Presunúť na hlavný obsah

Domáci test plodnosti: Oplatí sa ho vyskúšať?

Partnerské vzťahy

Spoločné rozhodnutie založiť si rodinu je jedna vec. Ale ako je na tom váš partner plodnosťou?

Jedným z najdôležitejších faktorov mužskej plodnosti je počet spermií v ejakuláte. Túto citlivú informáciu môžete teraz zistiť aj z pohodlia domova, bez prípadných pocitov hanby či ostýchavosti, ktoré často sprevádzajú testy plodnosti na klinike.

Domáci test plodnosti pre mužov

Snaha o potomstvo so sebou prináša aj množstvo rozličných otázok. Zodpovedať ich bola v minulosti záležitosť celého tímu lekárov. Súčasná doba však ponúka mnohé riešenia, ktoré sú dostupné bez toho, aby ste odchádzali z domu.

Zistenie počtu spremií predchádzali kontrolný odber, čakanie na laboratórne skúmanie a následné vyhodnotenie. Dnes si muži dokážu test plodnosti urobiť v pohodlí domova a do pol hodiny zistiť finálny výsledok.

Test Veroval® Mužská plodnosť je určený na jednorazové použitie. Odoberie sa vzorka ejakulátu, nádobka sa nechá 20 minút stáť, potom sa zmieša s rozpúšťadlom. Zmes sa nakvapká do kazety a po 7 minútach sa môže prečítať výsledok.

Na e-shope Zerex.sk môžete nájsť aj ďalšie domáce testy na celiakiu alebo rýchlotest na zistenie zápalu močových ciest.

Ako test plodnosti funguje?

Ako uvádza Mayo Clinic, testy fungujú na základe detekcie proteínu, ktorý sa nachádza iba v spermiách. Ak domáci test spermií naznačuje, že koncentrácia spermií je nízka, pravdepodobne budete chcieť konzultovať s lekárom úplné hodnotenie plodnosti. Pozitívny výsledok testu naznačuje, že koncentrácia spermií sa považuje za normálnu. (Zdroj: Viarax.fr)

Čo v prípade negatívneho výsledku?

Nemusí to nevyhnutne znamenať, že máte hádzať flintu do žita. Na to, aby došlo k otehotneniu, je potrebné jedno vajíčko zo strany ženy a jedna jediná spermia z mužskej strany.

Koľko spermií sa považuje za normál?

Za normálnych okolností obsahuje ejakulát 40 - 300 miliónov spermií na mililiter, za nízky počet sa považuje nižší počet, t. j. 10 - 40 miliónov. Ak sú však spermie zdravé, postačí aj menšie množstvo. Ich zdravie je väčšinou možné ovplyvniť:

  • úpravou telesnej váhy,
  • cvičením,
  • príjmom dôležitých vitamínov a minerálov v strave,
  • oblečením,
  • životným štýlom.

Tip na podporu mužskej plodnosti

Nádej vám môže priniesť aj doplnok výživy pre mužov, ktorí sa snažia o potomstvo. Zerex Ultragold obsahuje extrakty z tradičných bylín a vitamíny, ktoré prispievajú k udržaniu sexuálnej kondície a vitality v každom veku. Vďaka vysoko koncentrovanému zloženiu účinných látok priaznivo pôsobí na udržanie správnej hladiny testosterónu a riadnej funkcie reprodukčného ústrojenstva.

- reklamná správa - 

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe