Presunúť na hlavný obsah

Zbavte sa strachu a otestujte aj malé bábätká. Včas odhalíte závažné problémy!

Zdravie

Každý jeden rodič žije v neustálej obave o svoje dieťa. Najmä, keď musí s ním absolvovať povinné detské očkovania. A tých je, povedzme si pravdu, dosť. Stále si dookola kladieme otázky, či tak malému bábätku nehrozia závažné vedľajšie účinky a ako je na tom jeho imunita. Odpoveď nám dajú už tri kvapky kapilárnej krvi.

Očkovanie bolo v posledných rokoch veľkou témou, ale nikdy tak diskutovanou ako posledné roky. Očkovania sú nevyhnutné, rodičia z nich majú napriek tomu obavy. Aktuálne ešte zvýraznené negatívnou atmosférou v celej spoločnosti. Vplyv to má aj na povinné očkovanie detí. Tie do šiesteho roka života zaočkujú až šesťkrát a prvú vakcínu dostanú už tri mesiace po narodení. Ako sa zbaviť strachu z prvej živej vakcíny? 

Zistime, ako je na tom imunita

Riešenie ponúka Test bezpečnosti očkovania (TREC | KREC). Ide o genetický test, ktorý dokáže otestovať bunkovú aj protilátkovú imunitu novorodencov do 6 mesiacov veku, resp. do prvého očkovania živou vakcínou. Ak sa diagnostikuje porucha imunity včas, možno začať s cielenou liečbou. Nejde len o úpravu očkovacieho kalendára. Ak viete, ako je na tom imunita vášho dieťatka, viete tomu prispôsobiť celý režim starostlivosti oň.

Test je vhodné absolvovať čo najskôr po narodení. Pre bábätko je minimálne invazívny a postačia naň tri kvapky krvi z päty alebo pršteka. Cena testu je 50 eur. Odber je možný na odberových miestach, ale aj u vás doma. Výsledky budete mať do desať dní a v prípade pozitivity ich môžete konzultovať s odborníkmi z Unilabs Slovensko. 

Test včas odhalí svalovú atrofiu vášho dieťatka

Spoločnosť aktuálne ako jediná na Slovensku ponúka okrem Testu bezpečnosti očkovania (TREC | KREC) aj druhý unikátny test, a to Test spinálnej svalovej atrofie (SMA). Minulý rok žilo celé Slovensko zbierkou na „najdrahší liek na svete“ pre štyri malé deti - Riška, Alexa, Alexandra a Amélie. Narodili sa so spinálnou svalovou atrofiou a rodičia prosili v zbierke o liek, ktorý ich deťom treba podať do druhého roka života. Ako tieto deti bojujú s chorobou, ktorá im znemožňuje normálny vývoj pohybových schopností, ľudia ďalej sledujú na ich facebookových stránkach. Ich rodičia veria, že génová terapia bude úspešná. 

SMA má totiž za následok svalovú slabosť, postupnú svalovú atrofiu, stratu pohybových schopností a neskôr aj schopnosť samostatne prehĺtať a dýchať. Toto nebezpečné genetické ochorenie sa vyskytne približne u jedného z 10 000 detí. Ak je však choroba diagnostikovaná skôr než nastúpia príznaky, znamená to pre dieťa lepšie vyhliadky v liečbe. Riešením, aby ste si raz nemuseli vyčítať, že ste niečo zanedbali už na začiatku života vášho dieťaťa, je Test spinálnej svalovej atrofie (SMA). Dokáže totiž už krátko po narodení identifikovať, či je dieťa nositeľom mutácie génu pre rozvoj spinálnej svalovej atrofie. Na test takisto stačia tri kvapky kapilárnej krvi z päty alebo z prsta. Cena je tiež 50 eur a opäť sú v prípade pozitivity možné konzultácie s odborníkmi z Unilabs Slovensko. 

Ak si oba nadštandardné novorodenecké testy, ktoré spoločnosť Unilabs Slovensko ponúka ako jediná na Slovensku, kúpite naraz môžete tak urobiť tu, ušetríte 21 eur. Istota, že je vaše dieťa v poriadku, je však na nezaplatenie. 

Advertoriál pripravený v spolupráci so spoločnosťou Unilabs Slovensko.

- Najčítanejšie -