Presunúť na hlavný obsah

Vyskúšali sme tri druhy antiperspirantov: Čo nás najviac prekvapilo a ktorý stojí za vyskúšanie?

Krása

Vybrať si ten správny antiperspirant je niekedy poriadna veda. Pozreli sme sa na tri základné druhy – guľôčkový, tuhý a v spreji. Prečítajte si, ako v našom teste obstáli.

Dni sú čoraz teplejšie a mnoho ľudí sa viac hýbe či chodí na prechádzky. Spoľahlivý antiperspirant je tak priam povinnou výbavou. Bojovať proti potu a nepríjemnému pachu by mal nielen počas prezentácie v práci, pri stresových situáciách, ale aj pri športe. Vybrať si ten správny, ktorý nie je prehnane drahý a zároveň je efektívny, je poriadne ťažké.

V prvom rade si treba uvedomiť rozdiel medzi dezodorantom a antiperspirantom. Dezodorant bojuje proti zápachu len svojou vôňou. Antiperspirant dokáže viac ako len to – je určený aj na elimináciu potenia. Úplne mu nezabráni, ale pomáha, aby sa človek potil menej.

My sme sa rozhodli vyskúšať tri základné druhy antiperspirantov, teda sprej, guľôčku a tuhý stick. Vybrali sme na otestovanie tri antiperspiranty Dove Original, ktoré dostanete v každej drogérii. Obsahujú 1/4 hydratačného krému a sú vhodné aj na citlivú pokožku. Všetky prešli neľahkým testom – vyskúšali sme ich efektivitu pri cvičení, fyzickej námahe aj počas sedavej práce. Ako teda jednotlivé druhy dopadli?

Guľôčka: Voňavý bojovník proti potu

O guľôčkovom antiperspirante je známe, že si vyžaduje trochu trpezlivosti. Musíte totiž počkať, kým zaschne. To sa dá jednoducho vyriešiť, ak si ho aplikujete hneď ráno. Určite zaschne skôr, než si stihnete vyčistiť zuby! Čakanie sa však skutočne oplatí, pretože táto Dove Original guľôčka poskytne naozaj dlhotrvajúci pocit sucha. Antiperspirant je jemný k pokožke a nezanecháva v podpazuší žiadny mastný film, ktorý by spôsoboval nepohodlie.

Skvelé výsledky dosiahol aj v testovaní pri fyzických aktivitách. Výborne bojoval proti poteniu pri bežnej prechádzke, ale aj počas poriadneho tréningu. Môžete sa spoľahnúť na to, že budete voňať vy aj vaše oblečenie. Balenie sa vám zmestí aj do kabelky, nezaberie veľa miesta a má tvar tak akurát do ruky, teda sa s ním pohodlne manipuluje.

Sprej: Jemný a efektívny

Hoci nie každému sa zdá sprej ako efektívny bojovník proti potu, Dove Original nás prekvapil. Ak by sme ho mali vystihnúť jedným slovom, pravdepodobne by sme ho opísali ako jemný. Vôňa, ktorá je pri niektorých iných značkách príliš výrazná, je v tomto prípade ľahká a nebude sa prelínať s vaším parfumom. Nedráždi dokonca ani po epilácii či holení a k pokožke je veľmi jemný.

Počas dňa vám zabezpečí pocit sucha a môžete ho zacítiť aj po niekoľkých hodinách. Vydrží prechádzku či intenzívnejší tréning a aj napriek aktivite budete voňať veľmi príjemne. Výhodou je aj to, že v podpazuší nezanecháva žiadne drobné biele čiastočky či stopy.

Tuhý antiperspirant: Praktická a spoľahlivá klasika

Množstvo žien prestáva používať tuhé antiperspiranty kvôli malým žmolkom, ktoré sa vytvoria v podpazuší. V tomto prípade môžete odhodiť predsudky. Pri Dove Original tuhom antiperspirante neostávajú biele čiastočky, nie je mastný a nebudete z neho mať ten známy „lepkavý“ pocit. Je ľahký a príjemný na koži počas celého dňa.

S potom bojuje aj počas behu či niekoľkohodinového vybavovania na úradoch. Môžete sa spoľahnúť na pocit sucha, ktorý neprekazí ani vyššia teplota v miestnosti. Nájdete ho v zaujímavom a praktickom balení. Hoci je o trošku väčší ako jeho guľôčkový kolega, vďaka plochému dizajnu sa takisto ľahko zmestí do kabelky.

Vyberte si ten svoj

Každá žena si musí nájsť antiperspirant, ktorý jej bude vyhovovať najviac. Dôležité je, aby bol pre vás spoľahlivým pomocníkom a nie nepríjemnou príťažou. Podstatný je, samozrejme, aj pomer cena – výkon, ktorý je pri rade Dove Original veľmi priaznivý – jeden kus stojí približne tri eurá. Po našom testovaní môžeme jednoznačne povedať, že vyskúšať hociktorý z nich sa oplatí. Naším favoritom bola pre svoju extrémnu efektivitu guľôčka. Dospeli sme však k veľmi podobným výsledkom aj pri ostatných typoch a záleží už len na vás, ktorý si nakoniec vyberiete!​

OBJAVTE DOVE ORIGINAL

Advertoriál pripravený v spolupráci s Unilever.

- Najčítanejšie -