Presunúť na hlavný obsah

Vyboostujte svojho partnera: 5 šikovných trikov na podporu jeho potencie a plodnosti!

Sex

“Chcem mať s partnerom dieťa, ale akosi sa nám nedarí. Čo mám robiť?” - to je otázka mnohých žien, ktoré sa snažia o splodenie potomstva. Akými spôsobmi sa teda dá podporiť plodnosť vašej polovičky? Máme pre vás 5 odpovedí.

Stres, nespavosť či rôzne zlozvyky môžu byť dôvodom, prečo sa vám zatiaľ nedarí a vášmu partnerovi sa do sexu moc často nechce. Nenápadnými a šikovnými trikmi ho však môžete dostať presne tam, kam potrebujete.

Prečo sú kvalitné spermie tak dôležité?

Množstvo, pohyblivosť a dĺžka života spermií sú jednými z kľúčových faktorov ovplyvňujúcich počatie potomka. Dlhodobé pokusy, ktoré sa končia neúspešne, vyžadujú návštevu lekára. Preto je na mieste, keď svoje “snaženie” zdravým spôsobom podporíte a zvýšite tak svoje šance. 

#1 Kvalitné spermie vďaka cvičeniu

Rovnako ako jedlom, tak aj cvičením môžete partnera pripraviť na lepší výkon v posteli. Najmä silové cvičenie podporuje tvorbu dôležitého mužského pohlavného hormónu testosterónu. A ten je zase zodpovedný za mnohé ďalšie funkcie v mužskom tele, konkrétne má na starosti aj tvorbu spermií. Okrem toho - prírastok svalov na tele vášho partnera bude určite príjemným bonusom, čo poviete?

#2 Čaj na podporu potencie a plodnosti

Rovnako ako potraviny, ktoré partnerovi naservírujete, môžu aj nápoje fungovať ako “elixíry lásky”. V čom je pointa? Čaje s obsahom dôležitých byliniek môžu totiž povzbudiť libido a prebudiť vo vašom partnerovi šelmu. Čaj na potenciu a povzbudenie priaznivo ovplyvňuje sexuálnu výkonnosť a pozitívne vplýva aj na ďalšie funkcie v tele muža, vrátane obranyschopnosti.

#3 Pomôžte mu zbaviť sa zlozvykov

Dlhé vysedávanie pri televízii môže mať za následok hneď niekoľko komplikácií:

 • málo spánku môže negatívne ovplyvniť tvorbu dôležitých hormónov,
 • neskoré jedlá “pri telke” môžu mať za následok rozvoj obezity alebo rôznych ochorení, ktoré majú vplyv aj na plodnosť a celkové zdravie muža,
 • dlhodobé sedenie môže spôsobiť prehrievanie semeníkov a znekvalitnenie spermií.

Medzi ďalšie zlozvyky, ktoré výrazne ohrozujú potenciu patrí najmä fajčenie, ktoré môže znižovať vaše šance na splodenie potomka. Ak partnerovi pomôžete zbaviť sa týchto neduhov, zabijete hneď niekoľko múch jednou ranou a podporíte tak jeho imunitu, potenciu, plodnosť.

#4 Posvieťte si na lieky, ktoré berie

Niektoré lieky môžu dočasne ohrozovať tvorbu spermií alebo spôsobovať, že váš partner nemá chuť na sex. Neberte to osobne - a skôr sa zamerajte na to, či neužíva niektoré lieky, ktoré k tomu môžu prispieť:

 • antibiotiká
 • antidepresíva,
 • anabolické steroidy,
 • antipsychotiká a ďalšie.

#5 Naservírujte mu potraviny na tvorbu semena

Ak ste si mysleli, že potencia a plodnosť sa nedajú pripraviť v kuchyni, vyvedieme vás z omylu. Existujú totiž potraviny, ktoré môžu jedno i druhé podporiť. V tomto tvrdení nás podporujú aj vedecké poznatky.

 • L-arginín pozitívne vplýva na zásobovanie organizmu krvou, pohlavných orgánov nevynímajúc, čím prispieva k pevnej erekcii. Obsahujú ho orechy, jahody, ovsené vločky, quinoa.
 • Zinok prispieva k plodnosti, správnej reprodukčnej funkcii a k udržaniu normálnej hladiny testosterónu v krvi. Je obsiahnutý vo vajíčkach, červenom mäse, hydine a morských plodoch.
 • Kotvičník zemný podporuje sexuálnu túžbu a celkový výkon, priaznivo vplýva na normálnu hladinu mužského pohlavného hormónu.
 • Maca peruánska pomáha udržiavať sexuálnu aktivitu. Spolu s kotvičníkom ju nájdete v rôznych doplnkoch výživy pre mužov.

Odporúčame

Táto silná štvorica sa vo vysokej koncentrácii spája v certifikovanom výživovom doplnku Zerex Ultragold. Je určený pre mužov snažiacich sa o potomka, túžiacich po lepšej potencii a zvýšení testosterónu. Vďaka obsahu účinných látok priaznivo pôsobí na udržanie správnej funkcie reprodukčného ústrojenstva.

K zlepšeniu kvality spermií sa dá prispieť aj zdanlivo malými zmenami. Ak je vaša túžba po dieťatku dostatočne silná, skúste niektoré z týchto krokov a vyboostujte svojho drahého. Na dieťa ste predsa dvaja!

-reklamná správa-