Presunúť na hlavný obsah

VIDEO: Ako to vyzerá u Mareka Fašianga? Bez týchto doplnkov si nevie predstaviť žiaden interiér

Slovenské celebrity

Nielen herec, ale aj podnikateľ. O Marekovi Fašiangovi je známe, že popri natáčaní vedie aj niekoľko podnikov v hlavnom meste. V jednom z nich nám prezradil, na čo pri jeho dekorovaní dbal - a prečo sa obrazy rozhodol nahradiť televízorom.

Zariaďovanie interiéru je nepochybne veľká zodpovednosť, obzvlášť ak sa jedná o verejný priestor, akým je stravovacie zaradenie či kaviareň. Svoje o tom vie aj herec Marek Fašiang, známy predovšetkým zo seriálu Oteckovia, ktorý je spolumajiteľom ôsmich prevádzok.

Do tej najnovšej, bistra a zároveň baru Clique, nás pozval, aby nám predstavil, čoho sa pri vytvorení, nepochybne jedného z najkrajších podnikoch v hlavnom meste, držal.

 

Príjemná atmosféra Pre Mareka je v prvom rade dôležité, aby v každom jeho podniku panovala dobrá atmosféra. „V podniku by sa mali všetci zákazníci a ľudia cítiť príjemne. Na dotvorenie atmosféry okrem dizajnového nábytku veľmi dobre slúžia kvety, my v prevádzkach sme ich veľkí fanúšikovia,'' prezradil nám a dodal, že veľmi dôležitým prvkom je aj dekoračný dizajn, častokrát v podobe umenia. Paradoxne, on sám v kaviarni nemá zavesené žiadne obrazy. Našiel si totiž vhodnejšiu alternatívu. 

„Jeden obraz tu svieti, aj keď to v podstate nie je obraz. Je to nový televízor The Frame od Samsungu, ktorý vhodne dopĺňa interiér nápaditou funkciou - dokáže sa premeniť na obraz od svetového umelca. Televízor je pre mnoho ľudí vhodným doplnkom, my sme však s tým stále bojovali z toho dizajnového hľadiska, keby to tu len tak niekde viselo na skrini,'' priznáva Marek s tým, že vhodnú alternatívu spoznal až vďaka Samsungu. „Absolútne to neruší, práve naopak - vhodne to dotvára interiér aj tým, že si tam môžem zvoliť akékoľvek umelecké dielo. V ponuke je ich viac než 1500,'' dodáva s tým, že momentálne mu jedno dielo od Moneta visí aj v obývačke doma.

- Najčítanejšie -