Presunúť na hlavný obsah

Soňa Müllerová: Viem byť šťastná aj sama so sebou

Slovenské celebrity

Známej moderátorke by sme vek 58 rokov nehádali. Udržiava sa v dokonalej forme a svojím zaujímavým štýlom dokáže inšpirovať nielen rovesníčky, ale aj oveľa mladšie ženy. Za všetkým sa skrýva jej životný postoj. „Už nemám ambíciu byť v prvom rade mladá a krásna, ale hlavne zdravá a šťastná,“ hovorí televízna a rozhlasová moderátorka Soňa Müllerová.

Na kulinárske špeciality si nepotrpí

Vždy upravená a usmiata. Tak nás privítala moderátorka vo svojom byte. Pred tým ako si sadla a pripravila sa na rozhovor, dokončila večeru – kurací perkelt s haluškami. „Je z domáceho kuriatka a dáme si ho na večeru s mojím partnerom Jarkom. Ja síce halušky  vymením za kopu zeleniny, snažím sa, aby jedlo, ktoré prijímam, bolo najzdravšie, ako sa len dá,“ hovorí moderátorka. Strava a jedlo pre ňu nie je sú takou veľkou témou, dbá, aby jedlo bolo hlavne výživné, pestré a rýchle.

Základom jej jedálneho lístka je ovocie, zelenina, jogurty, ryby a ľahké mäso. Vynecháva sacharidy. Ani na kulinárske špeciality si nepotrpí. „Jedlo nie je moja životná téma. I keď, paradoxne, v relácii Dámsky klub sa varí každý deň. Od našich kuchárov sa síce veľa učím, rada občas niečo nové a rýchle vyskúšam, ale nepotrebujem mať na stole nejaké špeciality,“ zdôrazňuje moderátorka. Naopak, pitný režim si sleduje dôkladne. „Ráno si vyložím na kuchynskú linku minerálku Gemerka, tú najväčšiu fľašu, a dbám na to, aby bola večer prázdna. Je to môj spôsob, ako si dokážem pitný režim dobre odsledovať.“

Nebojí sa žltej ani čiernej

Moderátorka nedá dopustiť na svoje pravidelné rituály. Na kozmetiku chodí od svojich devätnástich rokov, o jej pleť sa stará pani doktorka Iveta Hassová, dbá na dôkladné večerné odlíčenie pred spaním, nikdy nevynechá očný krém a sérum. S vlasmi už neexperimentuje, je verná kratšiemu jednoduchému strihu a odtieňu blond. Tradičnú francúzsku manikúru vymenila za čierny lak na nechty. „Nosím krátke nechty a mám pocit, že čierna farba sa mi hodí. Nechty mi robí manikérka Dadka. Keď k nej prídem, tak sa pýta: čierna, zase bude čierna? (smiech) Vždy sa ma snaží nahovoriť na inú farbu, ale doteraz sa jej to nepodarilo,“ spomína Soňa Müllerová.

Najviac estetických, ale nie chirurgických zákrokov vyskúšala medzi štyridsiatkou a päťdesiatkou. Považuje to za správne, pretože dnes s odstupom času zisťuje, že to bola dobrá prevencia a malo to pozitívny vplyv na jej pleť. „Teraz už prijímam svoj zrelý vek. Chodím už len na pravidelnú masáž a s pokožkou veľmi neexperimentujem. Dokonca som sa roky vyhýbala slnku, dnes si aj to doprajem, slniečko naše telo potrebuje,“ priznáva moderátorka.

Voľný víkend – nový fenomén

Obľúbenou dennou aktivitou Sone Müllerovej sú prechádzky po lese. Čistí si tak myšlienky a do lesa chodí v každom počasí. Pred pár rokmi podstúpila artroskopickú operáciu. „Po operácii som sa pýtala doktora, čo mám robiť, aby som sa čo najrýchlejšie zahojila. Keď som odchádzala z nemocnice, na chodbe mi zakričal: pite Gemerku, potrebujete teraz veľa vápnika. Odvtedy ju všade nosím so sebou. A keďže robím ľahkú turistiku, vyhovuje mi aj to, že má magnézium, čo je zasa dobré proti kŕčom v nohách. Aj na celkovú relaxáciu, pretože denne čo-to nachodím.“

Za svoj najväčší relax považuje voľné víkendy. Dlhé roky totiž pracovala aj počas nich. „Voľný víkend je proste fenomén mojich posledných rokov. Nič si neplánujem, idem do mesta na kávu, prechádzku, len tak...,“ hovorí moderátorka, ktorá si dokáže užiť aj leňošenie. „Nečítala som noviny ani časopisy, všetko som si čítala na internete. Až keď som sa zoznámila s mojím priateľom, ktorý číta tlačené noviny, tak som sa vrátila k voňavému papieru. A tak si na víkend nakúpim všelijaké noviny a časopisy, sadnem si na gauč, listujem a čítam. Je to úplne iná kultúra, ako si čítať na počítači či v mobile,“ dodáva Soňa Müllerová.

Som bohyňa

Soňa Müllerová je stále veľmi vyťažená. Je moderátorkou a scenáristkou relácie Dámsky klub, a hlásateľkou na Trojke. Práca s ľuďmi ju baví, obohacuje a napĺňa, ale „v súkromí žijem veľmi subtílny život. Nevyhľadávam nových ľudí, som šťastná aj sama alebo v kruhu mojej rodiny, trávim čas s priateľom a mám pár dobrých kamarátok. Nepotrebujem toho veľa,“ spresňuje moderátorka, ktorá však za posledný rok našla aj nový spôsob komunikácie so svojimi fanúšičkami. Sociálne siete používala pre prácu už dlhšie, ale svoj vlastný účet si na Instagrame založila až koncom minulého roka.

„Pre mňa je môj Instagram @muller.sona spôsob, akým môžem dávať ľuďom, prevažne teda ženám to, čo odo mňa chcú. Keďže som sa roky venovala móde, ale aj poézii a divadlu, všetko to môžem zužitkovať v jednom celku. Nehovorím im, čo si majú k čomu obliecť, ako to skombinovať, čo je trendy a čo už out. Jednoducho sa odfotím v tom, čo nosím. A ak sa inšpirujú, tak ma to teší...,“ hovorí moderátorka. A keďže jej dcéra Ema žije v Paríži a pracuje ako PR manažérka pre medzinárodné módne značky, sociálne siete využíva aj na komunikáciu s dcérou a sledovanie jej pracovných úspechov. „Moja dcéra v septembri odprezentovala vlastnú značku Emaem, s prvou kolekciou tričiek „Som bohyňa“, nech všetky vieme, kým naozaj sme,“ dodáva moderátorka a hrdá mama.

- reklamná správa - 

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe