Presunúť na hlavný obsah

Jedz, lieč sa a miluj: piešťanská dovolenka, ktorá vás rozmazná

Wellness

Vypnúť mobil, zabudnúť na e-maily, vyvetrať si na chvíľu hlavu. Ponoriť sa bez výčitiek do oddychu nie je luxus, je to nevyhnutnosť, ak si chcete chrániť svoje zdravie.

Zdravotnému stavu sa neraz začneme venovať až vtedy, keď sa prihlásia prvé komplikácie. Je na čase prestať čakať na problémy a začať im predchádzať. Odmeňte svoje telo za to, že s vami zvláda aj zložité obdobia a rozmaznajte ho kúpeľnou starostlivosťou skôr, než to bude nevyhnutné.

Liečivé termálne pramene sú slovenským pokladom, ktorý už dávno nevyužívajú len pacienti na predpis. Počet návštevníkov kúpeľov, ktorí sa pre ozdravujúce pobyty rozhodnú sami, iba v sieti hotelov Ensana na piešťanskom Kúpeľnom ostrove medziročne narástol o 24 %. Samotný hotel Thermia Palace, ktorý spolu s kúpeľným domom Irma Health Spa predstavujú skvosty secesnej architektúry na ostrove, v roku 2019 ubytoval 8-tisíc hostí.

Wellness alebo kúpele? Oboje!

Kúpeľný dom Irma Health Spa stojí priamo nad liečivými piešťanskými prameňmi. Vďaka tomu v ňom nájdete jedinečné liečivé bahnisko s 92m3 bahna. Jedná sa o bazénový kúpeľ s prírodným dnom tvoreným hrubou vrstvou bahna, do ktorého preniká termálna minerálna voda. Pri zábalových procedúrach, ktoré pomáhajú zmenšeniu kĺbových opuchov, odbúravajú svalové napätie a posilňujú chrupavky a platničky, je využívané bahno vyťažené z obtokového ramena rieky Váh. Celkovo má pre vás odborný personál Irmy pripravených viac ako 60 kúpeľných procedúr.

V júni 2019 pribudlo k hotelu Thermia Palace moderné wellness centrum s vodným a saunovým svetom i priestrannou veľkou výrivkou. Ani v ňom nie je núdza o zážitky z priestorového prevedenia – vitráže podľa návrhu španielskej dizajnérky Nathalie Rottenburg, átriová studňa s pôvodnými oceľovými konštrukciami či podsvietené jantárové steny váš oddych poznačia vznešenosťou a noblesou.

Regeneráciu celého vášho tela a mysle v hoteli Thermia Palace navyše podporia gastronomické zážitky. Bez výčitiek sa im oddajte do poslednej chute, ako na dovolenke. Vyvážený koncept kuchyne hotela kladie dôraz na ľahko stráviteľné suroviny s detoxikačným účinkom, ktoré liečivo posilnia váš metabolizmus. Servírované vám budú jedlá, v ktorých sú kľúčové čerstvé suroviny, sezónne ingrediencie a bylinky z miestneho regiónu. Všetky do detailov navrhnuté tak, aby ste z vašej dovolenky odchádzali v dokonalej rovnováhe.

Podrobný popis liečebných procedúr a všetko o pobytoch v hoteloch siete Ensana na piešťanskom Kúpeľnom ostrove nájdete na webovej stránke spoločnosti Ensana.

- reklamná správa -