Presunúť na hlavný obsah

Jarná starostlivosť o pleť, vďaka ktorej rozkvitnete do krásy

Krása

Každé ročné obdobie so sebou prináša svoje špecifické krásy a radosti. Jarná starostlivosť o pleť sa od zimnej trochu líši a je na čase pozmeniť kozmetiku vo vašej poličke.

Rozmaznávajte sa

Pleť môže byť po zime vyčerpaná a suchšia z vetra a mrazivého počasia. Na jar ju treba prebudiť k životu a vyhnúť sa mdlej a unavenej pleti s nezdravým nádychom. Nebojte sa ju rozmaznávať trochu viac, každý krok navyše uvidíte v zrkadle! Dôkladne ju čistite každý deň, pretože iba tak do nej efektívne preniknú účinné látky z pleťových sér a krémov.

Blahodarný peeling raz do týždňa ju zbaví odumretých buniek rozžiari. Hydratačné a regeneračné masky jej doprajú extra starostlivosť, vďaka ktorej bude hydratovaná, svieža a jemná na dotyk. Na tonizáciu si vyberajte kvetové vody, ktoré sú vďaka vôni aj pohladením duše.

Zmena krému je nevyhnutná

Kým v zime siahame po hustých, hutných a výživných krémoch, jarná starostlivosť o pleť si vyžaduje niečo iné. Ľahšie hydratačné krémy alebo séra od Revolution Skincare pleť hydratujú a prebudia zo zimného spánku. Popozerajte sa po prípravkoch s kyselinou hyalurónovou, kolagénom alebo vitamínom C, ich účinkami budete milo prekvapení.

Odporúčajú sa používať ráno aj večer, aby ste sa vyhli vysušeniu pleti či predčasnému starnutiu. Zabúdať sa nesmie ani je jemné očné okolie, pretože to starne rýchlejšie. Očný krém Vichy Idéalia vyhladí  linky a jemné vrásky a osvieži a zjemní okolie očí.

​​

Nezabúdajte na ochranu pred slniečkom

Jarná starostlivosť o pleť by mala byť doplnená aj kozmetikou s ochranným faktorom SPF. Na prvý pohľad sa môže zdať, že slnečné lúče sú ešte celkom neškodné a nemáme dôvod chrániť sa pred nimi. Nie je to celkom pravda, a preto by ste sa mali pozrieť po pleťových krémoch alebo make-upe so SPF. Tie ochránia vašu pleť pred starnutím a ochránia ju pred škodlivým ultrafialovým žiarením počas dňa. Veľkú ponuku krémov s rôznym ochranným faktorom pre ženy i mužov má napríklad poľská značka Ziaja. Ako sa o svoju pleť staráte po zime vy? Máte svoje overené tipy?

- Reklamná správa -

- Najčítanejšie -