Presunúť na hlavný obsah

Čo robiť, keď sa ozve oslabená imunita? Máme pre vás 4 praktické rady, ako ju okamžite posilniť

Zdravie

Aj vám sa zdá, že je to už večnosť odkedy ste naposledy sedeli v kaviarni s kamoškou, či pedálovali ostošesť na stacionári vo fitku? Opatrenia proti šíreniu Covid-19 dali zabrať nielen vírusu, ale aj našej psychike a imunite. Preto vám prinášame 4 užitočné rady, ako môžete počas jarného obdobia alergií a infekcií efektívne podporiť svoju obranyschopnosť.

Vitamínmi proti vírusom

Je všeobecne známym faktom, že ľudské telo potrebuje pre svoje správne fungovanie dostatok vitamínov a minerálov. Tie totiž hrajú dôležitú úlohu pri látkovej výmene a sú hlavným predstaviteľom mikroživín. Keďže si ich naše telo nevie vytvoriť samo, musíme ich prijímať prostredníctvom potravy. Povedzme si však úprimne, kto z nás stíha každý deň poctivo počítať, koľko pomarančov musí ešte zjesť, aby mal dostatočný prísun vitamínu C? Práve tu prichádzajú na scénu doplnky stravy na imunitu.

Najdôležitejší vitamín pre podporu prirodzenej obranyschopnosti tela je vitamín C.

Urýchľuje totiž hojenie rán, a keďže posilňuje tvorbu bielych krviniek znižuje tým riziko infekcie. Rovnako ako aj vitamín E, Céčko je silný antioxidant - takže pomáha telu zbavovať sa toxínov a škodlivých látok.

Vitamín C však nie je jediný spojenec v boji proti vírusom a infekciám. K lepšej imunite prispieva aj vitamín D, či vitamíny skupiny B - ktoré sú kľúčové pre správnu funkciu metabolizmu. Napríklad taký vitamín B2 (riboflavín) prispieva k zníženiu vyčerpania a únavy, k zachovaniu zdravých slizníc a k udržaniu peknej pokožky.

Dôležité sú aj minerály

Obmedzenie pohybu a pobytu vonku so sebou prináša únavu či letargiu. K zbaveniu sa týchto pocitov sa však dá dopomôcť doplnením minerálov prispievajúcich k potlačeniu únavy. Sú nimi napríklad sú železo a horčík, ktorý je zároveň nevyhnutný pre tvorbu energie. Netreba však vynechať ani selén, keďže chráni organizmus pred vírusovými a bakteriálnymi infekciami, a samozrejme chróm, ktorý pomáha chrániť pred depresiou a únavou. Zaručiť telu pravidelný prísun každej z týchto dôležitých látok sa môže zdať naozaj zložité. Pravdou však je, že to však môže byť celkom jednoduché. Kombináciu všetkých spomínaných vitamínov a minerálov nájdete v BIO doplnku stravy na podporu imunity, Zerex Daily Complex. Stačia 2 kapsuly denne a máte vystarané.

Pozor na stres

Zvládanie stresu občas nie je ľahkou úlohou ani pre tých najväčších flegmatikov. Ak vám v hlave neustále víria myšlienky a cítite nepretržité napätie, pomocnú ruku dokáže podať príroda. Napríklad v podobe byliniek podporujúcich duševné zdravie a relaxáciu spojených s vitamínmi C a B6, napomáhajúcimi k dobrej nálade a správnej psychickej činnosti. Takáto kombinácia spolu s esenciálnu aminokyselinu L-tryptofán, ktorá sa podieľa na produkcii hormónov zodpovedných za pozitívny psychický stav a kvalitný spánok, dokáže pôsobiť ako ozajstný “balzam na podráždené nervy”.

Nepodceňujte silu zdravého spánku

Je vedecky dokázané, že ľudské telo potrebuje pre správne fungovanie pravidelný spánkový režim v rozsahu 7 až 9 hodín denne. Počas spánku si náš mozog “dobíja baterky” a zbavuje sa nahromadených toxínov. Nedostatok spánku môže byť príčinou stresu, vysokého krvného tlaku a srdcových chorôb. Ak sme však nonstop vystavení psychickému napätiu, dokáže to negatívne ovplyvniť naše zaspávanie aj celkovú kvalitu spánku. Pri týchto problémoch môžu pomôcť najmä doplnky stravy na spanie, ktoré obsahujú bylinky podporujúce zdravý spánok ako valeriána lekárska, mučenka pleťová, či medovka lekárska.

- reklamná správa - 

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe