Presunúť na hlavný obsah

Olivový olej má svoje miesto v kúpeľni i v špajze

Zdravie a relax

Olivovníky sa pestujú už stáročia a je úžasné, že všetky časti tohto stromu sa dajú využiť pre naše telo i myseľ. Kvety, listy i koreň. Môžu slúžiť ako základná ingrediencia pri varení, dôležitá zložka pre naše zdravie a pokožke zabraňujú v predčasnom starnutí. Lisovaním olív sa získava olivový olej, ktorý je bohatý na vitamíny, minerály a mastné kyseliny, a tak je jednou z najstarších ingrediencií talianskeho receptu na krásu. Je tiež skvelý pre naše vlasy, pretože ich posilňuje a vracia im lesk.

Žiadny nováčik

Organický olivový olej sa získava lisovaním z celého olivového ovocia. Použiť ho môžeme na pokožku, vlasy, obočie..., a teda olivový olej nie je v kozmetickom priemysle žiadnym nováčikom. Jeho účinky boli dobre známe už tritisíc rokov pred naším letopočtom. Jeho benefity sa rýchlo šírili medzi ľudí, a tak bolo len otázkou času, kedy sa z Grécka rozšíri po celom stredomorskom regióne. Obsahuje antioxidanty, ktoré bojujú proti poškodeniu voľnými radikálmi, ale aj zložku – čisto rastlinný produkt získaný priamo z olivového oleja – skvalén. Ten zabezpečuje pokožke mimoriadne kvalitnú hydratáciu a dokonca aj samotná Kleopatra bola jeho veľkou fanúšičkou.

Taliani si vyžadujú len kvalitu

Kým tajnou a najdôležitejšou ingredienciou francúzskej kuchyne je maslo, v talianskej kuchyni vyhráva jednoznačne olivový olej. Lahodný, čerstvý, voňavý a pre Talianov jednoducho posvätný. Pridávajú ho úplne všade: do polievok, omáčok, cestovín, dresingov, rýb, pridávajú ho na pizzu, ale najbežnejšie sa podáva extra panenský olivový olej, lisovaný za studena a s čerstvým mäkkým a voňavým chlebíkom. A keď hovoríme o talianskej kvalite v gastronómii, veľmi ľahko sa prenesieme aj do sveta talianskych prírodných kozmetických produktov. Olivový olej má zvlhčovacie a zvláčňujúce vlastnosti. Nájdete ho v sérach, krémoch, šampónoch, mydlách i v parfumoch. Je totiž bohatý na vitamíny A, D, K a E a dokonca jeho antioxidačné vlastnosti chránia bunky pokožky pred zápalmi. Úžitok z oleja môže mať akýkoľvek typ pokožky, okrem aknóznej, ktorá je už sama osebe mastná.

Kamarátka bazalka  

Medzi najobľúbenejšie bylinky stredomorskej kuchyne patrí aj bazalka. Využíva sa najmä na dochutenie rôznych jedál, ktorým dodáva veľmi špecifickú chuť. Rôzne odrody bazalky sa odlišujú nielen farbou kvetov, ktorá môže byť modrá, ružová, červená, žltá, biela..., ale môžu sa líšiť aj samotnou vôňou, ktorá môže pripomínať napr. klinček, citrón či tymian. Táto bylinka sa stala obľúbeným liečivom, pretože má protizápalové, antiseptické a antibakteriálne vlastnosti. Obsahuje vitamíny K, A, B6 a C a minerálne látky, ako sú železo, vápnik, mangán, meď a horčík. Vyrábajú sa z nej kozmetické prípravky pre mastnú pokožku a vlasy, ktoré spolu s pridaním olivového oleja dôkladne vyživuje a prinavracia im stratený lesk.  

N.A.E. Riparazione – celý rad dokonalej starostlivosti o vaše vlasy

Šampón N.A.E. Riparazione obsahuje organickú olivu a extrakt z bazalky. Jemne čistí a chráni vlasy pred rozštiepením končekov. Posilňuje a vyživuje ich, zanecháva ich lesklé, uhladené a jemné.

Tuhý šampón N.A.E. Riparazione pri pravidelnom používané vlasy regeneruje, účinne ich čistí a sú po ňom hebké, lesklé a ľahko tvarovateľné. Táto malá škatuľka obsahuje šampón, ktorý v tuhej podobe váži len 85 gramov, ale vydrží 30 až 50 umytí. Navyše vaše vlasy zostanú jemne prevoňané po olivovom oleji a bazalke.

Kondicionér N.A.E. Riparazione obsahuje organický olivový olej a extrakt z bazalky. Rozmotáva, vyživuje a posilňuje suché vlasy. Dodáva im potrebnú starostlivosť a chráni vlasy pred štiepením končekov. Po jeho použití sú vlasy silné, lesklé a jemné. Kondicionér nechajte pôsobiť na vlasoch dve minúty a potom vlasy opláchnite. Ak ho chcete použiť ako masku, nechajte ho pôsobiť aspoň päť minút.

Bezoplachový jemný kondicionér v spreji obsahuje organickú olivu a extrakt z bazalky. Posilňuje a vyživuje vlasy bez zaťaženia, pomáha pri rozmotávaní vlasov a pred štiepením končekov. Vlasy zanecháva lesklé, jemné a hebké.

Vlasový rad N.A.E. Riparazione má organické zloženie certifikované, obsahuje 97 až 100 % ingrediencií prírodného pôvodu, má vegánsku receptúru a je bez parabénov a silikónov.

https://www.nae-erboristeria.sk/sk/home.html

- reklamná správa -

- Najčítanejšie -