Presunúť na hlavný obsah

Láska do konca života? Do hodvábu sa ZAMILUJETE za jedinú noc

Bývanie

Hodváb môžete s čistým svedomím nazvať materiálom cisárov. Je hebký, jemný, mäkký, ľahký, vzdušný aj nevtieravo lesklý.

Jeho história je staršia ako 5-tisíc rokov a aj napriek tomu patrí k obľúbeným materiálom aj dnes. Dôvod? Je zrejmý. Hodváb totiž nie len že vyzerá luxusne a na prvý dotyk si ho zamilujete, ale má aj mnoho pozitívnych zdravotných benefitov. 

Na tvár aj vlasy 

Vyskúšajte napríklad hodvábne rúška. Nie len že sú pohodlné a priedušné, ale aj odpudzujú vlhkosť, tak sa budete pri ich nosení cítiť veľmi pohodlne.  

Hodváb je vhodný pre alergikov, ale pomôže vám, aj keď máte problematickú pleť či lámavé a suché vlasy. Gumičky vyrobené z tohoto materiálu po vlasoch jemne kĺžu, tak ich nepoškodzujú a nelámu tak, ako iné materiály. 

Pokiaľ chcete, aby vám výrobok z hodvábu dlho slúžil, mali by ste investovať do kvality. Tú vám prinášajú výrobky od Feel the Silk. Ten ponúka napríklad hodvábne obliečky na vankúše. Po noci strávenej na nej, sa ráno zobudíte svieža, oddýchnutá a bonusom budú aj „vyžehlené“ vrásky.

Pomôže koži

Pravý morušový hodváb obsahuje prírodný proteín, ktorý znižuje možnosť alergickej reakcie, odpudzuje plesne a roztoče. Hodvábne posteľné obliečky vám dokonca výrazne pomôžu s alergiou začervenanými očami alebo podráždenými sliznicami. Siahnuť by ste po nich mali, aj keď máte problémy s akné, ale aj psoriázou a kožnými ekzémami. Aminokyseliny obsiahnuté v tomto materiáli prispievajú k hydratácii pokožky aj vlasov, nezelektrizujú ich a pomôžu ich udržať prirodzene hebké. Okrem toho má hodvábna posteľná bielizeň aj ďalší bonus - v lete vás ochladí a v zime príjemne zahreje. 

 Poznáte jeho históriu?

Hodváb vraj objavila manželka mýtického Žltého cisára Hsi-Ling-Shih. V záhradách paláca si všimla stromy moruše. Boli zničené húsenicami a posiate bielymi kuklami. Niekoľko zámotkov pozbierala, ale náhodou jej jeden padol do horúceho čaju. Začal sa uvoľňovať. Cisárovná našla tenké vlákno a zistila, že si ho môže ovinúť okolo prsta. Odtiaľ bol už len krôčik k objaveniu spôsobu, ako zo vzácnych vlákien utkať nádhernú látku. 

Správna voľba...

Razom sa hodváb stal na celom svete symbolom majetku a postavenia. Určité obdobie bol dokonca hodnotný natoľko, že ním ľudia platili. Zamilovali ste sa do neho? Nečudo. Našťastie je dnes dostupnejší a neporovnateľne lacnejší. Tak si môžete pohodlie hodvábnych obliečok aj gumičiek z pravého hodvábu, vychutnať aj vy. A verte, že výrobky od Feel the Silk sú pre vás správnou voľbou aj ako darček pod stromček. Lebo potešia svojou exkluzivitou a zahrejú nie len na tele, ale aj na duši. 

- reklamná správa -

- Najčítanejšie -