Presunúť na hlavný obsah

TOTO preverí vašu imunitu. Čo vám chýba?

Zdravie

Prečo niekoho zloží každá pliaga, ktorá sa mihne okolo, zatiaľ čo na iného môžu všetci kašľať a kýchať bez väčších následkov? Odpoveď je jasná. Za všetkým hľadaj ženu. V tomto prípade imunitu. No ako to už so ženami chodí, nič nie je také jasné, ako sa na prvý či druhý pohľad zdá. Najmä ak je vo vzduchu nielen miliarda vírusov, ale aj ďalšia žena - jeseň.

STOP! Už ani krok

Imunita je schopnosť vášho organizmu odolať útokom vírusov, baktérií a toxínov. Obranyschopnosť prebieha nepretržite na mnohých frontoch bez toho, aby ste si to uvedomovali. Začína sa na koži. Tento rozlohou najväčší orgán ľudského tela tvorí prvú líniu imunity, pričom absolútnu väčšinu útokov zneškodní spolu so sliznicou dýchacích ciest len tým, že vírusy, baktérie a toxíny nepustí ďalej do tela. Ak ste práve kýchli či zakašľali, to sa vaše telo jasne bránilo a snažilo sa vyhostiť neželaných návštevníkov (alergény, cudzorodé častice a pod.).

Vitamínov nie je nikdy dosť

Nemenej dôležitou druhou líniou imunity je trávenie. Črevá bohato osídlené priateľskými baktériami buď priamo zneškodnia choroboplodné zárodky, alebo výdatne pomôžu organizmu pri liečbe. Samozrejme, ak na to majú dostatok prostriedkov – vitamínov, minerálov a stopových prvkov. Ich príjem zo stravy je nenahraditeľný, no nie vždy dostatočný. Navyše, nároky organizmu v ťažkom období či v strese sa rapídne zvyšujú. Vitamín D sa oplatí dopĺňať cielene najmä v menej slnečných mesiacoch. Spolu s Megadéčkom 2000 IU od spoločnosti Walmark imunita oceníte aj Vitamín A, Megacéčko 600 mg, Zinok 25 mgSelén 100 µg. Walmark je držiteľom GMP certifikátu a zárukou vynikajúcej kvality.

Superšíriteľný vírus

Okrem bežnej chrípky, ktorej výskyt už teraz prudko stúpa, a krutých škôlkarských soplíkov na nás túto jeseň číha aj extrémne nákazlivý koronavírus s označením delta. Čím tak veľmi prekvapil svetových odborníkov na vírusovú evolúciu? Vedecký tím z Oxfordskej univerzity poukázal na to, že zatiaľ čo pôvodným čínskym variantom koronavírusu z Wu-chanu, jeden človek nakazil dvoch ďalších. Infekčnejší britský variant zabezpečil, že jeden nakazený infikoval ďalších štyroch až piatich ľudí, indickým delta variantom nakazí jeden infikovaný až neuveriteľných päť až osem ďalších! A prekvapivo rýchlo, doslova jedným jediným dychom. Vedci hovoria o superšíriteľnom víruse, ktorý sa začal už v auguste nemilosrdne rozmáhať aj na Slovensku. To, ako sa s tým ľudské telo vyrovná, závisí zase a len od imunity. Čím viac dobrého jej dáte, tým lepšie urobíte. 

Také ľahké? Robte TOTO

Baví vás beh? Behajte! Pomaly alebo rýchlo, dlho alebo často – každý cielený pohyb posilňuje obranyschopnosť. Skáčte, bicyklujte, dvíhajte činky… Hlavne robte to, čo vás baví vždy, keď môžete. Čítajte, varte, zbierajte bylinky. Doprajte si relax, oddychujte a nepodceňujte kvalitný  spánok. Bez neho sa telo nezregeneruje. Trávte čo najviac času na čerstvom vzduchu a dýchajte zhlboka najmä po daždi či v hmle. Máte stres v práci? Vyskúšajte bubnovanie. S každým úderom paličiek z vás opadne kus napätia. Alebo tie nervy zo seba vyboxujte, aby ste si ich nemuseli nechtiac vybíjať na blízkych. Veď chcete byť zdravý s nimi aj pre nich. A myslite na vitamíny a minerály na podporu imunity. Najlepšie od renomovaného výrobcu a víťaza Best Buy Award v kategórii imunita, teda od spoločnosti Walmark.

- reklamná správa -

- Najčítanejšie -