Presunúť na hlavný obsah

Je čas na zmenu! Toto sú najlepšie parfumy na jeseň

Krása

Nielen krásna a farebná, ale aj chladná a sychravá - jeseň dokáže byť plná rozdielov. Ste na takéto zmeny pripravená aj vy? Spríjemnite si ich a privítajte jesenné dni vôňami, v ktorých budete neodolateľná.

Jeden parfum nikdy nestačí

Páčia sa vám viaceré vône? Žiadny problém! Parfum nemusíte mať len jeden. Máloktorý z nich totiž vyhovuje pre každý čas či príležitosť. Ideálne teda je, ak máte v zásobe viacero vôní. Počas dňa uprednostnite len ľahšie parfumované vody. Samotný parfum by ste mali používať iba pri výnimočných príležitostiach.

Parfum podľa ročného obdobia

Špeciálnu vôňu by ste mali mať dokonca aj pre každé ročné obdobie. Jednotlivé zložky parfumu totiž vyniknú inak pri teplom a suchom počasí a inak pri chladnom či vlhkom. Pod vplyvom počasia sa zároveň mení aj vôňa pokožky. Jednoducho povedané, v každom ročnom období môže váš parfum voňať inak. 

Správna vôňa na jeseň

V sychravých jesenných dňoch vyniknú úplné iné vône ako v lete. Zatiaľ čo teplým dňom dominujú ľahké vône s nádychom citrusov a kvetín, pre chladnejšie dni by ste si mali vybrať ľahko korenené orientálne vône. Mimoriadne vhodné sú predovšetkým drevité vône v kombinácii s ovocnými tónmi a nádychom korenín, akými sú napríklad vanilka, bergamot či biele korenie.

Ktorý je teda dokonalý parfum na jeseň? Pripravili sme pre vás tri neodolateľné inšpirácie.

#1 Calvin Klein Euphoria

Parfumovaná voda Calvin Klein Euphoria je priam dokonalou voľbou na nadchádzajúce jesenné obdobie. Táto orientálno-kvetinová vôňa v sebe ukrýva bohatú kompozíciu vôni - kombináciu exotického ovocia, zvodných kvetov, červeného dreva, ambry a smotanových tónov. Najskôr ucítite vôňu šťavnatého granátového jablka, ovocia kaki a zelených tónov. O niekoľko minút sa rozvinie srdce, ktoré môže vytvoriť iba čierna orchidea, lotos a champaca. Silný a dlhotrvajúci efekt zaručia akordy ambry, mahagónové drevo, čierna fialka, pižmo a smotanové tóny. Vo flakóne Calvin Klein v tvare rozkvitnutej orchidey je navyše ukrytá zmyselnosť, ktorá očarí nejedného muža.

 

 

#2 Chanel Coco Mademoiselle

Prenikavá, svieža a sexi - presne taká je vôňa Chanel Coco Mademoiselle založená na unikátnej kombinácii citrusov, ruže a vanilky. Hneď v úvode vás očarí závan sicílskeho pomaranča s bergamotom. Potom sa rozvinie srdce zložené z vôní rannej ruže a orientálneho jazmínu. A napokon naplno vynikne základ tvorený neopakovateľnou vanilkou spolu s tónmi pižma, ventiveru a pačuli. Vzhľadom na zloženie parfumu je táto tajomná vôňa vhodná nielen na chladné jesenné, ale i mrazivé zimné obdobie. Buďte si istá, že táto silná a zmyselná vôňa vám dodá šarm, vďaka ktorému budete neodolateľná. 

 

 

#3 Chanel No.5

Ak ste skutočnou milovníčkou parfumov, slávne “číslo 5” z dielne Chanel vám určite netreba bližšie predstavovať. Chanel No. 5 je parfum priam s magickou mocou, ktorý vás dokáže zahaliť do elegancie a rafinovanosti. A práve preto to nie je úplne bežná vôňa na bežné nosenie. Na spoločenských udalostiach v nej však zažiarite. Svoje okolie omámite najskôr kombináciou neroli, ylang-ylang a aldehydu. V srdci parfumu sa ukrýva kvetinový buket jazmínu a ruže. Nakoniec sa vôňa rozloží do podmanivých tónov santalového dreva, vetiveru a sladkej vanilky. Doprajte si túto kráľovnú parfumov aj vy a staňte sa spolu s ňou kráľovnou každého večera.

 

Takže, zahaľte sa do inšpiratívnych vôni a privítajte jeseň s tým najlepším parfumom, ktorý vám dodá šarm a zmyselnosť!

- reklamná správa - 

- Najčítanejšie -