Presunúť na hlavný obsah

3 účinky kolagénu, ktoré vám navrátia mladosť

Krása

Aj vy by ste niekedy najradšej zastavili čas a vrátili sa do doby, kedy vaša pokožka nepoznala ani jednu vrásku, vlasy žiarili leskom a kĺby vás netrápili pri obyčajnom vstávaní zo stoličky či pri športovaní? Bohužiaľ, čas sa vrátiť nedá, no môžete svojmu telu dopomôcť morským kolagénom, ktorý vám stratenú mladosť prinavráti.

Kolagén alias elixír mladosti

Vedeli ste, že kolagén sa nachádza v našom tele prirodzene? Je jednou zo základných stavebných látok nášho organizmu a nájdete ho napríklad v koži, svaloch, kostiach či šľachách.

Vekom sa však produkcia kolagénu znižuje, čo má za následok rôzne estetické a zdravotné problémy. Dostatok kolagénu je jednoducho základ, ktorý potrebujeme nielen pre krásne, ale aj funkčné telo. Práve preto je dôležité zaradiť hydrolyzovaný kolagén do svojho jedálnička a doplniť tak telu to, čo naozaj potrebuje.

Vyhladí vrásky a zosvetlí pigmentové škvrny

Viete, čo spôsobuje typické príznaky starnutia pleti, ako sú vrásky, pigmentové škvrny a ochabnutá či suchá pokožka?

Hádate správne, na vine je nedostatok kolagénu. Preto je naša koža v mladosti taká pevná, žiarivá a hydratovaná. Máme ho totiž v tele potrebné množstvo, vďaka čomu nám dokáže vyčarovať doslova dokonalú pleť.

Dar krásnej pokožky si však môžete dopriať aj v staršom veku. Stačí siahnuť po prémiovom kolagéne v prášku, ktorý okrem morského kolagénu obsahuje aj kyselinu hyalurónovú, vitamín C a zinok. Jednoducho hotové super kombo, s ktorým vaša pokožka opäť zažiari.

Posilní vlasy a nechty

Lesklá hriva a dlhé prirodzené nechty. Aj to sú symboly mladosti. Máte však pocit, že kráse vašich vlasov a nechtov už dávno odzvonilo? Nehádžte flintu do žita. Ešte stále to môžete zachrániť hydrolyzovaným kolagénom. Ten totiž s vašou korunkou krásy a „pazúrikmi” dokáže hotové zázraky.

Základnou stavebnou zložkou vlasov je keratín. Ten sa vytvára za pomoci aminokyselín, ktoré sa nachádzajú aj v kolagéne. To znamená, že užívaním morského kolagénu pomôžete tvorbe keratínu, ktorý má na starosti „vlasotvorbu”. Okrem toho sa kolagén tiež správa ako antioxidant, čiže zabraňuje poškodeniu vlasových folikulov a tvorbe šedín spôsobených vplyvom voľných radikálov.

Čo sa týka nechtov, tak kolagén dokáže zabrániť ich štiepeniu. Tým pádom budú  silnejšie a môžu v pokoji rásť bez toho, aby sa lámali a ničili. Už žiadne umelé nechty, len tie vaše, prirodzene krásne.

Zbaví vás bolesti kĺbov a rednutia kostí

Čím sme starší, tým viac sú naše kĺby opotrebované a kosti krehké. Ako im dodať stratenú silu a zbaviť sa bolesti? Aj v tomto prípade prichádza na pomoc kolagén v prášku.

Za „pokazené” kĺby vo väčšine prípadov môže poškodená chrupavka, ktorej úlohou je chrániť kĺby pred opotrebením. Keďže kolagén pomáha udržiavať celistvosť chrupavky, no vekom o neho prichádzame, tak nastáva problém a vznikajú zápaly, kĺby začínajú bolieť a pohyb sa stane neznesiteľným. Výskumy dokazujú, že pravidelné užívanie kolagénu dokáže potlačiť symptómy artrózy, ktorá sa najčastejšie vyskytuje u žien.

Morský kolagén pomáha aj pri osteoporóze, diagnóze známej ako rednutie kostí. Keďže kosti sú z veľkej časti tvorené práve kolagénom, tak jeho nedostatok spôsobuje zníženie hustoty kostných minerálov. Čo to znamená? Že vo vyššom veku niekedy stačí malé zakopnutie či náraz a kosť sa oveľa ľahšie zlomí. Doplnením kolagénu im však doprajete to, čo pre svoju silu a pevnosť potrebujú.

Radi by ste aj vy svojmu telu vrátili stratenú mladosť? Tak vyskúšajte 100 % prírodné kolagénové doplnky značky ZEEN by Roal. Všetky produkty z morského kolagénu nájdete na  ZEEN WORLD e-shope.

- reklamná správa - 

- Najčítanejšie -