Presunúť na hlavný obsah

Chcete otehotnieť? Vyskúšajte 5 účinných trikov, ktoré podporia vašu plodnosť

Sex

S počatím potomka si väčšinou hlavu nelámeme, až kým pokusov o splodenie nie je akosi priveľa a všetky sú bez výsledku. Kde môže byť chyba?

Keď je zdravie v stave, v akom má byť, malo by to byť predsa jednoduché. No nie vždy je to tak. Vtedy je dobré posvietiť si na to, čo nám príroda ponúka a akú pomocnú ruku vie podať, aby sa naše šance zvýšili.

#1 So sexom to nemusíte preháňať

Je pochopiteľné, že pri plodení dieťaťa potrebujete čas a väčšie množstvo pokusov v čase ovulácie. Myslite však na to, aby váš partner pod tlakom nestratil na libido a chuť na sex. Práve v tomto období a kvôli pocitu nátlaku zaznamenávajú muži často problémy s erekciou.

Venujte sa milostným hrátkam radšej pravidelne: Pravidelný sex dokáže dostať ženské hormóny do rovnováhy a mužom môže pomôcť ku kvalitnejším spermiám.

#2 Odstráňte stres a zlozvyky v čo najväčšej miere

Nedostatok pohybu, fajčenie, ale aj neustály stres môžu stáť za príčinou, prečo vaše telo protestuje a nedarí sa vám otehotnieť. Postavte sa pred zrkadlo a opýtajte sa sama seba, čo všetko dokážete urobiť kvôli tomu, aby ste otehotneli. V mnohých prípadoch je túžba po dieťati tak veľká, že ženy dokážu zázraky - dokonca zbaviť sa fajčenia či alkoholu, a to zo dňa na deň!

#3 Partner pod drobnohľadom

Nielen vaša životospráva, ale aj životný štýl vášho partnera môže v súvislosti s otehotnením zamiešať karty. Kým lekár vidí zloženie krvi, telesnú stavbu či váhu, vy máte pred sebou ďalšie negatívne faktory:

  • váš partner má stresujúce zamestnanie a je neustále pod tlakom,
  • v jeho strave prevažujú mastné jedlá,
  • je fajčiar,
  • a podobne.

Niektoré veci dokážete ovplyvniť aj sama, a to napríklad zloženie jeho stravy, dostatočný pohyb a možno aj vplyv na ukončenie zlozvykov.

Naším extra tipom pre vás je prírodný doplnok výživy Zerex Ultragold. Priaznivo ovplyvňuje intímny život a je určený pre mužov snažiacich sa o potomka. Obsahuje extrakty z tradičných bylín a vitamíny, ktoré prispievajú k udržaniu sexuálnej kondície a vitality v každom veku. Maca peruánska podporí tvorbu spermií a ich pohyblivosť, kotvičník zabezpečí tvorbu testosterónu a zinok zase dohliadne na udržanie jeho hladiny v krvi.

#4 Dostatok antioxidantov v strave

Táto časť sa týka oboch partnerov, keďže antioxidanty spĺňajú obrovské množstvo pozitívnych prínosov pre mužské i ženské telo. V prípade mužov môžu blokovať voľné radikály, ktoré stoja za poškodzovaním spermií. Podľa vedcov vedie zaradenie antioxidantov do stravy k vyššej pravdepodobnosti počatia.

#5 Buďte aktívna vy aj váš partner

Cvičenie a celkovo telesný pohyb má pozitívny vplyv na každú oblasť zdravia. Prispieva aj k tomu, aby ste sa cítili spokojnejšie a šťastnejšie, za čo môžu “hormóny šťastia”. Nezabudnite, že už aj mierna aktivita zvyšuje vaše šance na otehotnenie. Naopak, sedavé zamestnanie aj spôsob života zvyšujú pravdepodobnosť neúspechu pri počatí dieťaťa.

Zaraďte preto do svojho života pohyb, naučte sa relaxovať a doplňte do vášho a priateľovho jedálnička správne vitamíny a živiny. Aj tieto drobné zmeny totižto vedia dokázať hotové zázraky!

- reklamná správa -