Presunúť na hlavný obsah

Rozhovor: Mama a dcéra prerazili s minimalistickými kabelkami. Poďte sa zamilovať!

Móda

Úspešná značka Lu.Lo Bags zo severu Slovenska vznikla rukami matky a dcéry. Ich láska materiálu a dizajnu sa odráža v minimalistických líniách a detailoch. V rozhovore sa dozviete, aké novinky plánujú, aká je ich najväčšia ambícia a prečo začali šiť aj šaty. Pri čítaní vášmu oku ulahodí aj množstvo nádherných fotiek.

Prezraďte nám, kto stojí za značkou Lu.Lo bags, ktorá vytvára krásne minimalistické kabelky a batohy?

Lu.Lo bags je rodinná značka zo severu Slovenska. O celý proces tvorby od návrhu až po zasielanie balíčkov, sa stará dcéra a mama - Milica a Ľudka. Venujeme sa prevažne výrobe tašiek, batohov a doplnkov, ktoré charakterizuje nadčasovosť, minimalistický štýl a kvalita materiálov.

Ako vyzerá Váš bežný deň, koľko času trávite tvorením svojej značky?

Náš bežný deň začína venčením našich psov, weimarky Eli a malej maďarky Becci :), následne sa môžeme pustiť do práce. Doobeda sa venuje spracovávaniu objednávok, balíme produkty, odpisujeme na emaily a nakupujeme nový materiál. Po dokončení „administratívnej časti“ si prejdeme nové zákazky a rozdelíme si prácu. Ľudmila pripravuje a šije produkty a Milica väčšinou fotografuje a vytvára obsah pre rôzne platformy, na ktorých môžete Lu.Lo bags produkty nájsť.

Našej značke sa snažíme venovať maximálny voľný čas, ktorý máme. Aj keď priamo nie sme v ateliéri, rozoberáme nové nápady, postupy a uvažujeme ako posúvať našu značku ďalej .

Veľkým trendom posledných rokov sa stala ľadvinka. Okrem celoročnej kolekcie vytvoríte aj pár limitovaných kúskov – napríklad ľadvinky v žiarivej červenej farbe. Zvažovali ste aj kožu s maľovanou textúrou?

Ľadvinky sa veľmi rýchlo stali jedným z našich bestsellerov. Sú malé, praktické, úplne minimalistické a to sa našim zákazníčkam páči.  Počas roka sa snažíme priniesť aj kúsky, ktoré trochu vytŕčajú z našej bežnej farebnosti, preto aj začiatkom roka vznikli červené ľadvinky ako limitka. Do budúcna by sme chceli vyskúšať tlač na kožu alebo výšivku. Chceme pracovať s autorskou grafikou, ktorá by bola použitá hlavne na menších produktoch v mini sériach.

Tento rok ste prišli s mini kolekciou mušelínových šiat a kabeliek. Reagovali ste na dopyt zákazníkov alebo ste mali potrebu skúsiť niečo nové?

Oblečenie sme si už dávnejšie začali šiť pre seba a sme rady, že ho konečne môžeme ponúknuť aj verejnosti. Od začiatku našej tvorby sme vedeli, že nebudeme chcieť ostať len pri kožených produktoch a tento rok sa nám podarilo do ponuky zaradiť aj šaty. Zatiaľ sme zvolili dva obľúbené materiály: mušelín a organický úplet. Tak ako aj pri kabelkách chceme využívať látky s vlastnou grafikou. Spolu so šatami sme vytvorili aj mini kabelky, ideálne na telefón a väčší model ľadvinky.

Zapojte sa do súťaže o túto štýlovú ľadvinku z limitovanej edície:

Ako sa vám pracuje s materiálom koža a aké výhody na materiály oceňujete?

Koža je krásny, voňavým, odolný, prírodný materiál. Ak má človek tie správne nástroje a šikovné ruky, je to ideálny materiál na výrobu kabeliek a batohov. Na koži máme najradšej jej premenu v čase. Postupne starne do krásy, vznikajú na nej malé škrabance, mení sa jej odtieň. Všetky tieto zmeny vnímame ako pridanú hodnotu a môžeme povedať, že kožené produkty sa menia rovnako, tak ako ich nositelia.

Sledujte novinky od lokálnych výrobcov na FacebookuInstagrame Robene.sk

Ktorý kúsok z vašich produktov je váš obľúbený?

Naším najobľúbenejším kúskom je rozhodne rolovací kožený batoh z kolekcie Street. Samé sme nečakali, že si ho tak obľúbime. Batoh šijeme z dvoch rozličných koží – hladkej a štruktúrovanej.

Kto alebo čo Vás inšpiruje? Napríklad módne značky, modelky, herečky, IG účty…

Inšpiráciu hľadáme všade navôkol nás a naše modely navrhujeme tak, aby boli čo najviac funkčné a pohodlné. Najčastejšia vznikajú nové nápady z vlastnej potreby. Často nás inšpiruje aj samotný kus kože. Každý kraj kože je iný a snažíme sa kabelky tvoriť tak, aby sme aj tento nepravidelný kraj mohli využiť. Takto vieme využiť takmer celú kožu a vzniká len minimálny odpad.

Máte už predstavu o svojej ďalšej tvorbe alebo pracujete v súčasnosti na ďalších kolekciách/ novinkách?

Produkty máme rozdelené do troch kolekcií Minimal, Street a Craft, ktoré pravidelne dopĺňame o nové farby. Takmer všetky naše produkty sú len v malom počte, pretože máme obmedzené zdroje materiálu – kože. Do nášho portfólia preto často pribúdajú nové produkty v obľúbených strihoch, ale aj v rôznych farbách.

Na handmade portáli Robene.sk máte nádherné kúsky. Ako sa Vám pracuje s portálom, čo oceňujete a naopak, čo by ste vylepšili?

Sme rady, že na Slovensku vznikol portál Robene.sk. V dnešnom online svete je veľa portálov, ktoré združujú handmade výrobcov, ale nie každý je prehľadný a kvalitný. Od začiatku sa nám páčili marketingové kampane v digitálnom prostredí, ktoré pomáhajú lokálnym tvorcom. Držíme robene.sk palce a budeme sa tešiť na ďalšie novinky a vylepšenia.

Aká je Vaša najväčšia ambícia so značkou Lu.Lo bags?

Postupne chceme presunúť  náš ateliér do väčších priestorov a doplniť náš malý tím o ďalšieho člena. Chceme sa viac venovať šitiu oblečenia, ktoré s koženými produktami budú tvoriť harmóniu. Našou zatiaľ najväčšou ambíciou je otvoriť vlastný dizajnový showroom.

Ako vnímate rozmach handmade tvorby na Slovensku? Máte nejaké obľúbené lokálne značky, ktoré sledujete?

Za posledné dva roky pociťujeme veľkú podporu od zákazníkov, ktorí sa začali o lokálne handmade značky viac zaujímať. Momentálne je veľký a pozitívny trend poznať svojho výrobcu oblečenia, doplnkov, atď. Vďaka tejto zmene si aj my môžeme plniť naše sny a navrhovať produkty.

Na slovenskej scéne je veľa kvalitných, krásnych značiek, ktoré sledujeme ako napredujú. Medzi naše obľúbene patria napríklad: Simple grey a Lotos handmade.

- reklamná správa -