Presunúť na hlavný obsah

Vychutnajte si lyžovačku bez bolestí

Zdravie a relax

Zima sa už chýli ku koncu a tak máme posledné príležitosti užiť si lyžovačku. Mnohí z nás si však radosť z lyžovania nemôžu vychutnávať naplno, lebo ich zo svahu už po pár jazdách vyženie bolesť kolien alebo iných kĺbov. Dokonca až 50% Slovákov zažíva pravidelné problémy s kĺbmi. Prinášame vám preto štyri jednoduché rady, ako si lyžovačku užiť bez problémov a bolestí.

Rozhýbte svaly a kĺby

Určite nezačínajte váš deň na svahu bez poriadnej rozcvičky. Stuhnuté svaly sú náchylnejšie na zranenia a tým sa určite chceme vyhnúť. Preto ešte pred tým, ako si obujete lyžiarky, začnite váš deň krátkou rozcvičkou, ktorá rozhýbe a zahreje celé telo. Jednoduché predkopávanie, zakopávanie a výkopy do strán postačujúco rozhýbu nohy. Pridajte ešte krúženie rukami a panvou pre rozhýbanie celého tela a môžete vybehnúť na svah.

Nezabúdajte na správnu formu

Veľa ľudí trápi pri lyžovaní bolesť kolien. Tú môže spôsobovať nesprávna forma a držanie tela. Najčastejšou chybou pri lyžovaní je takzvané „sedenie“, pri ktorom zbytočne preťažujete kolená a stehenné svaly. Pri správnom lyžiarskom postoji by vaše kolená a špičky mali byť v jednej línii. Tak sa vyhnete prílišnému sedeniu a minimalizujete stres na kolená.

Posilnite stehenné svaly

Je to skoro až samozrejmá rada, ale opakovanie je matkou múdrosti. Stehenné svaly pomáhajú stabilizovať kolenné kĺby, preto by ste im v dostatočnom predstihu pred lyžovačkou mali venovať zvýšenú pozornosť. Pomôžu aj obyčajné drepy alebo klasické výpady. Každej strane venujte denne aspoň 20 opakovaní.

Pozor na stravu

Pre zdravé kolená počas aj mimo lyžovačky je dôležitá aj strava. Mala by byť pestrá a bohatá na ovocie a zeleninu. Nemali by ste zabúdať ani na jedlá, ktoré pomáhajú bojovať so zápalmi, ako napríklad zázvor alebo losos.

Posilniť vaše kĺby môžete aj s výživovým doplnkom FlexiMed od spoločnosti NaturaMed Pharmaceuticals. Obsahuje viaceré látky vrátane kolagénu typu II, glukozamínu a vitamínu C, ktorý pomáha udržiavať kĺby pevné a zdravé aj pri plnom športovom nasadení.

Mesačné balenie FlexiMed teraz môžete vyskúšať zadarmo, len za cenu poštovného a balného. Viac informácií o produkte aj aktuálnej akcii získate na bezplatnej linke 0800 444 204 alebo na webovej stránke: www.flexi-med.sk

-reklamná správa-

- Najčítanejšie -