Presunúť na hlavný obsah

Vyberáte svadobnú obrúčku? Čo by ste mali vedieť o materiáloch, z ktorých sa vyrábajú?

Zábava

Zlato alebo striebro sú obrúčkovou klasikou, čo však neznamená, že sú jedinou kvalitnou možnosťou pri výbere materiálu pre svadobné obrúčky. V modernej dobe sa objavili nielen rovnako krásne, ale dokonca aj trvácne kovy, ktoré stoja za povšimnutie. Objavte preto spolu s nami obrovský svet kovov na výrobu šperkov – od tradičných až po ultramoderné typy a možno bude vaše rozhodovanie pri výbere ľahšie.

1. Zlato

Zlato vždy bývalo štandardnou možnosťou pri výbere zásnubných či svadobných šperkov. Vďaka svojmu lesku dokáže vytvoriť romantický a nadčasový dojem a v správnom prevedení zaujať aj najväčšieho nevšímavca. Aj tento kov má však niekoľko zaujímavých „odrôd“.

Biele zlato

Šperky z bieleho zlata sú spojením čistého zlata s prímesou iných bielych kovov ako sú napríklad striebro alebo paládium, čím sa im zaručuje žiarivý lesk a jasnosť. Pokiaľ budú vaše nové svadobné obrúčky obsahovať diamanty, podklad bieleho zlata vyzdvihne ich dokonalosť a krásu.

Žlté zlato

Svadobné obrúčky zo žltého zlata predstavujú tradíciu v pravom slova zmysle. Zmes čistého zlata, medi a striebra vytvára hrejivý a teplý dojem pri pohľade na šperk. Podľa toho koľko karátové je žlté zlato sa líši aj odtieň a tvrdosť šperku.

Červené zlato

Červené zlato je tiež niekedy nazývané ružovým zlatom a jeho farba vo vás vyvolá romantiku už na prvý pohľad. Pokiaľ túžite po prsteňoch, ktoré sú tradičné a zároveň neprehliadnuteľné, červené zlato je pre vás to pravé.

2. Chirurgická oceľ

Chirurgická oceľ už viac nie je vhodná iba pre chirurgické vybavenie, ale vďaka trvanlivosti, nepoškriabateľnosti a hypoalergénnym vlastnostiam si prerazila svoju cestu i vo svete šperkov. Jej veľkou doménou je cenová dostupnosť snúbená s vysokou odolnosťou.

Lesklé a pevné prstene môžu mať vďaka rôznym stupňom rôzne odtiene od matného vzhľadu cínu až po svetlo odrážajúci odtieň chrómu. Šperky z ocele pôsobia robustne a veľmi moderne. Sú vhodné práve pre vás?

3. Titán

Titán má ideálne vlastnosti na výrobu šperkov. Ak ho napríklad porovnáte so zlatom, zistíte, že je oveľa pevnejší, odolnejší a tým pádom trvácnejší. Ak chcete staviť na prstene, ktoré budú kopírovať silu vašej lásky, titán je tým pravým kovom pre vás.

Titán je príťažlivý najmä pre mužov, a to nielen kvôli veľkej odolnosti voči poškriabaniu ale aj vďaka ľahkej váhe, takže vás zbytočne na prste neťaží. Ak ste citliví na rôzne druhy kovov, titán vám tiež vyhovie, pretože je hypoalergénny, a tak nespôsobuje žiadne alergické reakcie.

4. Wolfrám

Že ho ešte nepoznáte? Zoznámte sa so strieborným kovom, ktorý je štvornásobne tvrdší ako titán. Volfrámové obrúčky sú známe svojím brilantným a očarujúcim leskom. Tak isto ako titán, je veľmi odolný voči poškriabaniu a hypoalergénny.

Oproti ostatným kovom je podstatne ťažší, takže ak sa bojíte že si nevšimnete, že vám prsteň pri práci skĺzol, wolfrám vám túto dilemu vyrieši. Ak by ste si wolfrámové obrúčky radi pozreli naživo, nájdete ich napríklad na VIPgold.sk.

Výber svadobnej obrúčky môže vyzerať náročne, realita je často ale úplne iná. Stačí ak si zvolíte materiál a dizajn podľa svojich preferencií a dojmu, ktorý na vás šperky zanechajú pri prvom pohľade. Tak už ste si našli svojho favorita?

- reklamná správa - 

- Najčítanejšie -