Presunúť na hlavný obsah

Kariéra či súkromný život? V tomto reťazci to vedia zladiť

Kariéra

Spojiť osobný život s tým pracovným je vo viacerých zamestnaniach dosť náročné. V Kauflande však vedia, ako na to. Skrátený úväzok, prispôsobenie pracovnej doby, teambuildingy, posilňovňa, či adaptačné obdobie po návrate z materskej dovolenky sú benefity práce v známom reťazci. No je ich omnoho viac.

Rovnováha medzi prácou a súkromným životom je jednou z priorít známeho reťazca. Prečo je práve work life balance dôležitý v každej profesii? Pretože okrem iného predchádza syndrómu vyhorenia a vďaka tejto rovnováhe môžu zamestnanci pracovať uvoľnenejšie a výkonnejšie. Základom úspechu každej firmy je totiž spokojný zamestnanec. Žena okrem práce, ktorá ju napĺňa, potrebuje aj dostatok času na rodinu,  svoje záľuby a relax.

„V Kauflande prispôsobujeme pracovný čas tak, aby mohli naši zamestnanci plniť pracovné úlohy a zvládať aj starostlivosť o deti, či rodinu. Ich zodpovednosť a lojalitu si veľmi vážime, preto sa snažíme vytvárať tie najlepšie podmienky pre ich prácu,“ hovorí Karin Marková, riaditeľka oddelenia ľudských zdrojov v spoločnosti Kaufland Slovensko.

O tom, že sa to známemu reťazcu darí, svedčí aj úspech medzinárodného auditu,  ktorého výsledkom je ocenenie TOP EMPLOYER 2021. Inými slovami – ak sa rozhodnete pracovať v Kauflande, máte istotu, že pracujete u TOP zamestnávateľa, ktorý sa o svojich ľudí príkladne stará.

Pracovať 8 hodín? Môžete aj menej

Nastaviť si svoj pracovný čas – to v dnešných časoch vyznieva ako luxus. V Kauflande je to však realita a spoločnosť si uvedomuje výhody takéhoto nastavenia pre obe strany. Na mnohých pozíciách si možno prispôsobiť pracovnú dobu starostlivosti o rodinu, či obľúbeným aktivitám. Napomáha tomu aj ohľaduplné plánovanie zmien v predajniach a v logistike. Trvalý pracovný pomer, skrátený úväzok či brigáda - TOP zamestnávateľ sa snaží vyjsť každému v ústrety.

Práve skrátený úväzok a flexibilný pracovný čas pri administratívnych pozíciách umožňuje skĺbiť pracovný a rodinný život tak, ako to zamestnancovi vyhovuje. Až 31 percent zamestnancov pracujúcich na trvalý pracovný pomer v Kauflande využíva skrátený úväzok. Možnosť pracovať z domu pri administratívnej činnosti je samozrejmosťou.

Skrátený pracovný úväzok a pohyblivý pracovný čas oceňuje aj mama Mária z prevádzky v Bratislave, ktorá pracuje na pozícii Domová kontrola. „Kaufland je pre mňa atraktívny nielen dostupnosťou, je blízko môjho domova, ale aj flexibilným pracovným časom. Máme tiež výborné vedenie a sme fantastický kolektív. Veľmi si cením možnosť pracovať na skrátený úväzok, mám tak možnosť viac času tráviť s deťmi,“ pochvaľuje si.

V prípade, že zamestnanec Kauflandu potrebuje z osobných či iných dôvodov oddych nad rámec štandardnej dovolenky, môže využiť dlhodobé voľno, takzvaný sabatical. Ak ho postihne akákoľvek neštandardná životná situácia, alebo sa potrebuje len porozprávať medzi štyrmi očami, môže využiť pomoc firemného dôverníka. Aj takéto benefity umožňujú ľuďom pracujúcim v Kauflande dosiahnuť harmóniu medzi súkromným a pracovným životom. 

Skvelý štart po materskej dovolenke

Zlúčiť prácu so starostlivosťou o deti nikdy nie je jednoduché. Najmä, ak chce byť žena dobrou mamou a popritom sa aj realizovať a budovať kariéru. V Kauflande majú zamestnankyne po návrate z materskej dovolenky možnosť využiť tzv. adaptačné obdobie. „Návrat na pozíciu vedúcej predajne bol síce trošku ťažší, ale kontakt s kolegami počas materskej mi to v mnohom uľahčil. Môj nadriadený mi ponúkol možnosť adaptačného obdobia a tiež mi vyšiel v ústrety v úprave pracovného času tak, aby sme spolu s manželom vedeli zabezpečiť starostlivosť o syna,“ spokojne konštatuje Mária Červenková, vedúca predajne.

Okrem toho môžu všetci rodičia na centrále využívať rodičovskú miestnosť, kde sa ich deti môžu zabaviť, zatiaľ čo sa oni venujú svojim pracovným povinnostiam. K výhodám, ktoré reťazec ponúka matkám či budúcim mamičkám, je spomínaný nábeh po materskej dovolenke a rôzne školenia, skrátený či flexibilný pracovný čas, ale aj ďalšie benefity. „Snažíme sa vytvárať také podmienky na prepojenie práce a osobného života, aby zamestnanci v rôznych životných situáciách cítili našu podporu,“ vysvetľuje K. Marková.

Každá budúca mamička dostáva pri nahlásení svojho tehotenstva brožúru, ktorá jej pomôže vyznať sa v spleti administratívnych úkonov, jej právach a nárokoch. Jej nadriadený zase dostáva detailné inštrukcie, aké podmienky je potrebné pracovníčke vytvoriť, ako aj informácie v súvislosti s osobitým prístupom, starostlivosťou a zvýšenou právnou ochranou.

Ovocie a cvičenie

Veľkou témou v Kauflande je aj podpora fyzického a psychického zdravia.  Každý jeden zamestnanec má preto možnosť získať kartu Multisport do rôznych športových zariadení, môže využívať posilňovňu v budove centrály, dostáva pravidelný prísun ovocia a vitamínové balíčky, či príspevky pri narodení dieťaťa alebo pri iných životných jubileách. Pracovníci  Kauflandu majú zároveň možnosť využiť rôzne zľavy u obchodných partnerov reťazca. V neposlednom rade sa zamestnávateľ stará o príjemnú pracovnú atmosféru a podporu dobrých vzťahov na pracovisku. Pravidelne  organizuje teambuildingy pre svojich zamestnancov, športové a kultúrne podujatia nielen pre pracujúcich, ale aj pre ich rodiny a nezabúda ani na vianočné balíčky.

Svojimi benefitmi chceme oceniť prácu každého zamestnanca, motivovať ho, podporiť tímového ducha a budovať lojalitu,“ uzatvára K. Marková. 

Zaujali sme vás? Viac sa o možnostiach budovania kariéry v silnom obchodnom reťazci nájdete na stránke kariera.kauflandu.sk.

- reklamná správa - 

- Najčítanejšie -