Presunúť na hlavný obsah

Neviete si poradiť s výberom nových topánok? Pomôžeme vám

Móda

Výber nových topánok je proces, ktorým si za život prejde každá žena hneď niekoľkokrát. Topánky sú totiž nielen neodmysliteľným kúskom outfitu, ale plnia tiež praktickú funkciu. Aj preto by ste výberu topánok mali venovať zvýšenú pozornosť a zvážiť estetické aj zdravotné faktory.

Dámske topánky podľa funkcie

V prvom rade si zodpovedzte tú najdôležitejšiu otázku. Aký typ topánok potrebujete a akú by mali spĺňať funkciu? Dámskych topánok je totiž veľké množstvo. Akú obuv teda poznáme?

Zimná obuv

Dámske topánky na zimu sa vyznačujú vyššou tepelnou izoláciou, často disponujú napríklad podšívkou a mohutnejšou protišmykovou podrážkou. Nájdete medzi nimi čižmy, členkové čižmy či vyššiu šnurovaciu obuv.

Spoločenská obuv

Ďalším typom topánok sú spoločenské topánky, ktoré sú určené na rôzne typy príležitostí. Ide o obuv klasického strihu, ku ktorej sa radia napríklad sandále na vysokom opätku alebo lodičky.

Módna obuv

Módne topánky zväčša nemajú dlhú životnosť, sú určené pre krátkodobé nosenie. Topánky sú navrhnuté tak, aby plnili hlavne estetickú módnu funkciu.

Rekreačná obuv

Dámske topánky určené na voľný čas, napríklad prechádzky v meste či v prírode. Do tejto skupiny patria balerínky, espadrilky, tenisky či sandále. Rekreačná obuv nie je určená na šport.

Športová obuv

Už ako vyplýva zo samotného názvu, ide o topánky, ktoré sú určené na športovú aktivitu.

Topánky podľa materiálu

Pokiaľ viete, aký typ dámskych topánok hľadáte, môžete sa zamerať na materiál. Každý materiál je iný a vyžaduje si špeciálnu starostlivosť. Medzi obľúbený materiál sa radí koža, ktorá je prirodzene priedušná a prispôsobuje sa tvaru nohy. Koža sa delí na hladkú, lakovanú, semišovú či brúsenú. Kožené topánky majú mimo iných výhod aj dlhú životnosť a ak sa o ne patrične staráte, udržia si svoj tvar aj vzhľad pokojne aj niekoľko rokov. Na druhej strane ich nevýhodou môže byť vyššia cena.

Ekologickejším variantom je syntetická koža, ktorá pravú useň takmer dokonale imituje. Dámske topánky zo syntetickej kože sú cenovo dostupnejšie a prinášajú desiatky možností farebností aj tvarov.

Letná, domáca alebo vychádzková obuv je často vyrobená z textilných materiálov. Textilné topánky sa nosia pohodlne, sú priedušné a jednoduché na údržbu. Vyznačujú sa dobrou odolnosťou a pri správnej  starostlivosti aj pomerne dlhou životnosťou.

Vyberte si správnu veľkosť

Ak sa rozhodujete pre nové dámske topánky, uistite sa, že vám veľkostne sedia. Pokiaľ sa stane, že vám topánky nesadnú a vaša noha sa v nich bude cítiť stiesnene, radšej ich vymeňte za väčšie číslo. Vo všeobecnosti platí, že vaše prsty by mali mať v topánkach dostatok priestoru na pohyb. Dlhodobé nosenie menších topánok vám totiž môže spôsobiť rôzne zdravotné problémy - od otlakov cez opuchy nôh až po kladivkové prsty. Aj preto postavte zdravie a vlastný komfort na prvé miesto.

Nakupujte pohodlne a online

Pokiaľ nakupujete dámske topánky online, uistite sa, že predajca myslí aj na váš zážitok z nákupu. Ten by mal byť bezproblémový. Internetový obchod CCC vám okrem širokej ponuky topánok rôznych materiálov, typov aj štýlov ponúka tiež možnosť vrátenia tovaru, ktorá je teraz predĺžená až na celých 100 dní. Ak vám topánky budú malé alebo veľké, jednoducho ich vrátite alebo vymeníte, a to priamo v predajni alebo bezplatne pošlete naspäť prostredníctvom DPD kuriéra.

Ozvláštnite a doplňte svoj outfit tými pravými dámskymi topánkami, v ktorých budete vyzerať skvelo a cítiť sa pohodlne. Už si stačí iba vybrať.

- reklamná správa - 

- Najčítanejšie -