Presunúť na hlavný obsah

Milovníčky kávy, pozor! Túto značku kávy si v sekunde zamilujete

Zábava

Hovorí sa, že vytrvalým šťastie praje a slovenská značka kávy Ebenica je toho dôkazom. Keď pred 10 rokmi začínali, bola to malá rodinná firma. Dnes je to jedna z najmodernejších pražiarní kávy na Slovensku aj v strednej Európe.

Kávu pražia s láskou a svätou trpezlivosťou

Začiatky kávy Ebenica neboli spojené s drahými kampaňami, ale s veľkou odhodlanosťou a trpezlivosťou. Predsa len, zaradiť sa medzi najlepšie značky kávy si vyžaduje veľa tvrdej práce. Tej sa však zakladateľ a majiteľ pražiarne, Marek Fajčík nikdy nebál, a aj preto sa jeho značke kávy darí nielen doma, ale aj v zahraničí.

„Veríme, že trpezlivosť je cestou k dokonalosti. Neporovnávame sa, nesúťažíme, skrátka ideme vlastnou cestou. Snažíme sa robiť veci najlepšie ako vieme, no pritom s veľkou chuťou a trpezlivosťou.“ vysvetľuje Marek Fajčík. Azda aj preto obstála ich kvalitná káva nejeden test. V rokoch 2019 aj 2020 boli viaceré ich kávy ocenené v medzinárodnej gastro súťaži Great Taste, v ktorej každoročne odborná porota degustuje a hodnotí tisíce produktov.

Tohto roku sa z úspechu tešili všetky štyri prihlásené kávy Ebenica. Výrazná kávová zmes Intensivo, ktorú charakterizuje jemná aróma a plná, intenzívna chuť čokolády a tabaku, získala 2 hviezdičky. Po 1 zlatej hviezdičke, ktorá sa podľa slov poroty Great Taste udeľuje „lahodným produktom s fantastickou chuťou“, boli ocenené kávy Duetto, El Salvador La Joya a organická káva Guatemala Acatenango.

Kávový e-shop plný lahodných vôní a chutí...

Viete, čím sa vyznačuje najlepšia zrnková káva? V prvom rade kvalitnými kávovníkovými zrnami, ktoré sú správne skladované. Veľmi dôležité je aj ich samotné praženie, ktoré dáva zelenej káve jej aromatické a chuťové vlastnosti – veď vďaka nim kávu tak milujeme. V neposlednom rade je dôležité aj balenie a distribúcia, ktorá zabezpečí, aby sa káva dostala k zákazníkovi čo najčerstvejšia.

Modranská pražiareň kávy EBENICA COFFEE si dáva záležať na všetkých spomínaných bodoch. Okrem toho je ich káva balená v krásnych, dizajnových obaloch, vďaka ktorým sa Ebenica dokonalo hodí aj ako darček k narodeninám, meninám či výročiu. Ak hľadáte milý a chutný darček pod stromček, s vianočnou edíciou kávy Peru Chanchamayo doslova trafíte do čierneho.

- reklamná správa -