Presunúť na hlavný obsah

Otravujú vás okuliare? Toto je 11 výhod, ktoré zabezpečí operácia očí

Zdravie

Je možné, že ste si na život s okuliarmi zvykli ako na pomyselné nutné zlo. Možno ich kombinujete s kontaktnými šošovkami, ktoré sú predsa len praktickejšie, avšak váš skutočný problém so zrakom korekčné pomôcky nevyriešia. Zlého zraku a tým aj mnohých s tým súvisiacich obmedzení sa nezbavíte.

Jedinou možnosťou ako sa natrvalo zbaviť okuliarov a zabezpečiť si kvalitný zrak, je operácia očí. Aj na Slovensku máme viacero kliník, ktoré vykonávajú laserové operácie očí, ale len málo z nich disponuje komplexnou ponukou metód. Odporúčame vám vsadiť na overenú kliniku a pokiaľ to bude možné, vyberať si z najmodernejších metód, akými sú napríklad ReLEx SMILE 3D, Z-Lasik Z 3D či FEMTO Z-Prelex. 

Ako sa vám zmení život, keď sa zbavíte okuliarov? Pripravili sme pre vás tie najdôležitejšie výhody, ktoré výrazným spôsobom zvýšia kvalitu vášho života.

Koniec neustálemu zhoršovaniu zraku

Ak používate korekčné pomôcky – dioptrické okuliare a/alebo kontaktné šošovky, vidíte síce lepšie, ale zhoršovaniu zraku tým nezabránite. A už vôbec ho nimi nezlepšíte. Laserová operácia vám zabezpečí kvalitný zrak natrvalo.

Život bez množstva zrakových pomôcok

Ak už okuliare máte, poznáte to veľmi dobre. Potrebujete pomaly ďalšiu kabelku či tašku, aby ste ich všetky mohli mať pri sebe. Obzvlášť, ak športujete a potrebujete špeciálne okuliare s nerozbitnými sklami alebo ak okrem klasických dioptrických okuliarov potrebujete aj okuliare na čítanie kvôli presbyopii. Teoreticky tak spoločne so slnečnými môžete mať so sebou naraz aj 3-4 rôznych druhov okuliarov. Operácia vás výrazne odľahčí.

Mimo váš domov budete vychádzať bez obáv

Ak odchádzate mimo svoj domov a nechcete si brať kompletnú výbavu so sebou, ako sme opísali v predošlom bode, ostáva vám len dúfať, že sa vám s okuliarmi nič nestane. Alebo že nedôjde k situácii, s ktorou nepočítate a nebudete potrebovať aj iný druh okuliarov. Kvalitný zrak vám dá pocit plnej slobody. Môžete ísť von kedykoľvek a robiť čokoľvek.

Vo fitku, na ihrisku či v bazéne bez obmedzení

Jednou z oblastí, kde sa obmedzenia súvisiace s okuliarmi prejavujú najviac, je šport. Bez okuliarov a bez problémov s videním môžete cvičiť, skákať, plávať, boxovať, hrať futbal či hádzanú absolútne bez obáv. Naplno a bezpečne.

Sloboda na lyžovačke aj pri mori

Ak sa vďaka operácii očí zbavíte okuliarov, lyžovačku aj dovolenku pri mori si konečne (možno po dlhých rokoch) opäť užijete tak, ako si predstavujete. Bez zahmlených okuliarov, bez sťaženého videnia v hmle či bez obavy, že sa nebudete vedieť orientovať v morských vlnách.  

Život bez vedľajších účinkov zlého videnia

Ruka v ruke s neostrým videním idú aj bolesti hlavy, očí, zvýšená únava, strata schopnosti sústrediť sa a podobne. Získaním zdravého zraku môžu aj tieto problémy pominúť.

Konečne zábava na plný plyn

Ísť von, zabaviť sa do klubu či na firemnú párty si užijete bez strachu, že čo ak prídete o okuliare. Veľmi rýchlo po operácii zistíte, čo znamená „zábava s kvalitným zrakom.“

Šoférovanie bez obáv

Jednou z najnebezpečnejších situácií so zlým zrakom je šoférovanie. Ak sa vám stane, že si zabudnete či znehodnotíte okuliare alebo ak vám náhodou vypadne šošovka a vy nemáte náhradnú, môže vám ísť doslova o život. Obzvlášť pri šoférovaní v tme či za zhoršenej viditeľnosti. Bezproblémový zrak bez okuliarov tak zvyšuje bezpečnosť aj počas vašich ciest.

Bez výdavkov na nové okuliare či sklá

Ak nosíte okuliare už nejaký ten rôčik viete, že kúpou jedných to ani zďaleka nekončí. Výmena skiel kvôli zmene dioptrií, zastaraný model, stratené či zničené okuliare. To všetko zažijete, ak ste sa rozhodli pre okuliare. To všetko sú nemalé, nikdy nekončiace investície. Za operáciu zaplatíte raz a z výborného zraku sa môžete tešiť natrvalo. Samozrejme, ak sa rozhodnete pre niektorú z moderných operačných metód a skúsenú kliniku. Tak totiž eliminujete riziko, že operácia nedopadne podľa vašich predstáv.

Krásne chvíle s deťmi

Je len málo aktivít, ktoré sa vyrovnajú neobmedzenému šanteniu s deťmi. Každú chvíľu si dokážete užiť naplno aj keď sa nebudete musieť obávať o svoje okuliare. 

Mať okuliare len ak chcem

Ak nechcete, okuliarov sa vzdať nemusíte ani po operácii. Uvedomujeme si, že moderné okuliare môžu byť skutočne štýlové a môžu výborne dopĺňať zvolený outfit. Vymeňte si len dioptrické sklá za sklá bez dioptrií a noste okuliare preto, lebo chcete a práve vtedy, keď chcete. Nie preto, že musíte.

- reklamná správa -

 

- Najčítanejšie -