Presunúť na hlavný obsah

Farba romantiky i priateľstva, ktorá nie je len pre blondíny

Móda

Preslávila ju Reese Witherspoon ako legendárna právnička Elle Woodsová v bláznivej komédii Pravá blondínka. No ani zďaleka neplatí, že sa hodí iba plavovláskam. Je farbou všeobecnej lásky, reprezentuje priateľstvo, náklonnosť, absolútny mier a dostupnosť.

Je oficiálnou farbou malých dievčatiek. Vyjadruje tiež sladkosť a je pôvabnou stranou červenej. Hovoríme o ružovej farbe. Oddajte sa jej pôvabu v spoločnosti rodinnej značky F&F a známej štylistky Andrey Ziegler, s ktorou sme sa na ružovú farbu pozreli v detaile. 

Po ružovej farbe s obľubou siahajú známe tváre strieborného plátna. Napríklad, v ružovej róbe z dielne Versace zdobenej kryštálikmi Swarovski sa predstavila Scarlett Johansson na jednom z odovzdávaní prestížnych cien BAFTA. Jednoduché ružové šaty Prada si obliekla aj Renée Zellweger, práve v nich si prešla prevziať toto prestížne ocenenie.

Rovnako sa hodí ale i nám, „bežným“ ženám, no nie každá vieme pre ňu nájsť v našom šatníku vhodné využitie, prípadne si samé seba nevieme predstaviť v jej spoločnosti. Podľa známej štylistky, sa rovnako tak nie každému úplne hodí a jej využitie býva sezónne: „Vyskytuje sa hlavne v letných kolekciách cez pastelovú ružovú až po cyklámenovú. Za najuniverzálnejšiu ružovú považujem odtieň takzvanú staroružovú.“

Ružová a jej využitie

Ružová farba sa dá pekne využiť v rámci denných outfitov, no výborne sa vyníma aj na spoločenských podujatiach. „Napríklad, so sivým nohavicovým odtieňom pastelová, jemná ružová vyzerá dokonale. Blúzka fuchsiovej farby s bielymi nohavicami má nekonečný šmrnc a eleganciu. V kombinácii so žltou získa nádych žiarivosti, jemnej výstrednosti a mimoriadnej ženskosti. Šaty do spoločnosti v púdrovej farbe budú majestátne,“ radí Andrea.   

Pokiaľ po ružovej siahneme, môžeme rátať s tým, že oživí náš celkový stajling. Zároveň ju do našej skrine vieme „prepašovať“ celkom jednoducho. Napríklad, v nadchádzajúcej sezóne sa v rámci kolekcií často vyskytujú potlače kvetov. Ružová je jednoznačne farba kvetov, takže i takto sa môže dostať, bez problémov, do nášho šatníka.

A pamätajte, ružovú si môžu obliecť rôzne typy postavy. Je ale potrebné dôsledne dbať na tri veci:

  • vybrať správny odtieň
  • vhodne ju umiestniť  (v hornej alebo dolnej polovici postavy)
  • voliť vhodný materiál, lebo ten tiež ovplyvňuje ako bude vyzerať a ako sa bude ružová farba hodiť

Naopak, ako väčšina farieb, ani ružová, nie je vhodná na smútočné obrady. Na jej odtieni zase záleží, keď presunieme svoju pozornosť smerom ku konzervatívnej móde. Jej výrazné odtiene tu nie sú vhodné ani vítané. Môžeme ale siahnuť po jej svetlých odtieňoch, ktoré dobre ladia aj v rámci konzervatívnejších outfitov. 

V spoločnosti akých farieb jej to pristane?

Táto romantická farba vyzerá výborne v kombinácii so sivou, a taktiež bielou. Jemnejšia alternatívna je v kombinácii s tmavomodrou, namiesto čiernej. Jej výrazné odtiene vyzerajú zaujímavo s inými výraznými farbami. Žiarivo a jasne. Čo v tejto sezóne sa priam žiada. No ako ďalej známa štylistka hovorí, mimoriadne dôležité je, aby ladila aj s našou osobnosťou. „Samozrejme, akákoľvek kombinácia, jemnejšia či výraznejšia, musí ladiť s osobnosťou, jej charakterom a náladou. Ak to tak nebude, a bude len kopírovať aktuálne trendy, nebude to vyzerať dobre, skôr naopak. Je fajn vedieť sa inšpirovať a nie kopírovať. Každý sme jedinečný originál so svojím vlastným podtónom pleti, preto aj výber odtieňu konkrétnej farby by mal rešpektovať tieto pravidlá. Potom bude každá kombinácia vydarená, štýlová a nadčasová,“ dopĺňa Andrea. 

Objavte čaro ružovej a jej variácie. A to aj teraz, v pohodlí domova, kde trávime všetok svoj čas. Urobte si voľnú chvíľu pre seba a svoj šatník. Objavte nové outfity, buďte nachystané na „normálny režim“, ktorý už všetci túžobne očakávame.

Inšpirujte sa napríklad blogerkou Drew´s Beauty a jej ružovými kombináciami. 

- Reklamná správa -

- Najčítanejšie -