch. Makeup odstráňte micelárnou vodou, pleť dočistite olejom, ktorý sa po zriedení s vlažnou vodou zmení na jemné mliečko a nakoniec, ak potrebujete, ukončite čistenie napríklad jemnou penou.

2. Kyseliny

Ak vás trápia čierne bodky alebo akné, vyskúšajte prípravky s jemnou kyselinou salicylovou, ktorá preniká do pórov a pomáha rozpúšťať mastnotu. Pre žiarivú pleť pre zmenu vyskúšajte prípravky s jemnou kyselinou mliečnou alebo glykolovou. Pozor, na ďalší deň vždy použite krém s ochranným faktorom.

3. Hydratácia

Kedysi panoval názor, že v zime by sme na pleť nemali nanášať prípravky na báze vody, lebo voda v pleti zamrzne a spôsobí jej popraskanie. Nie je to pravda a svoju pleť môžete pokojne hydratovať napríklad kyselinou hyalurónovou alebo inými prípravkami podľa typu svojej pleti.

4. Výživa, premastenie a ochrana proti slnku

Najmä v zime by sme nemali zabúdať na výživu a primerané premastenie pleti. Vyberajte si napríklad krémy s ureou, ceramidmi, skvalánom, bambuckým maslom – podľa typu svoje pleti a toho, čo vám vyhovuje. A jedna z najdôležitejších rád – ani v zime a na jar nezabúdajte na ochranu proti škodlivým slnečným lúčom. UVA lúče, ktoré do našej pleti prenikajú aj pri zamračenej oblohe, majú totiž zásadný vplyv na deštrukciu kolagénových vlákien, a teda na starnutie našej pokožky.

Množstvo tipov pre starostlivosť o svoju pleť, vlasy i nechty objavíte aj na veľtrhu Interbeauty v bratislavskej Inchebe 7. a 8. februára. Okrem toho sa môžete tešiť na skvelé súťaže a exhibície profesionálnych vizážistov a kaderníkov i študentov ako napríklad Majstrovstvá SR v maľovaní na telo, zmenáreň naživo, Interbeauty Thophy – celoslovenská súťaž kaderníkov a vizážistov či Nailpro Cup Slovak 2020. O tipy a triky na bezchybný makeup sa s vami podelia Veronika Porubská (meloniewild), Nikola Halvoňová (niky_rich), Sandra Baumgartner či Zuzana Šutjaková (zuzanasutjak) a chýbať nebude ani Lucia Sládečková (@lucidstyle_official).

A ak chystáte svadbu, môžete si odbehnúť na súbežný Svadobný veľtrh, kde nájdete nielen veľkú ponuku svadobných šiat, doplnkov, spoločenských šiat, smokingov, obrúčok a šperkov, tipov na kvetinovú výzdobu, ale objavíte aj krásne torty a koláčiky, menu na svadobný stôl a všetko, čo z vášho Dňa D urobí nezabudnuteľný zážitok. Pánov pozývame na novú výstavu Gentleman Expo s ponukou oblečenia a doplnkov na voľný čas i do práce, inšpirácií pre biznis, ale aj ochutnávok kvalitnej whisky a hrania najnovších elektronických hier.

Viac zistíte na www.incheba.sk a vstupenky si môžete zakúpiť aj cez Predpredaj.sk.

-Reklamná správa-

- Najčítanejšie -