Presunúť na hlavný obsah

Ste často prechladnutá “tam dole”? Tu je 5 tipov, ktoré môžu pomôcť

Zdravie

Močové cesty slúžia dôležitému účelu: odstraňujú z tela prebytočný odpad. Ako sa o ne čo najlepšie postarať a zabrániť ťažkostiam?

Mnohé z nás trápia (najmä v zimnom období) prechladnutia a zápaly močového traktu. Infekcie močových ciest sú jedným z najbežnejších typov bakteriálnych infekcií vôbec. Dá sa im vyvarovať? Existuje na močové cesty prírodná liečba?

Častejší výskyt u žien

Až 40% žien zažije v priebehu života problémy súvisiace s močovým traktom. Môžu sa prejaviť pocitmi pálenia pri močení, zakalený, tmavý zapáchajúci moč, bolesti v panve alebo podbrušku, časté nutkanie na močenie. Predchádzať týmto nepríjemnostiam je však možné aj pomocou niekoľkých prírodných pomocníkov.

Takmer polovice miernych infekcií je možné sa zbaviť bez použitia antibiotík.  

#1 Voda

Zachovať svoje telo po celý deň hydratované je alfou aj omegou prírodnej liečby a starostlivosti o močové cesty. Nedostatok tekutín spôsobuje, že moč môže zapáchať a spôsobovať problémy v močovom mechúre. Zvyšuje sa tým riziko rozvoja infekcií močových ciest, močového mechúra či rozvoj obličkových kameňov.

Vypite denne 2 - 2,5 litra vody, a ak pijete kofeínové nápoje (káva, zelený čaj, čierny čaj, kakao), pridajte za každú šálku ešte pohár vody naviac. Kofeín zvyšuje potrebu močenia a môže spôsobiť dehydratáciu.

#2 D-manóza a brusnice

D-manóza je druh cukru prirodzene sa vyskytujúci v brusniciach (ale aj jablkách a pomarančoch), a slúži na riešenie ľahkých infekcií alebo ako účinná prevencia. Umožňuje vyplavovať baktérie, ktoré sú pôvodcom zápalov močových ciest.

Brusnice sú jedným z najobľúbenejších a aj najúčinnejších prostriedkov, keď ľudia siahajú po bylinkách na močové cesty. Obsahujú veľké množstvo prospešných zlúčenín, a jednou z nich je práve D-manóza. 

D-manóza je súčasťou mnohých doplnkov stravy na močové cesty. Jedným z nich je aj Zerex Urinclear, ktorý pochádza z vysokokvalitného zdroja kanadských brusníc. Je jedinečnou kombináciou látok na riešenie problémov s močovými cestami.

#3 Nezadržiavajte moč

Zadržiavanie moču dlhší čas dokáže vyvíjať tlak na mechúr, čo môže viesť k infekcii. Močiť choďte vždy, keď pocítite potrebu.

#4 Menej soli v potrave

Vysoký obsah soli v tom, čo konzumujeme, sa vie negatívne odraziť na stave nášho organizmu. Vedie k vysokému krvnému tlaku, čo môže mať za následok ochorenia obličiek. Nadmerné množstvo soli v potrave je tiež jednou z hlavných príčin, prečo sa môžu tvoriť močové kamene.

#5 Cvičenie a zachovanie zdravej váhy

Pravidelné cvičenie je prostriedkom, ako znížiť rôzne riziká týkajúce sa celkového zdravia. Zdravá váha je zase prostriedkom, ako predísť náhodnému úniku moču, ale aj riziku rozvoja cukrovky 2. typu.

Najlepšou starostlivosťou o močové cesty je zabrániť ťažkostiam včasnou prevenciou. Ak aj nastanú problémy, nie je vždy potrebné siahať po liečbe antibiotikami. O prírodnú liečbu močových ciest sa vedia postarať jednoduché triky ako pitie vody či eliminovanie soli v potrave, ale aj prírodné doplnky stravy na močové cesty a cvičenie.

- reklamná správa - 

- Najčítanejšie -