Presunúť na hlavný obsah

4 x 3 tipy na darčeky pre všetky sviatky v roku

Zábava

Ledva sme si vydýchli, že máme za sebou riešenie vianočných darčekov a už sa ku nám hrnú ďalšie sviatky. Svojich blízkych chceme vždy milo prekvapiť aspoň nejakou maličkosťou, ale časom prichádzame o dobré nápady. Pri hľadaní niečoho zaujímavého vám môžu pomôcť aj naše rady.

Narodeniny

Kvalitná kabelka alebo peňaženka

Mnoho ľudí uprednostňuje kupovanie praktických darčekov. Tie iba nestoja nepovšimnuté v skrini. Obdarovanému urobia nielen veľkú radosť, ale ich navyše môže použiť aj vo všedné dni. No ani takéto prekvapenia nemusia byť nudné. Veľmi obľúbené praktické, ale za to štýlové darčeky sú výrobky z pravej kože. Ak má narodeniny žena, zainvestujte do kvalitnej kabelky. Mužov zase poteší nová peňaženka alebo vizitkár, ktoré môžu mať stále pri sebe a vďaka tomu si na vás vždy spomenú. Pridajte vášmu prekvapeniu ďalší bonus navyše. Nevyberajte spomedzi tuctovej sériovej výroby z obchodov, ale namiesto toho si nájdite remeselníkov, ktorí vám vyrobia kabelku či peňaženku na mieru presne podľa vašich predstáv.

Drahší darček so zľavou

Kríza teraz dopadla na viacero odvetví a veľa ľudí prišlo o pravidelný príjem. Napriek tomu chcete svojich blízkych prekvapiť pekným narodeninovým darčekom, ktorý im vyčarí úsmev na tvári. No nemusíte sa trápiť, aj s malým rozpočtom sa dajú vykúzliť zázraky. Základom úspechu je skoré plánovanie. Nenechávajte si nákup darčeka na poslednú chvíľu, pretože v tom prípade budete odkázaní na úzku ponuku. Preto sledujte letáky všetkých obchodov, kde dávajú pravidelne do zľavy aj takéto drahšie darčeky, ktoré kúpite za oveľa nižšiu cenu. Taktiež sledujte na internete ponuky so špeciálnymi kupónmi, vďaka ktorým získate jedinečné zľavy alebo bonusy navyše ku zakúpenému tovaru, takže váš darček bude honosnejší.

Pobyt na chate

Kedysi sme mohli našich blízkych prekvapiť darčekom v podobe wellness pobytu, dovolenky alebo víkendového výletu do nejakého zaujímavého mesta. Lenže teraz sa takéto veci plánujú len veľmi ťažko. Môže sa stať, že vám váš nádherne vymyslený podarúnok zmaria nové opatrenia proti koronavírusu. Preto uvažujte prakticky, ale zároveň dajte vášnivým cestovateľom niečo, čo je blízke ich záľube. Zatiaľ čo hotely a reštaurácie obmedzujú medzi prvými zariadeniami, chaty sú otvorené podstatne dlhšie. Ich výhodou je, že bývate v súkromí, nestýkate sa s inými ľuďmi, takže aj úrady povoľujú tento druh ubytovania. Viaceré z nich majú už dnes navyše aj súkromnú vírivku alebo dokonca bazén, takže neprídu ani o takéto potešenie.

Meniny

Set na kaligrafiu

Nikdy by ste nemali dopustiť, aby ste prišli o všetky záľuby. Kvôli tomu sa nemáte pre čo nadchnúť a váš život sa uberie do všedného stereotypu. Preto keď nemá váš kamarát žiadne hobby, prekvapte ho na meniny darčekom, ktorý odštartuje nejakú jeho vášeň. Písanie listov už teraz trochu upadá, ale o to väčšiu radosť má každý z nás, keď mu poštárka nejaký prinesie. Keď sa vrátime do dávnych čias, vtedy si ľudia potrpeli na krasopise a všetky listy boli nádherným estetickým zážitkom. Tomu sa teraz venuje kaligrafia, ktorá začína baviť čoraz viac ľudí. Skúste navnadiť aj vášho blízkeho, ktorému kúpite darček v podobe knihy s presným návodom na niektoré písma a taktiež pekný kaligrafický set, ktorým si postupne zdokonalí zručnosti.

Blahoželanie

Niekedy nemusíte s darčekom veľmi špekulovať, pretože obdarovaného poteší aj nejaká milá maličkosť, ktorá je často krajším prekvapením ako nejaký neosobný predmet. Preto zvoľte blahoželanie k meninám, ktorému môžete pridať aj niečo osobité. Máte na výber z niekoľkých možností. Tou najjednoduchšou je vybrať nejakú peknú luxusnú pohľadnicu v obchode a do tej napíšete pár osobných slov, ktoré budú pohladením pre dušu vášho blízkeho. Pokiaľ ste zruční, tak im vyrobte osobný meninový pozdrav. Môžete ho pripraviť formou scrapbookingu alebo si vypomôžte jednoducho nejakou spoločnou fotografiou, ktorá mu pripomenie nejakú peknú spomienku. Využite moderné technológie a i keď nie ste s niekym osobne, pripravte mu prekvapenie v podobe elektronickej pohľadnice.

Diár alebo zápisník

Ručne robené darčeky idú opäť do popredia. A s tým prichádza aj návrat niektorých zvykov z minulosti. Ľudia sú už unavení z toho, že na všetky činnosti vo svojom živote musia používať elektroniku. Preto namiesto zapisovania do smartfónu sa vracajú späť k používaniu diárov a zápisníkov. Dnes už nájdete širokú ponuku na mieru robených a graficky zaujímavých kúskov. Tie sa dajú personalizovať podľa povolania obdarovaného, jeho záľuby alebo činnosti, ktorú si tam chce evidovať. Takto navyše urobíte radosť nielen vášmu blízkemu, ale aj výrobcovi, ktorý môže výrobky rozširovať ďalej medzi nových zákazníkov. Vybrať môžete aj vtipné zápisníky, ktoré motivujú tohto človeka k novým zážitkom.

Valentín

Sada na výrobu mydielka v tvare srdiečka

Jedným z novších sviatkov je oslava svätého Valentína, ktorý nám pripomína aké dôležité je mať po svojom boku milovaného človeka. Aj v tento deň sme si už zvykli svojho partnera prekvapiť nejakým malým darčekom, ktorý mu pripomenie jeho výnimočnosť. Okrem toho je veľmi dôležité, aby ste strávili spolu viac času a utužili tak svoj vzťah. Nebojte sa teda vymyslieť aj niečo trošku strelené, pri čom sa dobre zasmejete a budete mať ďalší krásny spoločný zážitok. Výroba mydielok je v skutočnosti oveľa jednoduchšia, ako by ste očakávali. V obchodoch nájdete rôzne sety, s ktorými si vytvoríte vlastné voňavé kúsky. Na Valentína sa hodia najmä srdiečka, ktoré môžete vyrobiť spoločne a dobre sa pri tom zabavíte.

Originálny zážitok

Napriek obmedzeným možnostiam môžete pre svojho partnera pripraviť nejaký pekný a originálny zážitok. Aby ste sa vyhli prípadným nepríjemnostiam, prečítajte si najprv horoskop na zajtra. Vďaka tomu budete mať aspoň nejakú predstavu o tom, aký deň čaká na vašu lásku a či ju vaše plány nerozladia. Potom sa už smelo môžete pustiť do vymýšľania valentínskeho programu. Môžete sa vybrať na prechádzku na nejaké nezvyčajné miesto, urobíte doma inscenovaný piknik v prírode, keď všetko prispôsobíte nejakej vašej obľúbenej lokalite a v televízii či v počítači si pustíte fotografie, ktoré ste tam kedysi urobili. Urobte si spoločné domáce wellness centrum alebo si zorganizujte súkromný tanečný večierok.

Romantická večera ako z nóbl reštaurácie

Jedným z častých valentínskych darčekov bola večera v reštaurácii. Lenže tento rok sa na túto jednoduchú alternatívu nemôžete spoľahnúť. Napriek tomu si môžete príjemne posedieť aj u seba doma. I keď nie ste zruční kuchári, vďaka všetkým vymoženostiam dokážete také niečo zorganizovať aj vy. V prvom rade pohľadajte vychytenú reštauráciu, ktorá má roznáškovú službu. Nešetrite a vyberte niečo skutočne exkluzívne, aby bol tento večer výnimočný. Potom uprostred obývačky prestrite stôl, dajte si záležať na výbere ozdôb, pohárov, aby to vyzeralo ako v nóbl podniku. Potom už jedlo rozdeľte každému na taniere, zapáľte sviečku, pustite hudbu a môžete začať pekný romantický večer.

Deň žien

Set na zasadenie kvetu

V tento deň by mali muži vyjadriť svoju úctu a vďaku všetkým svojim blízkym ženám. Veľmi často vyberajú kytice kvetov, ktoré sú pre nich milou pozornosťou. Lenže ak nechcete byť tuctoví, mali by ste vymyslieť niečo originálnejšie. Vezmite si krabicu, do ktorej dáte všetko potrebné na zasadenie vlastného kvetu, ktorý im vydrží oveľa dlhšie. Do vrecka nasypte zeminu, kúpte priesady alebo cibuľky, hnojivo a nezabudnite na nejaký pekný kvetináč. Bude to mať pre nich pridanú hodnotu a budú si to viac vážiť.

Domáce pralinky

Namiesto bonboniéry alebo čokolády vyrobte vlastné domáce pralinky. I keď neviete piecť alebo variť, tieto recepty sú tak jednoduché, že ich zvládne urobiť každý. Základ tvorí kvalitná čokoláda, ktorú rozpustite a pridajte do nej smotanu, aby mala krémovejšiu konzistenciu. Zmes vylejte na plech, nechajte stuhnúť a potom z nej vytvarujte guľky, ktoré obaľte v práškovom cukre, v zomletých orechoch alebo rozdrvenom karameli.

Predplatné obľúbeného časopisu

Vašim najdrahším ženám nemusíte robiť radosť iba počas tohto dňa, ale po celý rok. Každá z nich je šťastná, keď si nájde chvíľku pre seba, môže si len sadnúť, vypiť kávu a prečítať niečo z obľúbeného časopisu. Zaobstarajte jej preto ako darček predplatné, aby mala radosť a vždy si na vás spomenula, keď otvorí každé nové číslo.

- reklamná správa -

- Najčítanejšie -