Presunúť na hlavný obsah

Tip na víkend: Film JUDY odkrýva zlatú éru Hollywoodu, aké to bolo žiť v sláve a čo sa skrýva za týmto pozlátkom?

Zábava

Životopisnú romantickú drámu JUDY si nemôžete nechať ujsť. Príbeh vás zavedie do zlatej éry Hollywoodu, o ktorej sníval nejeden z nás. Aké to však v tom čase bolo a čo všetko so sebou prináša sláva?

Premiéra životopisnej drámy Judy s Renée Zellwegerovou v hlavnej úlohe. Snímka zachytávajúca ťažké životné obdobie ikonickej herečky a jazzovej speváčky Judy Garlandovej.

Kritikmi a divákmi oceňovaný herecký výkon čerstvej držiteľky sošky Oscara za najlepšiu herečku v hlavnej úlohe. Zellweger za stvárnenie Judy Garlandovej získala okrem ceny americkej Akadémie filmových umení a vied aj Zlatý glóbus, cenu hereckej asociácie SAG, cenu britskej filmovej a televíznej akadémie (BAFTA) a cenu Americkej filmovej kritiky. Vo filme si po jej boku zahrali Rufus Sewell, Michael Gambon, či Finn Wittrock. 

Inšpirujte sa: Oscary prepisovali históriu: Favoriti pohoreli, na cenách bodoval cudzojazyčný film Parazit

Judy Garland sa narodila ako Frances Ethel Gumm v americkom meste Grand Rapids v štáte Minnesota. Už ako malá rada spievala a vystupovala v skupine so svojimi sestrami. Keď mala šestnásť, na poslednú chvíľu zastúpila Shirley Temple v legendárnej snímke Čarodejník z krajiny Oz. Za úlohu Dorotky, ktorá spieva slávnu pieseň Over the Rainbow, dostala Oscara. Jej talent si podmanil milióny divákov na celom svete. Úspech a sláva si však vybrali vysokú daň. Vo veku štyridsaťsedem rokov zomrela po predávkovaní barbiturátmi. 

Neprehliadnite: Tri Netflix seriály, ktoré sú odrazom súčasnej doby a oplatí sa ich vidieť

Životopisnú romantickú drámu Judy od distribučnej spoločnosti Magic Box si môžete v slovenských kinách pozrieť od 13. februára.

Chceli by ste žiť v zlatej ére Hollywoodu a v obklopení slávy?

spolu hlasovalo 33 ľudí

Áno
7
Nie
26

- Najčítanejšie -