Presunúť na hlavný obsah

6 alarmujúcich znakov zníženej imunity: ZAKROČTE, kým nie je neskoro!

Zdravie

Často trávite večery pod dekou s teplomerom a horúcim čajom alebo žalúdočnými kŕčmi?

Opakujúce sa ťažkosti môžu byť príznakmi zníženej imunity. Preto máme pre vás rady, vďaka ktorým ju posilníte a vyhnete sa tak nežiaducim stavom.

Takto zistíte, že máte zníženú imunitu

Občas sa stane každému, že sa uňho prejaví prechladnutie, tráviace ťažkosti alebo iné problémy. Horšie však je, ak sa chorobné stavy opakujú príliš často. Ide najmä o týchto 6 príznakov:

  1. po náročných stresujúcich úlohách sa vám podlamujú kolená - stresujúce úlohy vás dostávajú do nepríjemných stavov (nádcha, bolesti hlavy, hnačka),
  2. choroba sa u vás vyskytuje oveľa častejšie - je normálne, keď jeden či dva razy ročne podľahnete sezónnym výkyvom, opakujúce sa problémy každý mesiac však nie sú s kostolným poriadkom,
  3. časté tráviace problémy (hnačky, zápchy),
  4. únava po celú dobu - aj chýbajúca energia už od ranného prebudenia je znakom, že s imunitou to máte nahnuté,  
  5. pomalé hojenie rán - keď aj pri malých poraneniach trvá hojenie celú večnosť,
  6. nejdete sa zbaviť nádchy - nielen opakujúce sa ochorenia, ale aj nikdy nekončiace kýchanie a ťažkosti spojené s nádchou môžu byť príznakom zníženej imunity.

Ako na posilnenie imunity? 7 rád, ktoré pomôžu každému

Znížená imunita nemusí hneď znamenať koniec sveta. Stačí niekoľko zmien alebo osvojenie nových návykov a váš imunitný systém môže byť silnejší:

#1 Doprajte si dostatok spánku

Spánok a imunita spolu veľmi úzko súvisia. Počas spánku sa v tele tvoria cytokíny, proteíny veľmi dôležité v imunitnom systéme. Sú dôležité v reakcii organizmu na infekcie. Pri nedostatočnom spánku je ich tvorba rovnako nedostatočná.

#2 Jedzte vyváženú stravu

Jedlo je jedným zo spôsobov, ako posilniť svoj imunitný systém. Preto by ste mali dbať na jeho starostlivý výber a zloženie, aby obsahovalo celé spektrum vitamínov a minerálov.

#3 Doplňte vitamíny a minerály

Výborným obohatením pestrej stravy sú prírodné doplnky, ktoré obsahujú najdôležitejšie látky pre váš organizmus.

TIP: Skúste doplniť potrebné látky

Daily Complex je starostlivo vybratá kombinácia až 14 vitamínov a minerálov v jednej dávke. Nájdete v ňom väčšinu zástupcov zo skupiny vitamínov B, pre imunitu nevyhnutný vitamín C, vitamín D, ktorý priaznivo ovplyvňuje metabolizmus vápnika a fosforu. Okrem horčíka a zinku obsahuje Daily Complex ďalšie minerály a stopové prvky, ktoré pomôžu tomu, aby vaše telo zostalo fit. Viac o Daily Complexe sa dozviete tu.

Nemusíte do seba “tlačiť” každý deň nespočetné množstvo vitamínových doplnkov. Ideálne je všetko prijať naraz - a máte po probléme.

#4 Pravidelne sa venujte cvičeniu

Cvičenie zvyšuje prietok krvi a lymfy, čím sa zvyšuje aj obeh imunitných buniek. Vďaka tomu môžu byť bunky patogénov - ako sú vírusy - rýchlejšie objavené a odstránené.

#5 Umývanie rúk

Časté umývanie rúk po akejkoľvek činnosti by malo byť, najmä v tejto dobe, samozrejmosťou. Pamätajte, kombinácia mydla a vody je stále účinnejšia ako antibakteriálny gél.

#6 Udržujte si zdravú váhu

Nadváha a obezita so sebou prinášajú viaceré riziká a ohrozenia, nielen v súvislosti s imunitou. Je preto lepšie dbať na zdravú váhu.

#7 Minimalizácia stresu

Na náročné úlohy je dobré sa pripravovať a úlohy si rozdeliť na menšie časti. Predídete tak rozvoju chronického stresu a vašou imunitou to len tak ľahko nezamáva.

#8 Vyhýbajte sa chorým ľuďom

Ľudia so slabým imunitným systémom by sa mali vyhýbať prílišnej blízkosti kohokoľvek, kto je prechladnutý alebo má očividne infekciu.

Starajte sa o svoju obranyschopnosť a zdravie - ochránite tak nielen seba, ale aj blízkych, ktorí sú s vami v kontakte.

- reklamná správa -

- Najčítanejšie -