Presunúť na hlavný obsah

Šatník, o akom sníva každá žena

Bývanie

Túžbou nejednej ženy je mať vlastný oddelený šatník. O to lepšie, ak sa mu vyhradí aj samostatná miestnosť. Aby bol šatník však aj dostatočne praktický a funkčný, je nevyhnutné mať o všetkom prehľad.

Police od spodu až nahor plné topánok, obrovská vstavaná skriňa s oblečením a priestranné zrkadlo. O takom šatníku snívajú mnohé a tie, ktorým je takáto šanca umožnená, neváhajú potenciál šatníka naplno využiť.

Kým niektoré v ňom strácajú prehľad, iné sú také detailistky, že si v šatníku oblečenie ukladajú aj podľa farieb a sezón. Každá z nás má svoj vlastný spôsob organizácie, no ani jedna by nemala zabúdať na niekoľko praktických rád. Ak sa nimi budete riadiť, získate šatník, ktorý bude spojením luxusu a elegancie.

Funkčný priestor

Ak hovoríme o šatníku, nemali by sme si pod ním predstaviť skladisko doplnkov a nespočetné množstvo kôp nahádzaného oblečenia. Šatník by mal byť dostatočne praktický a prehľadný. Vyhnite sa taktiež prehnanému kombinovaniu, menej je niekedy viac a v tomto prípade to obzvlášť platí. Či už pôjde o šatníkovú skriňu, police alebo stredový ostrovček, majte všetko jednotné a laďte nábytok do jednej farebnej tóniny. Šatník tak bude pôsobiť oveľa elegantnejšie. Regále, botníky, pojazdné vešiaky, vysúvacie šuflíky a úložné boxy. Využite všetko, čo sa vám hodí a prispôsobte šatník vašim potrebám.

Zrkadlo je nevyhnutnosťou

Okrem vstavanej skrine by malo byť súčasťou každého šatníka aspoň jedno zrkadlo. Čím väčšie, tým lepšie. Neváhajte sa preto poobzerať po takom, čo vám bude siahať od podlahy až po strop. Nielenže zrkadlo priestor presvetlí, ale ak váš šatník nevyniká priveľmi v rozmeroch, pomocou zrkadla sa vám aj opticky zväčší.

Miesto na skrášlenie

Využite naplno priestory oddeleného šatníka a okrem oblečenia a doplnkov nezabudnite aj na kozmetický stolík. Nielenže budete mať miesto na odloženie vašich toaletných potrieb, ale budete sa môcť v jednej miestnosti ako obliecť, tak aj upraviť si vizáž a naniesť mejkap. V neposlednom rade však nezabúdajte aj na sedenie a voľte medzi čalúnenou stoličkou alebo elegantnou taburetkou.

Zmysel pre poriadok a organizáciu

Ukladáte si tričká do jednej kopy, nohavice do druhej a podobný postup robíte aj pri ostatnom oblečení? V tom prípade máte zmysel pre poriadok a vo vašom oblečení sa perfektne orientujete. Pokiaľ máte jasnú predstavu o tom, čo si zrovna oblečiete, tieto kúsky nemusíte dlho hľadať. Podobne by ste sa mali riadiť aj pri vašich doplnkoch. Prehľadne usporiadané kabelky, zvlášť priestor na okuliare či šuflík určený opaskom. Takýmto detailným rozdelením doplnkov získate absolútny prehľad a ušetríte pri obliekaní mnoho času a energie o ktoré by ste pri dlhom hľadaní daných vecí rozhodne prišli.

Zvlášť priestor na šperky

Váhate, kam umiestniť šperky? Nezabudnite na stredový ostrovček. Kým jeho vnútorná časť perfektne poslúži ako úložný priestor, vrchná plocha bude ideálna zase na rozmiestnenie šperkov. Z takého viditeľného miesta sa bude šperkovnica vo vašom šatníku určite perfektne vynímať.

Dotvorte vizuál miestnosti

Pokiaľ už máte svoj šatník dokonale usporiadaný, no aj tak si vyžaduje miernu úpravu, upriamte sa na celkový vizuál miestnosti. Aj obyčajná výmena lustra či nové tapety na stenu dokážu zmeniť izbu na nepoznanie. Nezabúdajte pri šatníku naplno využiť každý jeden centimeter. Aj prázdny kút v miestnosti dokážete vyriešiť tým, že tam vložíte otočný vešiakový systém.

Elegantný a zároveň plne funkčný šatník je výsledkom organizácie a neustáleho poriadku. Vyhnite sa zaprataným policiam a nahádzaným kopám oblečenia v skrini tak, že budete mať vo svojom šatníku absolútnu kontrolu.

- reklamná správa -

- Najčítanejšie -