Presunúť na hlavný obsah

Malé prsia? Vieme, aké plavky vám pristanú

Krása

Ste majiteľkou menšieho poprsia a hľadáte plavky, v ktorých sa vaše prednosti ešte viac neutopia, ale naopak vyniknú? Poradíme vám, ktoré strihy opticky zdôraznia hornú časť vášho tela, dodajú jej na objeme a rafinovane vykúzlia plnší dekolt.

Ženy často chcú presne to, čo nemajú. Tá, ktorá má veľké prsia, by dala čokoľvek za to, aby boli o niečo menšie. A naopak - ženy, ktoré príroda v tomto ohľade príliš neobdarila, hľadajú spôsoby, ako svoj hrudník aspoň trochu "prifúknuť". Našťastie existujú spôsoby, ako malé prsia zdôrazniť aj bez zákroku plastického chirurga. A my vám poradíme, ako ich využiť pri výbere plaviek.

Nebojte sa vzorov

Pri jednofarebných plavkách hrozí, že vaše prsia zbytočne potlačia. Preto radšej vyberajte medzi modelmi s výraznými vzormi. Ak chcete ísť s aktuálnymi trendami, siahnite po nesmrteľnej zvieracej potlači alebo po vzore inšpirovanom tropickou džungľou. Listy paliem, monster a pestré kvety vyzerajú skvele ako na pláži, tak i na kúpalisku. Ak si vyberáte dvojdielne plavky, môžete si kúpiť vzorovanú podprsenku, ktorá pritiahne pozornosť na tie správne miesta, a doplniť ju zladenými jednofarebnými nohavičkami.

Keď jednofarebné, tak s textúrou

Pokiaľ sú divoké vzory pre vás príliš divoké a radšej dáte prednosť jednofarebným plavkám, vyberte si také, ktoré na povrchu nebudú úplne hladké, ale budú ich zdobiť reliéfne textúry. Môže ísť o dekoratívne rebrovanie, pružné žabičkovanie alebo elegantné riasenie. Plavky z materiálu s vystúpeným povrchom dodajú vášmu poprsiu na objeme, čo je presne to, čo potrebujete.

Hľadajte volániky a výrazné ozdoby

Či už hľadáte jednodielne, alebo dvojdielne plavky, zamerajte sa na modely so zdobením v oblasti dekoltu. Môže ísť o volániky, čipkované lemovanie, zaujímavo prepletené šnúrky alebo dekoratívne prvky na košíčkoch podprsenky. Okrem toho, že tieto ozdobné detaily zabezpečia, že váš hrudník bude pôsobiť mohutnejšie, tiež odvedú pozornosť od problematických partií, ako sú napríklad stehná alebo zadoček.

Hurá, môžete nosiť trojuholníčky!

Kým ženy s veľkým poprsím môžu na pohodlný trojuholníkový strih zabudnúť, ak máte menšie prsia, bude pre vás ideálne. Trojuholníčky v hladkej variante síce poprsie nijak radikálne nezväčší, ale ak siahnete po plavkovej podprsenke s širokým pásikom pod košíčkami, ktoré môžu byť vystužené, alebo modele s nesmrteľným prúžkovaným vzorom v námorníckom štýle, budete vyzerať perfektne vy aj váš dekolt. Pomôcť si samozrejme môžete aj trojuholníčkami s vyberateľnými vypchávkami.

Alebo radšej zvodný strih balconette?

Menšiemu poprsiu veľmi svedčí tiež strih balconette, ktorý prsia jemne nadvihne a pekne vytvaruje. A pristane vám i rovno strihnutá bandeau podprsenka, ktorá by ale ideálne mala mať nariasený alebo zdobený stred. A môže byť aj bez ramienok, pretože menšie poprsie sa bez nich skrátka zaobíde. Bandeau podprsenka by ale nemala byť príliš široká, inak hrozí, že sa v nej malé prsia vôbec nevyniknú. Vždy platí, že ak máte možnosť si vybrať podprsenku hladkú alebo nejakú s dekoratívnym prvkom, siahnite po ozdobnejšej možnosti.

- reklamná správa -

- Najčítanejšie -