Presunúť na hlavný obsah

Poznáte najčastejšie chyby, ktorých sa dopúšťame pri kontúrovaní?

Poradňa krásy

Zmysel kontúrovania spočíva vo zvýraznení našich čŕt. Kým kedysi sme kontúry mohli obdivovať len na tvárach celebrít, dnes je už pomerne jednoduché, naučiť sa túto techniku aplikovať aj vo vašom líčení. Kontúrovanie tváre zažíva svetový boom, stačí pár návodov či videí, vďaka ktorým si tento trend v líčení hravo osvojíte.

Kontúrovanie je aj naďalej aktuálnym trendom a v beauty svete je neustále predmetom diskusií. Táto technika je obľúbená najmä pre prekvapivé výsledky. Pomerne jednoducho s ňou totiž dokážete zviditeľniť vaše prednosti a zakryť nedostatky, na ktoré nechcete pútať pozornosť. Princíp tejto techniky je pomerne jednoduchý, o čosi náročnejšia je však samotná realizácia. Toto sú najčastejšie chyby pri kontúrovaní a možno ich robíte aj vy len si to neuvedomujete:

1. Chýba vám kľúčový produkt

Kým začnete so samotnou technikou, pozrite si, či máte všetky potrebné produkty. Bez rozjasňovača či bronzera želaný efekt nedosiahnete. V predajniach však býva pomerne často obmedzená ponuka a nájdete tam len konkrétne typy značiek. Ak chcete rozšíriť svoju kozmetickú zbierku a mať voľnú ruku pri výbere, online predaj spĺňa všetky tieto kritériá. Internetový obchod GlowUp - Krása a kozmetika vám môže obohatiť zbierku o rôzne limitované kúsky, nájdete tu napríklad aj produkty značky NYX, Milani Cosmetics, Makeup Revolution či 100% PURE.

2. Problém s odlíšením bronzeru od kontúrovacieho púdru

Tieto produkty síce často podobne vyzerajú, no majú rozdielne využitie. Bronzer má vytvoriť teplejší dojem a dopriať nám prirodzené opálenie, čomu majú zodpovedať aj jeho odtiene. Kontúrovací púder má predstavovať studené odtiene a dodať tvári zase prirodzený tieň.

3. Nevhodný kozmetický produkt

Pri každodennej starostlivosti sa zameriavame na prípravky vhodné pre typ našej pleti a prispôsobuje tomu nielen krémy na tvár, micelárne vody či očné krémy, ale priamo celý rad kozmetiky. Tieto zásady by mali platiť aj pri našom dennom líčení. Existuje viacero typov pleti a odlišujú sa aj jej farebné podtóny, výber dekoratívnej kozmetiky tomu prispôsobte.

4. Miešate nekombinovateľné

Kombinácia krémového produktu s tým púdrovým vám neurobí dobrú službu a budete vyzerať veľmi neprirodzene. Dbajte tak vždy o kombináciu tých istých zložení a zvážte, či pôjde o krémové alebo púdrové kontúrovanie. V mnohých profesionálnych videách narazíte na krémovú techniku kontúrovania, pre začiatočníkov je však vhodnejšia tá púdrová. Nech už sa rozhodnete akokoľvek, táto voľba by mala sedieť k typu vašej pleti a spĺňať osobné preferencie.

5. Vznikne vám priveľký kontrast

Pokiaľ to preženiete so svetlosťou korektora pod očami, docielite výrazný kontrast s tmavým make-upom a, žiaľ, nebude to vôbec dobre vyzerať. Všetkého priveľa niekedy neurobí dobrú službu a obzvlášť pri líčení to platí hneď niekoľkonásobne. Osvojte si techniku líčenia a nájdite si vhodné prípravky, ktoré budú ladiť s odtieňom vašej tváre. Tam, kde chcete miesta zosvetliť, využite zosvetľujúci odtieň najviac o dva odtiene svetlejší od vášho make-upu a tam, kde chcete miesta zase stmaviť, voľte najviac o dva odtiene tmavšie.

6. Výsledný efekt vyzerá neprirodzene

Vyskúšali ste si kontúrovanie a konečný efekt sa vám zdá priveľmi výrazný a neprirodzený? Skúste lepšie rozotrieť nanesené odtiene. Na bronzer na lícnych kostiach vám pomôže make-upová hubka, pri rozjasňovači zvoľte jemný štetec a len zľahka aplikujte.

Túto neprirodzenosť má mnohokrát na svedomí aj zlá aplikácia. Často totiž neberiete do úvahy typ vašej tváre a neviete, kam konkrétne zacieliť zvýraznenie partií či ich maskovanie. Zásadný rozdiel vzniká aj technikou nanášania. Ak nanášate bronzer či make-up prstami, skúste zvoliť adekvátne štetce a rozdiel ihneď uvidíte. Mať jeden štetec, určený na všetko, by bolo zásadnou chybou, o ktorej závažnosti by ste sa presvedčili napríklad pri striedaní bronzera s lícenkou.

V neposlednom rade nezabúdajte aj na fixátor, ten konečný výsledok scelí a bude zárukou toho, že vám tento look dlho vydrží. Svoju pozornosť však venujte aj jednému z prvotných krokov kontúrovania a celého líčenia, a tou je správna voľba make-upu. Prečítajte si TIP: Ako vybrať najlepšie make-up a čo musí spĺňať a majte jasno v tom, ktoré produkty sú pre vás tie ideálne.

- reklamná správa - 

- Najčítanejšie -