Presunúť na hlavný obsah

Ste so silami na dne? Tieto funkcie práčok vám uľahčia každé jedno pranie

Bývanie

Vďaka moderným práčkam sa klasický proces prania, ktorý poznáme z minulosti, skrátil z dvoch dní na jednu hodinu. Mnohým sa však aj tento čas zdá príliš dlhý. V dnešnom uponáhľanom svete je predsa každá jedna minúta vzácna. Vývoj moderných technológií tento problém našťastie vyriešil a my vám tak môžeme prezradiť, ako si proces prania môžete ešte viac skrátiť a uľahčiť.

Vývoj efektívnejších technológií prania, ktoré vám umožnia oprať veľké množstvo vecí v krátkom čase, sa uberá niekoľkými smermi. Vylepšuje sa mechanika práčky, vytvárajú sa dokonalejšie vzory bubnov, neustále sa vyvíjajú nové čistiace prostriedky a objavujú nové programy a algoritmy prania.

Poďme si to ale premeniť na „drobné“ a zistiť, ako vám dnes nová práčka dokáže uľahčiť a zmeniť život k lepšiemu.

Pranie a spustenie práčky na diaľku cez Wi-fi

Internet využívame v súčasnej dobe takmer na všetko. A ani práčky už nie sú výnimkou. Ktorýkoľvek prací cyklus môžete vďaka technológii ThinQ™ u práčok LG a WiFi pripojeniu spustiť na diaľku. Napríklad aj zo svojej kancelárie v aplikácii mobilu, čo je vynikajúca správa nielen pre viacčlenné rodiny.

Dve zariadenia v jednom 

Vyčistiť bielizeň v modernej práčke so špičkovými funkciami nie je vôbec náročné. Problém nastane, keď potrebujeme vypratú bielizeň usušiť a ožehliť. Priestoru v malých bytoch je veľmi málo. Na otvorenom balkóne rušného mesta sa bielizeň zasa veľmi rýchlo pri sušení zapráši a v kúpeľni podporuje tvorba plesní. 

Moderná práčka so sušičkou vás týchto problémov zbaví veľmi rýchlo. V jednom cykle prania tak máte svoje oblečenie dokonale čisté, vysušené a zbavené všetkých nepríjemných záhybov. Žiadne vešanie ani žehlenie tak už nemusíte vôbec riešiť. 

Inteligentný systém Dual Care

Veľmi často a nielen mladým začínajúcim rodinám sa stáva, že pranie bielizne nie je jednoduché, pretože voľba pracích cyklov v závislosti od typu oblečenia je zložitá. Aby ste vďaka chybám neprišli o veľkú časť svojho šatníka, je tu možnosť využiť ďalší inteligentný systém práčok DualCare, ktorý dokáže na základe tkaniny a hmotnosti bielizne zvoliť vhodný program za vás. 

Vyhnete sa tak nielen poškodeniu bielizne, ale aj preťaženiu práčky, ktoré by mohlo byť dôvodom na výmenu zariadenia a ohrozenie rodinného rozpočtu.

Pranie v režime Turbo

Práce a povinností je veľmi veľa, času však žalostne málo. To už ale s funkciou práčok TurboWash™ riešiť vôbec nemusíte. Tento dokonalý systém vyperie vaše oblečenie v režime Turbo za menej ako hodinu. V priebehu 39 minút máte svoju bielizeň dokonale čistú, o čo sa postará nielen špeciálny bubon, ale aj zabudované dýzy na rýchle namáčanie bielizne. 

Funkcie, ktoré myslia na všetko

Môžu to byť napríklad lopatky v bubne, tiež jeho schopnosť samočistenia a ochrany pred vodným kameňom - funkcia SterilTube alebo smer a rýchlosť otáčania bubna, vďaka čomu sa bielizeň lepšie zbavuje nečistôt, zvlhčuje vodou a prichádza do styku s čistiacimi prostriedkami.

Práčky a sušičky Electrolux PerfectCare sú zasa vybavené systémom Sensi Care, ktorý vám umožňuje zvoliť efektívnu dobu prania a sušenia.

Medzi najnovšie vylepšenia ale patrí vybavenie práčok generátormi pary. Para sa používa v mnohých  programoch prania, ktoré si nevyžadujú intenzívne čistenie. Ide napríklad o práčky so systémom FreshCare + od Whirlpool alebo modely s funkciou True Steam od LG. 

Parný systém v moderných práčkach bielizeň nielen dokonale a šetrne vyčistí, ale aj zbavuje záhybov, čím sa skracuje váš čas na ďalšiu manipuláciu s bielizňou. Oblečenie zostáva ako nové aj po niekoľkých praniach, netvoria sa na ňom žiadne žmolky a nestráca svoje krásne farby. 

Funkcia pary v moderných práčkach navyše odstraňuje až 99,9 % alergénov

Okrem parných programov existujú v práčkach aj ďalšie osviežujúce možnosti. Napríklad v programe ActiveOxygenod Bosch stroj osvieži bielizeň aktívnym kyslíkom. Spoločnosť Siemens má podobný program využívajúci ozón s názvom SensoFresh.

Zabudnite teda na všetky komplikácie a starosti a nechajte moderné práčky, aby sa postarali o dokonale čistú bielizeň plnú sviežosti. 

- reklamná správa - 

- Najčítanejšie -