Presunúť na hlavný obsah

Žijete v meste? Pozor! Tieto 4 veci číhajú na vašu krásu a zdravie

Zdravie

Život v meste prináša okrem množstva výhod aj niektoré nástrahy, ktoré negatívne vplývajú na vaše vlasy a pleť. Ako sa im brániť?

Vplyv smogu v ovzduší môže nepriaznivo pôsobiť nielen na vlasy, pokožku, ale aj na ďalšie oblasti nášho života. Ako vás mesto ovplyvňuje a čo môžete proti nepriaznivým vplyvom podniknúť?

#1 Znečisťujúce látky a dýchanie

Rizikovým faktorom života v mestskej džungli je napríklad nepriaznivý vplyv na respiračné zdravie. Ako uvádza Medical News Today, častice a znečisťujúce látky vo vzduchu (vrátane oxidu dusičitého a oxidu siričitého) sú spojené so zvýšeným rizikom rakoviny pľúc, cukrovky 2. typu, astmy či dokonca predčasnej smrti.

Ako sa chrániť?

Množstvo ľudí vo svete používa v najhorších dňoch respirátory, aby sa im do dýchacích ciest nedostali nebezpečné látky. Zdravie a ochranu dýchacieho ústrojenstva môže podporiť aj príjem vitamínu D, ktorý môže pozitívne vplývať na zdravie proti vírusovým a bakteriálnym ochoreniam dýchacích ciest.

#2 Ruch, hluk a duševné zdravie

Život vo väčšom alebo veľkom meste môže mať za následok častejšie záchvaty paniky, časté poklesy nálady, neschopnosť sústrediť sa, či problémy so spánkom.

Príroda lieči

Aj v meste si môžeme nájsť svoju “oázu pokoja”, kde budeme tráviť príjemné chvíle. Väčšina miest sa môže pochváliť príjemným parkom, kde sa dá aspoň na chvíľu relaxovať, vypočuť si zvuky prírody, poprípade meditovať - a vyčistiť si tak hlavu.

#3 Veľkomesto a obezita

Energia v záťažových situáciách môže byť pri živote v meste využívaná nesprávnym smerom. Preto sa mnohé ženy práve v mestách potýkajú s rozvojom nadváhy a obezity. Vedci sa momentálne zaoberajú aj prepojením znečistenia ovzdušia a obezitou. Ak sme neustále v stave mierneho stresu spôsobeného znečistením ovzdušia, môže to mať dlhodobý vplyv na to, ako sme schopní spracovávať cukor.

Pomoc

Mestá ponúkajú široké spektrum možností športového vyžitia. Aby ste predišli možným následkom rozvoja obezity alebo cukrovky, využite ich.

#4 Mestské ovzdušie ako zdroj voľných radikálov

Nepríjemný dopad na kvalitu vlasov a pokožky môže mať už iba vzduch, ktorý dýchame. Voľné radikály sú miniatúrne chemicky nestabilné častice, ktoré sa pohybujú vzduchom. Po vdýchnutí alebo dopade na pokožku alebo vlasy môže takto znečistené ovzdušie s ich obsahom urýchliť proces starnutia. Prirodzenou reakciou ľudského tela na cudzie predmety je aj zápal, ktorý môže sprevádzať prienik radikálov do tela.

Čo pomôže?

Obrana pred vplyvom znečisteného prostredia proti vypadávaniu vlasov a ochrane pleti spočíva v prijímaní antioxidantov zo stravy. Napríklad vitamín E je obľúbený antioxidant, ktorý prispieva k ochrane buniek pred oxidačným stresom.

K správnej funkcii imunitného systému prispieva aj vitamín C, ktorý napomáha tvorbe kolagénu. Ten má prínos pre zdravšiu pokožku, podporuje rast vlasov, dokonca vplýva aj na zdravie kĺbov.

TIP na doplnenie potrebných živín

V prírodnom doplnku výživy Daily Complex nájdete len tie najdôležitejšie vitamíny a minerály, ktoré ľudské telo potrebuje. Každodenný vitamínový kokteil ako pomocník pre dobrú kondíciu obsahuje aj obe spomínané antioxidanty C a E spolu s 12 ďalšími potrebnými zložkami. Navyše, je vhodný aj pre vegánov.

Spolu s ďalšími antioxidantmi ho nájdete voľne dostupne na e-shope.

- reklamná správa -

- Najčítanejšie -