Presunúť na hlavný obsah

Chcete jarný interiér ako z katalógu? Zmeniť stačí minimum, skúste 5 zaujímavých tipov

Bývanie

Konečne si môžeme povedať, že je tu jar. S teplejším počasím prichádza aj čas na rôzne úpravy v domácnosti. Zmeniť pritom stačí iba minimum, a výsledok vás môže príjemne prekvapiť.

Zbavte sa zimy

Aj u vás doma sa stále nájdu huňaté koberce alebo rovno ovčie rúno? A k tomu tmavé dekoračné vankúše, teplé deky, sviečky so škoricovo-jablkovou vôňou a lampášiky? Ide síce o pekné doplnky, ale v tomto období im už odzvonilo. To isté platí o ťažkopádnych závesoch, ktoré neprepustia dostatok želaného denného svetla. Opatrne ich zabaľte a odložte, interiér zbytočne zaťažujú a vhodnejšie sú skôr na zimné obdobie. 

Náš tip: Chcete oživiť svoj príbytok? Zamerajte sa na detaily. Aj malá dekorácia dokáže spraviť divy. Napríklad vonný difuzér, ktorý rozvonia celý váš byt či dom.

Nájdite si čas na veľké upratovanie

V upratanej domácnosti sa cítime o čosi lepšie. Veľké jarné upratovanie by ste určite nemali odkladať. Vyumývajte okná a terasy, ktorým dal zabrať sneh a dážď. Taktiež operte záclony a závesy. Vrhnúť sa môžete aj na kuchyňu. Okrem upratovania nezabudnite skontrolovať aj dátum trvanlivosti na potravinách. Prísady ako múka, cukor, cestoviny či korenie si zaslúžia vlastné obaly. Vyberte si ich v nejakej veselej farbe a neskrývajte ich v skrinkách. 

Náš tip: Kuchyňa je srdce každého domova, vy však môžete dať novú tvár každej miestnosti – od spálne až po kúpeľňu. Skúste trebárs popresúvať nábytok alebo rovno vymeniť starý kus za nový. 

Pohrajte sa s farbami

Nudným jedno- či dvojfarebným interiérom už odzvonilo. Siahnite počas jari po pastelových odtieňoch zelenej, žltej, ružovej či modrej. Svoje miesto si nájdu v podobe dekoračných vankúšov, závesov, jedálenského prestierania, posteľnej bielizne alebo kuchynského riadu. Nebojte sa ich navzájom kombinovať. Pastelové dekorácie zjemnia a zútulnia interiér, navyše mu dodajú hravosť. Inšpiráciu nájdete aj vďaka vyhľadávaču Pohodo.sk, v ktorom nájdete produkty zo stoviek e-shopov s nábytkom a dekoráciami.

Náš tip: Nová posteľná bielizeň, vankúše v obývačke či koberec – nebojte sa experimentovať s farbami. Jednoducho si prispôsobte domov podľa vlastného vkusu.

Vyskúšajte rastlinný vzor

Zeleň patrí k neodmysliteľným prvkom interiéru. Či už pôjde o kyticu jarných kvetov v podobe tulipánov, narcisov alebo zlatého dažďa, vyberte im pútavú vázu. Trendy hovoria o jednoduchých sklenených vázach. Jar si môžete priniesť do domácnosti aj prostredníctvom tradičného rastlinného vzoru. Skúste napríklad jednoduché plagáty na stenách, z ktorých si môžete vytvoriť vlastnú galériu. Obrazy nemusia mať tú istú veľkosť a už vôbec nemusia byť zavesené v dokonalo rovnej línii.

Náš tip: Rýchla úprava za rozumné peniaze? Vyskúšajte si na stenu nalepiť veľkoformátovú tapetu alebo fototapetu. Z tisícov vzorov a farieb si určite vyberiete a vaša domácnosť ihneď dostane nový náboj. 

Ozdobte si vchodové dvere

Privítať jar môžete rovno pri vstupe do svojho domova. Ozdobte dvere pekným vencom, ktorý si viete vyrobiť aj samy doma. Stačí si objednať niekoľko umelých kytičiek tulipánov a následne ich iba poohýbať do kruhu. Ďalším tipom je na polystyrénový kruh ovinúť suchú trávu a na tú nalepiť ozdoby rôznych veľkostí a farieb. Jednoduché, efektívne a pritom také krásne a originálne.

Náš tip: Nestíhate sa venovať vlastnej výrobe alebo si na to netrúfate? Ľahké riešenie. Hotový veniec si môžete rovno kúpiť a potom už len zavesiť.

Bonusový tip: Inšpirácie na jednom mieste

Stačí pár jednoduchých krokov, a vaša domácnosť bude pôsobiť nielen štýlovo, ale najmä sviežo. Inšpiráciu vám môžu poskytnúť aj tisícky fotografií interiérov na Pohodo.sk, kde nájdete tie najrôznejšie tipy pre svoju obývačku, spálňu, kuchyňu, jedáleň, kúpeľňu, detskú izbu, predsieň či iné časti domácnosti. Nachádza sa tu približne milión produktov od viacerých výrobcov a viete tu priamo porovnávať ceny. Nemusíte tak zbytočne strácať čas hľadaním a všetko nájdete na jednom mieste. Okrem toho je možné si výber prispôsobiť podľa konkrétneho štýlu či ročného obdobia.

NÁJDITE SI KÚSOK PRÁVE PRE SEBA

Advertoriál pripravený v spolupráci s Pohodo.sk.

- Najčítanejšie -