Presunúť na hlavný obsah

Práca ako životný štýl

Krása

Spoločnosť Avon netreba už dávno predstavovať. Kozmetický gigant funguje na trhu viac než 135 rokov. Pomocou krásy mení životy žien naprieč celým svetom. Vedeli ste však, že Avon sa nevenuje len kráse a kozmetike?

Okrem toho, že aktívne bojuje proti domácemu násiliu páchanému na ženách, snaží sa aj o rovnoprávnosť a finančnú nezávislosť žien a tiež sa angažuje v boji proti rakovine prsníka. Úspech Avonu je však ukrytý v ľuďoch, preto sme sa rozhodli nahliadnuť do zákulisia očami Moniky Kahounovej, Sales Manager pre Slovensko a Českú republiku.

Čím je pre Vás Avon výnimočný?

Avon je výnimočný svojou špecifickou firemnou kultúrou, ktorá je založená na osobných vzťahoch a každodennom kontakte s ľuďmi. Dáva každému príležitosť rozvíjať sa, učiť nové veci, získavať skúsenosti, posúvať sa vo svojej kariére a tým aj zárobkovú príležitosť. Avon neustále prichádza s novými inováciami v oblasti výrobkov a nasleduje trendy v kozmetike. K tomu silne podporuje filantropické aktivity a smer, že lepší svet pre ženy znamená lepší svet pre všetkých. Upriamuje sa na boj za zdravé prsia, proti domácemu násiliu a na podporu rovnoprávnosti žien a mužov.

Čo na svojej práci najviac milujete?

Rôznorodosť a každodenný kontakt s ľuďmi – so svojím tímom, s kolegami z iných oddelení a našimi Avon Ladies. Pre mňa je veľmi dôležité mať možnosť plne sa angažovať, zúročiť svoju energiu a skúsenosti správnym smerom a to, že mi moja práca dáva zmysel.

Avon je medzinárodná spoločnosť. Ktoré krajiny ste vďaka práci navštívili?

Najčastejšie samozrejme cestujem po Českej a Slovenskej republike. Najviac si však cením, že vďaka Avonu som si mohla splniť jeden zo svojich cestovateľských snov, a to navštíviť Machu Picchu a precestovať Peru. Bola to odmena pre najlepších Avon Divíznych obchodných manažérov a okrem návštevy mnohých úžasných miest, som mala možnosť stretnúť sa s Avon kolegami z celého sveta. Na tento úžasný zážitok nikdy nezabudnem.

Rok 2020 je iný ako tie predošlé, ktoré si pamätáme. Ako sa Avonu darilo vysporiadať so zmenami, ktoré tento rok priniesol?

Tento turbulentný rok dal príležitosť ukázať ako je dôležité vedieť rýchlo zareagovať na zmeny, ktoré priniesol. Dlhodobo vylepšujeme naše technológie a izoláciou, ktorú pandémia koronavírusu priniesla, sa veľa vecí urýchlilo. Na jar sme napríklad zo dňa na deň prestúpili na virtuálne tréningy a momentálne majú všetky naše Avon Ladies k dispozícii viac ako 200 online tréningov. Spustili sme veľa vylepšení aplikácie AVON ON, ktorú môže mať vo svojom mobile každá Avon Lady. V aplikácii nájdeme veľa užitočných informácií a funkcií pre jednoduchšiu spoluprácu s Avonom. Okrem toho sme tiež rozšírili aj takzvaný social selling – formu online podnikania s využitím sociálnych sietí a jednoduchou správou cez mobilný telefón. Avon teda v tomto roku výrazne urýchlil nástup digitalizácie, avšak aj naďalej podporujeme naše poslanie osobného kontaktu so zákazníkmi, a ten sa nikdy nezmení.

Čo by ste odporučili ženám a dievčatám, ktoré milujú kozmetiku a líčenie, ale nevedia ako ďalej svoju záľubu rozvíjať?

Odporučila by som im, aby sa pridali do Avon tímu ako Avon Lady, prihlásiť sa môžu na www.avon.sk. Naši reprezentanti majú okrem zľavy na Avon výrobky a darčeky zadarmo, taktiež prístup do tréningovej platformy, kde nájdu viac ako 200 kozmetických, ale aj obchodných tréningov, ktoré sú plné tipov ako a prečo používať konkrétne Avon výrobky, ako sa líčiť a aké sú trendy v líčení. Avon tiež ponúka možnosť ďalšieho rozvoja, kariérneho rastu a zárobkovej príležitosti.

Na čo sa môžu zákazníci tešiť v budúcom roku?

Aj naďalej budeme pracovať na rozvoji kategórie pleťovej kozmetiky, keď aj v novom roku prinesieme novinky s jedinečnými účinkami a špeciálnymi ingredienciami, a v žiadnom prípade nezabúdame ani na podporu nových trendov v dekoratívnej kozmetike.

Váš tip na vianočný darček pre rodinu?

V každej kúpeľni by podľa mňa mali byť výrobky telovej aj vlasovej kozmetiky Planet Spa. Máme opäť niekoľko rôznych variant starostlivosti ako napr. olivová, ajurvedská, bambucké maslo či mŕtve more. Odporúčam výrobky ako telový hydratačný krém, upokojujúci olej na telo či vyživujúci krém na ruky a nohy.

- reklamná správa - 

- Najčítanejšie -